Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Disney: Bob Iger powraca jako dyrektor generalny z Bobem Chapkiem Exit | Firma Walta Disneya

Disney ponownie mianował Boba Igera na swojego dyrektora generalnego w niespodziewanej decyzji, ponieważ firma rozrywkowa usunęła jego wybranego następcę, Boba Chapka, po mniej niż trzech latach na tym stanowisku.

Eger Odszedł ze steru Disneya w 2020 rokuPo kilkukrotnym opóźnianiu wyjścia, aby przeprowadzić firmę przez wczesne etapy pandemii koronawirusa. Spędził 15 lat jako dyrektor generalny, zastępując Chapka, który wcześniej kierował działem parków rozrywki. Egger pozostanie CEO do końca 2021 roku.

Disney powiedział w oświadczeniu późnym niedzielnym wieczorem, że obejmie stanowisko ze skutkiem natychmiastowym na dwuletnią kadencję.

Twój młody człowiek nadzorował trudny okres dla Disneya, z zakłóceniami spowodowanymi pandemią — i on Jego parki rozrywki zostały zmuszone do zamknięcia – po niej pojawiły się obawy o rentowność usługi streamingowej Disney+. Disney+ konkuruje na zatłoczonym polu i wydał miliardy dolarów na tworzenie nowych treści Próbuje pokonać Netflix i Amazon Prime Video. Chociaż platforma Disneya szybko zwiększyła liczbę abonentów, odbyło się to kosztem dużych strat operacyjnych w dziale transmisji strumieniowych.

Disney również spotkał się z presją w swojej bazie na Florydzie, po tym, jak publicznie sprzeciwił się przepisom „Nie mów jak ja”, które zabraniają dyskusji na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej w klasach w niektórych klasach. Disney publicznie sprzeciwił się ustawom, Wielu aktywistów i pedagogów postrzega to jako opresyjneco skłoniło prawicowego gubernatora Florydy, Rona DeSantisa, do podjęcia takiej próby Pozbawienie firmy jej przywilejów w stanie.

Wartość rynkowa spółki spadła o ponad 40% w ciągu 2022 roku, co jest znacznie gorsze niż 17% spadek indeksu S&P 500 największych amerykańskich spółek.

Disney podkreślił pięciokrotny wzrost kapitalizacji rynkowej pod poprzednim kierownictwem Igera. Firma stwierdziła, że ​​Iger ma „mandat zarządu do wyznaczenia strategicznego kierunku ponownego wzrostu”, jednocześnie szukając długoterminowego następcy.

Pod rządami Igera Disney stworzył m.in Seria dużych przejęćw tym serię filmów Marvela, studio animacji Pixar i serię filmów Star Wars.

Michael Antonelli, strateg rynkowy w Baird, amerykańskim zarządcy aktywów, powiedział, że powrót Igera był „prawdopodobnie najważniejszą częścią zamieszania, jakie firma widziała od tamtej pory”. [Steve] Jobs wraca do Apple”.

„Dziękujemy Bobowi Chapkowi za jego służbę dla Disneya podczas jego długiej kariery, w tym za prowadzenie firmy przez bezprecedensowe wyzwania związane z pandemią” – powiedziała Susan Arnold, prezes Disneya. „Gdy Disney rozpoczyna coraz bardziej złożony okres transformacji, Zarząd dyrektorów zakończyła branżę, Bob Iger ma wyjątkową pozycję, by poprowadzić firmę przez ten kluczowy okres”.

„Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości tej wspaniałej firmy i cieszę się, że Rada Dyrektorów poprosiła mnie o powrót na stanowisko jej dyrektora generalnego” — powiedział Egger.

Disney nie wydał oświadczenia Chapka.

READ  Asda obniża pensje kierowców dostawczych o 12% pomimo braków kadrowych | Biznes