Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

David Beckham pozywa firmę fitness F45 o 34,7 miliona dolarów

Były piłkarz Anglii David Beckham pozywa F45. zdjęcie / AP

David Beckham pozywa firmę fitness o ponad 20 milionów dolarów (34,7 miliona dolarów).

Emerytowany piłkarz i były golfista Greg Norman podjął kroki prawne przeciwko F45 po tym, jak umowa promocyjna nie wypłaciła „odszkodowań pieniężnych i znacznych szkód”.

Według dokumentów uzyskanych przez The Blast byli sportowcy podpisali franczyzę fitness na umowę, która miała generować miliony dolarów rocznych płatności za prawa do wykorzystywania ich wizerunków i brandingu, ale sprawy pogorszyły się, gdy F45 stwierdziło, że „zaczęło słabnąć” na początku tego roku. z powodu „złego zarządzania finansami i stresu makroekonomicznego”.

Para twierdzi, że franczyza fitness potrąciła im miliony dolarów, pomimo zobowiązań umownych firmy, a Beckham twierdził, że umowa z nim „wzmocniła jej publiczny profil i wiarygodność oraz pomogła wprowadzić nowe oferty fitness dla F45”.

Uważa, że ​​ostatecznie pomogło to F45 wejść na giełdę w 2021 r. z wyceną „prawie trzy razy wyższą” niż firma dwa lata wcześniej.

47-letni Beckham kupił F45, kiedy „prowadził rundę inwestycyjną, o której mówiono, że wyceniono ją na 634 mln USD”, ale po kilku latach jego inwestycja była warta „ułamek wartości”, kiedy po raz pierwszy kupił, ponieważ gwałtownie spadła przywilej.

Przedstawiciel Mark Whalberg przed giełdą nowojorską przed debiutem F45 w lipcu ubiegłego roku.  zdjęcie / AP
Przedstawiciel Mark Whalberg przed giełdą nowojorską przed debiutem F45 w lipcu ubiegłego roku. zdjęcie / AP

Dokumenty stwierdzają, że jego udział został początkowo wyceniony na około 11,33 mln USD w styczniu tego roku, ale do września „wartość gwałtownie spadła i wyniosła około 1,97 mln USD – zaledwie ułamek wartości”. [Beckham] Czy F45 terminowo wywiązał się ze swoich zobowiązań umownych”.

Inne wielkie nazwiska zaangażowane w firmę to aktor Mark Wahlberg i legenda NBA Magic Johnson, a proces sądowy oskarżył F45 o oferowanie „ulubionego traktowania” innym głośnym inwestorom, pozwalając tym „wtajemniczonym i dyrektorom firmy” – w tym gwieździe myśliwskiej – aby uzyskać większy zysk.

READ  Zwolnienie Kena Williamsona jest najgorszym w horrorze Black Caps przeciwko Australii

Beckham argumentował również, że F45 „został swobodnie wprowadzony do obrotu, więcej akcji do kilku podmiotów z grupy Fortress Investment w tym samym okresie i przyspieszył przyznawanie innych akcji Wahlbergowi, innej ważnej osobistości, która jest również członkiem zarządu, dyrektorem. jasnowidz.”