Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dane z briefingów śniadaniowych wahają się, ale inwestorzy podejmują ryzyko

Oto nasze podsumowanie głównych nocnych wydarzeń gospodarczych mających wpływ na Nową Zelandię z wiadomościami, że Wall Street znów się podnosi, częściowo dlatego, że niektórzy główni detaliści, tacy jak Macy’s, Dollar General i Dollar Tree, odnotowali dobre wyniki, które odzwierciedlają ich zdolność do radzenia sobie z presją na marże od rosnącej inflacji.

podczas gdy, Zmniejszyły się początkowe liczby bezrobotnych Ponownie w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych, ale liczba osób otrzymujących te świadczenia nieznacznie wzrosła, ale nadal jest poniżej 1,3 miliona i nadal utrzymuje się w pobliżu 50-letnich minimów.

Spadła również sprzedaż domów w toku W kwietniu zarówno więcej niż oczekiwano, jak i więcej niż w marcu. Jest to trend, który jest już osadzony, co oznacza, że ​​seria spadków trwa sześć kolejnych miesięcy. Wysokie koszty obsługi kredytów hipotecznych utrudniają sprzedaż. To, że średnie ceny wciąż rosną, oznacza tylko, że ci, którzy sprzedają, znajdują się na wyższym końcu rynku. Ostatnio powinniśmy to zauważyć Oprocentowanie kredytów hipotecznych w USA spadło W zeszłym tygodniu drugi tydzień z rzędu.

Chociaż trochę się zmniejszyło, to Federalne badanie produkcji w Kansas City W maju pozostała historycznie silna.

To również nieznacznie spadło Drugi szacunek aktywności gospodarczej za I kwartał w gigantycznej amerykańskiej gospodarce. Jak wspomniano w pierwszych szacunkach, jest on nieco mniejszy od bardzo mocnego kwartału 4-2021, ale jest wyższy o 3,5% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku po uwzględnieniu inflacji. na W ujęciu nominalnym wzrost o +10,6% r/rnapędzany, oczywiście, gwałtowną inflacją.

Był inny bardzo dobrze obsługiwany Aukcja amerykańskich obligacji skarbowych z dnia na dzieńdla obligacji 7-letnich i ponownie oferenci zepchnęli średnią rentowność poniżej Poprzednie wydarzenie równoważne Miesiąc temu. W ostatnim wydarzeniu spadł z 2,84% do 2,71%.

Pojawiły się również ślady zużycia Kanadyjski handel detaliczny Który pozostał bez zmian w marcu od lutego, kiedy oczekiwano wzrostu. Wielkość sprzedaży spadła.

READ  Epidemia COVID-19 Omicron: nauczyciel NSW umiera mniej niż 48 godzin po pozytywnym wyniku testu

Wiadomości z Chin są nadal w większości negatywne i dwukrotnie wyższe niż w przypadku większej liczby deweloperów Powiedziała Nie mogą spłacać rat kredytu w całości.

Korea Południowa Skrobia OCR wzrósł o +25 punktów bazowych do 1,75%, co nie było zaskoczeniem w reakcji na wyższą inflację.

produkcja przemysłowa w singapurze Odbił się w kwietniu mniej niż oczekiwano, ale wzrost rok do roku jest nadal dobry +6,2%.

Rosja ponownie mocno obniżyła stopy procentowe, obniżając je dziś o -300 punktów bazowych powyżej spadku o 600 punktów bazowych poprzednio. Mówią, że inflacja gwałtownie spada w obliczu „trudnych” trendów gospodarczych. Ich stopa polisy wynosi obecnie 11%.. Ich cel inflacyjny wynosi 4%, obecnie jest powyżej +17%, jak mówią, ale spada szybciej niż oczekiwano – stąd obniżka stóp.

W Australii inwestowanie w nowy kapitał prywatny spadł niespodziewanie W pierwszym kwartale 2022 roku, kiedy oczekiwano silnego wzrostu o 1,5%. Wynika to ze spadku inwestycji w budynki i budowle o 1,7%, podczas gdy inwestycje w maszyny i urządzenia wzrosły o +1,2%.

