Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Djokovic może otrzymać zakaz wjazdu do Australii na okres do trzech lat

Novak Djokovic ryzykuje większą stratę niż Australian Open Jeśli nie zdoła anulować, anuluj wizę Zostaje deportowany za brak wystarczających dowodów na poparcie zwolnienia lekarskiego z australijskich zasad szczepień przeciwko Covid-19.

Można temu zapobiegać przez okres do trzech lat.

To znaczy, jeśli najlepszy tenisista na świecie i dziewięciokrotny mistrz Australian Open rozważa powrót Po tym, jak od czwartku był przetrzymywany w areszcie imigracyjnym w Melbourne, podczas przygotowań do poniedziałkowej apelacji w sądzie australijskim.

W odpowiedzi e-mail do Powiązana prasa O tym, co może się stać, jeśli Djokovic przegra walkę prawną, Australian Border Force powiedział: „Osoba, której wiza została cofnięta, może podlegać trzyletniemu okresowi wykluczenia, który uniemożliwia przyznanie kolejnej wizy tymczasowej”.

Czytaj więcej:
* Pokonaj „nie ma opcji”: Brat mówi, że Novak Djokovic będzie nadal walczył
* Australijski tenis wzywa do zniesienia szczepień, gdy trwa saga Novaka Djokovica
* „Czuję to”: Novak Djokovic dziękuje fanom za ich wsparcie
* Czeszka Renata Vorakova zatrzymała drugą zawodniczkę Australian Open za błąd wizowy
* Jest człowiekiem. DO BETTER’: Novak Djokovic znajduje niespodziewanego sojusznika w postaci Nicka Kyrgios

„Okres wykluczenia będzie traktowany jako część każdego nowego wniosku wizowego i może zostać uchylony w pewnych okolicznościach, zwracając uwagę, że każdy przypadek jest oceniany indywidualnie”.

Organizatorzy Australian Open nie skomentowali tego publicznie, z wyjątkiem poinformowania australijskich gazet, że żaden gracz nie został wprowadzony w błąd co do wymagań dotyczących szczepień.

Dyrektor turnieju Craig Tiley nadal współpracuje z Djokoviciem, mając nadzieję, że broniący tytułu mistrzowie wezmą udział w turnieju, który rozpocznie się za tydzień od poniedziałku.

Novak Djokovic, jeśli grozi mu trzyletni zakaz wstępu do Australii.

Adam Peretti / Getty Images

Novak Djokovic, jeśli grozi mu trzyletni zakaz wstępu do Australii.

Wiadomość wideo Tilleya do zespołu Australian Open o „trudnych czasach w domenie publicznej” została opublikowana w sobotę w gazetach News Corp.

„Zaistniała okoliczność dotycząca dwóch graczy, w szczególności Novaka… w bardzo trudnej sytuacji” – powiedział Tilley w filmie. Jesteśmy graczem numer jeden. Ściśle współpracujemy z Novakiem i jego zespołem oraz innymi osobami i ich zespołem, którzy znajdują się w takiej sytuacji”.

34-letni Djokovic, który dzieli z Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem rekord 20 singlowych tytułów mężczyzn, jest jednym z dwóch graczy zamkniętych w hotelu w Melbourne, który jest także domem dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl. Trzecia osoba, podobno odpowiedzialna, opuściła kraj dobrowolnie po dochodzeniach prowadzonych przez siły graniczne.

Aresztowano także Renatę Furakową.

Daron Cummings/AFP

Aresztowano także Renatę Furakovą.

Drugi gracz Ambasada Republiki Czeskiej w Canberze ustaliła w piątek, że 38-letnia deblerka Renata Vourakova.

Djokovic Pierwszy raz skontaktowałem się ze światem po trzech dniach w piątek wieczoremUmieścił go w mediach społecznościowych z okazji prawosławnych świąt Bożego Narodzenia i podziękował swoim zwolennikom. W Belgradzie odbywały się masowe wiece, a małe grupy kibiców zbierały się codziennie przed jego hotelem.

Djokovic napisał na Instagramie: „Dziękuję ludziom na całym świecie za nieustające wsparcie. Czuję to i jest to bardzo doceniane”.

Po miesiącach spekulacji, że opuści turniej z powodu swojego stanowiska w sprawie szczepień, Djokovic ogłosił we wtorek za pośrednictwem mediów społecznościowych, że otrzymał zwolnienie lekarskie od rządu stanu wiktoriańskiego, przy wsparciu organizatorów tenisa.

Jednak w środę odmówiono mu wjazdu do Australii, kiedy federalne władze graniczne na lotnisku w Melbourne odmówiły zwolnienia go z surowych australijskich wymogów dotyczących szczepień przeciwko Covid-19.

Na filmie Tiley powiedział pracownikom, że nie może wypowiadać się publicznie ze względu na trwający porządek prawny, ale bronił swojej organizacji.

„Jest wiele wskazywania palcami i wiele winnych”, powiedział w filmie, „ale mogę was zapewnić, że nasz zespół wykonał niesamowitą pracę i zrobił wszystko, co mógł, zgodnie ze wszystkimi dostarczonymi instrukcjami. ”

Zwolennik Novaka Djokovica trzyma tabliczkę z napisem

Darko Vojnovic/AFP

Zwolennik Novaka Djokovica trzyma tabliczkę z napisem „Wszyscy jesteśmy krosnami (Novak)” podczas piątkowego protestu w Belgradzie w Serbii.

Więc kto jest winny? Rząd federalny obwinił Djokovica, a premier powiedział, że zasady są zasadami, a przylatujący pasażerowie są odpowiedzialni za przestrzeganie przepisów granicznych.

Australia Tennis i rząd stanu Victoria, w którym odbywa się Australian Open, obwiniają zamieszanie dotyczące dokładnych definicji.

Tenis Australia, który prowadzi turniej i organizuje logistykę ponad 2000 przychodzących graczy, personelu i urzędników, podobno podał graczom błędne wyjaśnienia dotyczące akceptowalnych podstaw zwolnienia.

Obejmowało to interpretację, że kwalifikuje się infekcja MERS w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

To wydaje się być kluczem do sporu. Rząd federalny stwierdził, że wnioski na tej podstawie są nieważne.

Rząd stanu Wiktoria upoważnił wszystkich graczy, personel, fanów i urzędników do pełnego zaszczepienia się Covid-19, aby wziąć udział w turnieju.

Stan, który zgodził się na zwolnienia lekarskie Djokovica, powiedział, że te zwolnienia dotyczą dostępu do Melbourne Park, a nie do granicy.

READ  W napiętym i zmieniającym się świecie podróż Jacindy Ardern do Azji była tego warta