Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dane o zatrudnieniu w USA będą kształtować krótkoterminowy trend, ustalając kurs XAU/USD

Dane o zatrudnieniu w USA będą kształtować krótkoterminowy trend, ustalając kurs XAU/USD

Prognoza cen złota

  • W piątek najważniejsze będzie badanie US Nonfarm Payrolls Survey
  • Słaby raport o zatrudnieniu powinien być optymistyczny ceny złotaNatomiast mocne dane powinny być negatywne dla metalu szlachetnego
  • W artykule omówiono krótkoterminowe perspektywy techniczne dla złota

Najczesciej czytane: Prognoza USD: Analiza techniczna USD/CAD, AUD/USD i NZD/USD

Na początku tego tygodnia Rezerwa Federalna zakończyła swoje pierwsze posiedzenie w 2024 r., głosując za utrzymaniem swoich ustawień politycznych bez zmian. FOMC również porzucił swoje jastrzębie nastawienie, ale zasygnalizował, że nie będzie się spieszył z obniżaniem kosztów finansowania zewnętrznego. Przewodniczący Powell poszedł dalej, przyznając, że urzędnicy mogą nie być jeszcze na tyle pewni siebie, aby usunąć ograniczenia na następnym posiedzeniu.

Choć prawdopodobieństwo obniżki stóp w marcu zmalało, sytuacja może ponownie się zmienić, jeśli napływające informacje wskażą, że aktywność gospodarcza zaczęła spadać. Ogólnie rzecz biorąc, słabsza gospodarka może skłonić decydentów do ponownego rozważenia swojego stanowiska; W końcu poleganie na danych stało się ostatnio wiodącą zasadą banku centralnego.

Biorąc pod uwagę obecny stan wydarzeń, styczniowy raport o zatrudnieniu w USA nabierze większego znaczenia i dodatkowej wagi. Prognozy z Wall Street wskazują jednak, że amerykańscy pracodawcy zatrudnili w zeszłym miesiącu 180 tys. pracowników, choć słaby wynik nie powinien dziwić po słabym odczycie ADP i wysokiej liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za omawiany okres.

Czy chcesz uzyskać wgląd w przyszłą ścieżkę złota? Znajdź odpowiedzi w naszym bezpłatnym kwartalnym przewodniku handlowym. Zamów kopię już teraz!

Polecane przez Diego Colemana

Uzyskaj bezpłatną prognozę złota

Następny raport o zatrudnieniu w USA

źródło: Kalendarz ekonomiczny DailyFX

Jeśli dane o zatrudnieniu poza rolnictwem okażą się słabe i znacznie poniżej oczekiwań, marcowa obniżka stóp może powrócić. W tych warunkach możemy zaobserwować gwałtowny spadek rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i dolara amerykańskiego. Scenariusz ten prawdopodobnie stworzy konstruktywne środowisko dla złota w najbliższej perspektywie.

READ  Aktualizacja RMT w dniach ogólnokrajowego strajku kolejowego

Z drugiej strony, jeśli dane o zatrudnieniu poza rolnictwem znacznie przekroczą konsensus, istnieje potencjał do dalszego ograniczenia gołębich założeń co do perspektyw polityki pieniężnej Fed. W tym scenariuszu rentowność obligacji i dolar mogą przyspieszyć w górę, co będzie miało wpływ na kompleks metali szlachetnych. W tym kontekście kruszec może w lutym znaleźć się w ryzykownej sytuacji.

Zastanawiam się, w jaki sposób sklepy detaliczne mogą kształtować złoto ceny? W naszym Przewodniku po emocjach znajdziesz odpowiedzi, których szukasz — nie przegap tej okazji, pobierz przewodnik już teraz!

zmienić się

Chybić

Spodenki

Amnesty International

Codziennie -7% 24% 5%
co tydzień -15% 23% 0%

Co to oznacza dla akcji cenowej?

Zdobądź mój przewodnik

Analiza techniczna ceny złota

Złoto wzrosło w czwartek, przekraczając granicę 2050 dolarów i jest bliskie przebicia kluczowego pułapu 2065 dolarów. Gdy byki odzyskają kontrolę, opór ten może wkrótce zostać pokonany. Jeżeli ten scenariusz się spełni, możliwa jest wzrost w kierunku poziomu 2085 dolarów. Przy większej sile uwaga skupi się na obszarze 2150 dolarów.

I odwrotnie, jeśli stawki kupna spadną, a para XAU/USD spadnie, dla traderów ważne jest obserwowanie poziomu 2050 USD pod kątem niedźwiedziej aktywności. Jeśli ten obszar nie zapewni wsparcia, może nastąpić spadek w kierunku 50-dniowej SMA, po którym może nastąpić ponowny test na poziomie 2005 USD. Poniżej tego piętra oczy wszystkich będą zwrócone na 1990 dolarów.

Wykres techniczny ceny złota

Wykres złota utworzony przy użyciu TradingView