Podczas pobytu w Australii ceny energii są regulowane. Teraz kilka dni po wyborach ma regulator ogłosić Nowe „wirtualne” ceny nowej energii rosną od +1,7% do +8,2% powyżej inflacji W Nowej Południowej Walii, południowo-wschodnim Queensland i Południowej Australii od 1 lipca. Rosnące w zawrotnym tempie ceny węgla i gazu doprowadziły do ​​inflacji cen hurtowych, głównie z powodu wojny.

The koszt wysyłki kontenera Ledwie drgnął w zeszłym tygodniu. The Koszt wysyłki zbiorczej Spadł z ostatnich szczytów. Liczba statków oczekujących na rozładunek w głównych portach południowej Kalifornii ponownie się skurczyła i jest obecnie na najniższym poziomie od czasu pandemii. Znowu procesy odprawy przesyłek z tych portów przebiegają znacznie szybciej. Ale niedługo wejdziemy w stresującą część roku, a urzędnicy nie są tego do końca pewni presja logistyczna Za nimi, nawet jeśli współczesne trendy są znacznie lepsze.

READ  Covid-19: Omicron „rozprzestrzenia się szybciej niż Delta”, ale ryzyko może być znane dopiero w przyszłym miesiącu — naukowiec

10-letnia rentowność UST rozpocznie się dzisiaj na poziomie 2,76% i niewiele się zmieniła. Krzywa cenowa UST 2-10 lekko nachyliła się do +27 pb, a krzywa 1-5 uległa niewielkim zmianom przy +75 pb. Krzywa 30 dni-10 lat pozostaje bez zmian i wynosi +220 punktów bazowych. Australijskie 10-letnie obligacje są obecnie na poziomie 3,21% i spadły o -2 punkty bazowe. Dziesięcioletnie chińskie obligacje rządowe są o -4 punkty bazowe słabsze i prawie 2,76%. Rząd Nowej Zelandii spadł w ciągu dziesięciu lat o -6 punktów bazowych do poziomu 3,49%.

Wall Street jest dziś w górę, a S&P500 mocno zwyżkował +2,2% pod koniec czwartego i jak dotąd w tym tygodniu wzrósł o ponad +3,5%. Odzyskał też Nasdaq. W ciągu nocy wszystkie rynki europejskie zyskały około +1,7% z wyjątkiem Londynu, który zyskał mniej +0,6%. Wczoraj Tokio zakończyło -0,3%, a Hongkong również -0,3%. Szanghaj zamknął się o 0,5% wyżej z kolejnym wzrostem pod koniec sesji. ASX200 zakończył czwartkową sesję -0,7% niżej, podczas gdy NZX50 -0,6% w ciągu dnia.

złota cena Dziś spadła o 2 dolary od wczorajszego dnia i wyniosła 1849 USD za uncję.

Ceny ropy spadły wczoraj o +4 USD i obecnie nieznacznie przekraczają 113,50 USD za baryłkę w USA, podczas gdy międzynarodowa ropa Brent jest obecnie na poziomie 114,50 USD za baryłkę.

Dolar nowozelandzki otworzy się dzisiaj z niewielką zmianą w stosunku do dolara amerykańskiego, obecnie po cenie 64,7 USD. W stosunku do dolara australijskiego jesteśmy znacznie łagodniejsi przy 91,2 AUc. W stosunku do euro jesteśmy również znacznie łagodniejsi przy 60,4 eurocentach. Wszystko to sprawia, że ​​TWI-5 wystartuje dziś bez zmian 71,5.

Cena Bitcoina spadła nieznacznie o 0,6% w porównaniu z wczorajszym czasem i wynosi teraz 29 615 USD. Zmienność w ciągu ostatnich 24 godzin była wysoka, ale wynosiła +/- 3,5%.

READ  Biden podpisuje ustawę mającą na celu uniknięcie częściowego zamknięcia rządu USA

Najłatwiejszym miejscem, aby dowiedzieć się o niebezpieczeństwach dzisiejszych wydarzeń, jest śledzenie Kalendarz ekonomiczny tutaj ».

Wybierz zakładki wykresu