Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Discovery chce sprzedać swój biznes TVN w Polsce

W traumatycznym wydarzeniu Odkrycie Parlament stoi przed potencjalną sprzedażą swojej działalności w Polsce po uzyskaniu zielonego światła dla kontrowersyjnej ustawy o nowych mediach.

Ustawa, nazwana Lex TVN, ogranicza pozaeuropejską własność polskich spółek medialnych. Zaproponowała ją w lipcu Konserwatywna Partia Prawa i Sprawiedliwości, która stwierdziła, że ​​koncesjonariusze telewizyjni i radiowi nie powinni być bezpośrednio ani pośrednio kontrolowani przez firmy spoza europejskiej strefy ekonomicznej.

Nowe prawo medialne wymierzone jest w Discovery, amerykańskich właścicieli polskiej Grupy TVN, która obsługuje najważniejszy w kraju kanał informacyjny TVN24. Z kwotą około 2 miliardów dolarów TVN reprezentuje największą amerykańską inwestycję w Polsce.

Projekt ustawy krążył latem po domach Parlamentu. Choć Senat podjął decyzję o odrzuceniu ustawy we wrześniu, w piątek przegłosował ją Sejm, co oznacza, że ​​do wejścia w życie jest tylko jeden krok – zgoda prezydenta.

Rzecznik Discovery powiedział Różnorodność: „Wynik dzisiejszego nagłego głosowania w polskim parlamencie powinien mieć głębokie znaczenie dla każdej firmy inwestującej w Polsce oraz dla każdego zainteresowanego demokracją i wolnością prasy.

„Poprzez to referendum Polska bezpośrednio podważa wartości, które Polska przywiązuje do Europy i wyrywa fundamenty stosunków polsko-amerykańskich. Apelujemy teraz do prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby sprzeciwił się temu planowi i nie dopuścił do przekształcenia prawo.

Czeka nas wiele.

READ  Chce kupić dom wakacyjny Marie Curie w Polsce, we Francji