Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

DJR demonstruje dziką kartę Anderson Bathurst 1000

Mustang, z którym Michael Anderson będzie konkurował w Bathurst 1000 2022

Zespół Shell V-Power Racing potwierdził, że sprzedał jeden z zapasowych samochodów Mustang Supercars, którymi Anderson Motorsport będzie ścigał się w 2022 Bathurst 1000.

Jednak zespół zdystansował się od wysiłków związanych z dziką kartą, skupiając się całkowicie na dwóch zwykłych samochodach, a także służąc jako zespół homologacyjny Forda Gen3.

Raporty konkurentów sugerują, że właściciel Anderson Motorsport, Michael Anderson, będzie jednym z kierowców, a samochód był tym, którym Fabian Coulthard jeździł przez kilka sezonów pod koniec ery DJR Team Penske.

Nie ma jeszcze słowa o tym, kto będzie współprowadził z lokalnym Andersonem w Bathurst.

W odpowiedzi na najświeższe wiadomości, Dick Johnson Racing wyjaśnił, że dzika karta Andersona nie będzie trzecim samochodem DJR w Bathurst, ale raczej osobnym wpisem.

„Zespół Shell V-Power Racing i Dick Johnson Racing (DJR) chcieliby wyjaśnić złożone dziś raporty dotyczące wprowadzenia dzikiej karty Anderson Motorsport Repco Bathurst 1000” – powiedział DJR w oświadczeniu.

„Zespół może potwierdzić, że Anderson Motorsport kupił DJR Mustanga, z którym Anderson Motorsport będzie się ścigał przy minimalnym wsparciu technicznym ze strony DJR podczas imprezy przed wyścigiem na arenie Super2/3 Series w 2023 roku, ponieważ model Gen2 zostanie wycofany z obecnych wyścigów Supercar .

„Wysiłki zespołu DJR koncentrują się na samochodach 11 i 17 w kampanii Grand Race i ciągłym rozwoju Forda Mustanga 2023 Gen3.

„Zespół życzy zespołowi Anderson Motorsport wszystkiego najlepszego w kampanii Repco Bathurst 1000”.

Od 6 do 9 października w sieci Mount Panorama Network pojawi się 28 samochodów, z trzema symbolami wieloznacznymi, które uzupełnią zwykłe 25-osobowe pole, w tym także kampanię Erebus Motorsport/Boost Mobile z Gregiem Murphym i Richiem Stanawayem, a także trzecią komandorem , zostanie ogłoszony komandor Triple Eight Race Engineering Commodore, dowodzony przez Craiga Lowndesa.

READ  Rugby Australia obniża limity „Ghetto Law” po ostatnich pasach All Blacks

DJR potwierdził niezmienioną listę kierowców dla dwóch samochodów, przy czym Anton de Pasquale dołączył do Tony’ego Di Alberto na 11. miejscu, a bracia Will i Alex Davison dzielili 17. miejsce.

Anderson Motorsport od jakiegoś czasu prowadzi zespoły w łańcuchu Supercars, w tym Tyler Everingham w Super2 (2020), a także Jayden Ojeda, Declan Fraser, Brad Vaughan i sam Anderson w Super3.