Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Deszcz meteorów Perseidów będzie widoczny w całej Irlandii Północnej – oto jak najlepiej go zobaczyć

Deszcz meteorów, który pojawia się każdego roku, będzie można zobaczyć z Irlandii Północnej w przyszłym tygodniu – oczywiście przy odpowiednich warunkach.

Deszcz meteorów Perseidów jest punktem zwrotnym w kalendarzu gwiezdnym ze względu na jasne meteory spowodowane corocznym rozbijaniem się Ziemi o szczątki pozostawione przez kometę 109P/Swift-Tuttle.

ten Ziemia Każdego lata przechodzi przez szczątki, a smugi powodują spalanie cząstek, gdy uderzają w ziemską atmosferę.

Zazwyczaj Perseidy zaczynają się około 16 lipca i osiągają szczyt 11, 12 i 13 sierpnia, kiedy to może być do 100 meteorów na godzinę. Następnie stopniowo maleją do 23 sierpnia.

Aby dostrzec deszcze meteorów, nocne niebo musi być wystarczająco czyste, więc jeśli masz nadzieję na nie spojrzeć, koniecznie sprawdź wcześniej prognozę pogody.

Fotograf przygotowuje się do robienia zdjęć corocznego deszczu meteorytów Perseid

Najważniejsze wskazówki, jak dostrzec deszcz meteorów Perseidów w New Jersey

Najlepiej trzymać się z dala od zanieczyszczenia światłem, więc wybór miejsca na wsi z dala od świateł miasta jest idealnym rozwiązaniem do zrzutu ekranu.

Idealny czas, aby zobaczyć Perseidów w Irlandia Północna To wtedy nocne niebo jest najciemniejsze od północy do wczesnych godzin porannych.

Jeśli wychodzisz na zewnątrz, daj trochę więcej czasu, ponieważ twoje oczy potrzebują 10-20 minut, aby przyzwyczaić się z jasnego do ciemnego.

To dobra wiadomość dla każdego, kto w tym roku chce zobaczyć gołębie, ponieważ brak pełni księżyca poprawia oglądanie. W tym roku księżyc będzie miał tylko 20% półksiężyca i zajdzie o zmierzchu, aby światło księżyca nie przeszkadzało.

Jeśli wychodzisz na zewnątrz, pamiętaj, że twoje oczy potrzebują 10-20 minut, aby przyzwyczaić się z jasnego do ciemnego.

Najlepszą pozycją do oglądania Preseida jest siedzenie w dobrym rozkładanym fotelu, więc upewnij się, że się ogrzejesz, odchyl się do tyłu i spójrz w nocne niebo.

READ  Potwierdzone czasy poważnie odrzucają roszczenia dotyczące szczepionek | Pune News

Jednak miej oko na prognozę na te jaśniejsze noce około 11, 12 i 13 sierpnia.

Nawet jeśli jest pochmurno, jeśli w dni po obu stronach są wyraźne talizmany, nadal możesz zobaczyć kilka z nich.