Delfiny utrzymują NRL na dobrym początku dzięki kontrowersyjnemu późnemu zwycięstwu nad Raiders w Redcliffe

The Dolphins kontynuowali swój znakomity początek kariery w NRL z supergwiazdą Hamiso Tabuai-Fidow, gdy Redcliffe przeciwstawił się warunkom, kontrowersyjnemu chybieniu i 12-punktowemu deficytowi, aby pokonać Canberrę 20-14.

Po zastrzeleniu Roosters na suchym torze Suncorp w ich debiucie w NRL, ludzie Wayne’a Bennetta pokazali, że mogą to zrobić w deszczową sobotę w Redcliffe.

Zwyciężyli pomimo przegrywania 12-0, kiedy prostytutka Jeremy Marshall King została ubita pod koniec pierwszej połowy.

Hamiso Tabuai-Fidow świętuje swoją zwycięską próbę dla Delfinów przeciwko Najeźdźcom.

Bradleya Canarisa / Getty Images

Tabuia-Fidow wskoczyła na luźną piłkę, aby strzelić gola przed przerwą, po czym Dolphins zacisnęli zęby i bronili się przez zniewalające 25 minut.

W końcu zdobywając trochę terytorium, Tom Gilbert spróbował po walce z Matthew Temuco wyrównać wyniki na 18 minut przed końcem.

Następnie Tabuia-Fidow sprytnie wybiegła z atrapy połowy i zremisowała zawodowy faul Hudsona Younga.

Grzech został zlekceważony do końca meczu, a Delfiny wygrały dwoma punktami.

Ale wkrótce dołączył do niego Sean O’Sullivan na ławce rezerwowych, kiedy został ukarany za kontrowersyjne uderzenie Cory’ego Harawiry Nairy.

Jednak delfiny miały ostatnie słowo, gdy pięcio-ośmioletni Isaya Katua wyładował się do Tabuai-Fidow w swojej drugiej próbie wprawienia 10-tysięcznego przytłoczonego tłumu w ekstazę.

Stali się trzecią nową drużyną, po Brisbane i Melbourne, która wygrała swoje pierwsze dwa mecze w NRL.

Delfiny wygrały swoje pierwsze dwa mecze NRL.

Jack Wetton z Canberry był wszędzie przez pierwsze 25 minut, dotykając piłki 14 razy, a także skacząc, aby wyprowadzić Jamayne’a Isaako z posiadania piłki, gdy ten rzucił się w róg.

READ  Gollings szuka zewnętrznych talentów w triatlonie olimpijskim – FBC News

Piąty Raiders już się przeżegnał, przeszedł na prawą krawędź i zaczął przełamywać obronę Dolphins po pewnym ciągłym nacisku.

Nastąpiło to po wczesnym punkcie zwrotnym, w którym Velez Kaufusi wykonał kolejny uderzający wślizg, który zmiażdżył Hudsona Younga.

Piłka rozsypała się swobodnie, a Isaku kopnął do przodu i ponownie ją zebrał, znajdując się 10 metrów od linii próbnej.

Wayne Bennett będzie zadowolony z tego, jak zaczęli Delfiny.

Ale gra została ponownie zarządzona z powodu spalonego Kaufusiego, a próba Wightona nastąpiła po trzech setach.

Raiders znaleźli miejsce po prawej stronie po 15 minutach, Nick Cotric próbował zrobić to 10-0.

Następnie Marshall King został sfaulowany i wpisany do raportu za wślizg biodrowy na Coreya Horsberga.

Ale Delfiny zdobyły bramkę, gdy człowiek tchnął życie w rywalizację, Sebastian Criss grzebał w grubberkick Seana O’Sullivana i pozwolił Tabuai-Fidow zasiać nasiona ich niesamowitego powrotu.