Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

D-Wave otwiera się na model bramkowania obliczeń kwantowych

Posłuchaj dyrektorów generalnych, dyrektorów generalnych i innych dyrektorów najwyższego szczebla oraz dyrektorów naczelnych ds. danych i strategii AI na Future of Work Summit 12 stycznia 2022 r. Ucz się więcej


Ostatnie wydarzenia w Statystyki ilościowe Pokaż postęp, ale nie na tyle, by wytrzymać lata przesady. Pojawiający się punkt widzenia odnosi się do bardzo promowanego poszukiwania więcej kubity kwantowe A supremacja kwantowa może zostać przyćmiona przez racjonalne dążenie do praktycznego wykorzystania kubitów, które mamy teraz.

Ta ostatnia opinia dotyczy w szczególności: D-Wave Systems Inc. , Vancouver, Kolumbia Brytyjska, kanadyjski pionier obliczeń kwantowych, który niedawno ujawnił swoją mapę drogową do pracy Systemy obliczeń kwantowych dla modelu bramki logicznej.

Objęcie oznaczonych portali przez D-Wave. Do tej pory firma skupia się tylko na Wyżarzanie kwantowe Zabiegi. Stosując to probabilistyczne podejście, osiągnął szereg nadprzewodzących procesorów kubitowych, które twierdzą, że przewyższają większość innych. Jego najnowszy system funkcji zawiera 5000 kubitów. To jest dobre wcześniej Urządzenie 127 kbit IBM poinformował w listopadzie.

Jest ważne zastrzeżenie, o czym wiedzą zwolennicy biznesu kwantowego. Solidne kubity D-Wave nie mają ogólnych cech kwantowych, które mogą konkurować Systemy modeli bram kwantowych zostały zakwestionowane oraz stopień, w jakim zapewniana przez nie szybkość przetwarzania została zakwestionowana.

Pytania pojawiają się pomimo umieszczenia ich systemów w laboratoriach badawczych w Google, NASA, Los Alamos National Laboratory i gdzie indziej. Krytycy pomylili obliczenia D-Wave dotyczące kubitów ze specjalizacją w specjalnie zaprojektowanym podejściu mającym na celu rozwiązanie określonej klasy problemów optymalizacyjnych.

Wprowadź NISQ

Jednak firma jest bardziej doświadczona niż większość konkurentów, produkując części nadprzewodnikowe i programowane od co najmniej 2011 r.

W związku z tym zaatakowano również standardy personelu obliczeń kwantowych dotyczące modelu bramki, a jego walki z korektą pomiaru i błędem kwantowym (lub „szumem”) dały początek określeniu „Średni rozmiar hałaśliwego rękawa(lub „NISQ”), aby opisać obecną epokę, w której użytkownicy muszą zacząć robić, co mogą, z dowolnymi działającymi kubitami, jakie mają.

READ  Nowy przeciek ujawnił datę premiery Diablo 4 oraz rozmiar gry

Podczas gdy D-Wave będzie nadal pracować nad swoją kwantową odmianą wyżarzania, D-Wave dołączył do konkurencji kwantowej do modelu bramkowego, w którym wydaje się, że jest dużo miejsca na rozwój. Według Statistica przychody globalne obliczenia kwantowe W 2020 r. wyniesie 412 mln USD, ale oczekuje się, że w 2027 r. wzrośnie do 8,6 mld USD.

Chleb, masło i obliczenia kwantowe

W miarę rozszerzania asortymentu D-Wave ma nadzieję zwiększyć sprzedaż i dostępność swojego istniejącego systemu. Wiadomość o jej planie działania poszła w ślady, że NEC Corp zostanie pierwszym globalnym dystrybutorem usługi chmury kwantowej Leap firmy D-Wave. Firma D-Wave uruchomiła również pakiet Quantum QuickStart, który odzwierciedla wysiłki konkurencji, aby udostępnić programowanie kwantowe zwykłym programistom Pythona za pośrednictwem chmury.

Mark Johnson, wiceprezes ds. systemów kwantowych i produktów technologicznych w D-Wave, powiedział, że pierwotna decyzja o wyżarzaniu kwantowym sprawdziła się. Zwrócił uwagę na wykorzystanie systemów D-Wave w rozwiązywaniu problemów związanych z planowaniem optymalizacji i routingiem podczas omawiania nowej mapy drogowej D-Wave z Venture Beat.

Johnson powiedział, że praktyczny potencjał wyżarzania kwantowego był jednym z czynników, które skłoniły go do dołączenia do firmy na początku 2000 roku, po pracy nad obwody nadprzewodnikowe Wykonawca obrony TRW (obecnie część Northrop Grumman).

„Dzisiaj jest to najskuteczniejszy rodzaj technologii kwantowej do rozwiązywania problemów. W wyżarzaniu kwantowym istnieje naturalna tolerancja na błędy” – powiedział. Jednak konkurencyjny postęp trwa na poziomie bramy.

„Dopiero w ciągu ostatnich trzech lub czterech lat dowiadujemy się z rosnącej liczby opublikowanych prac teoretycznych, że wyżarzanie kwantowe nie zawsze jest lepsze niż modele bramek w problemach optymalizacyjnych” – powiedział Johnson.

Jednak korekta błędów jest wyraźnie problemem. Ale Johnson podkreśla, że ​​teraz nadszedł czas, aby dołączyć do poszukiwania rozwiązania tego problemu jako branży. „Wszyscy dowiemy się razem, jak przez to przejść” – powiedział. Oznacza to, że nadal śledzi postępy w wyżarzaniu.

READ  Prototypy C8 Corvette Z06 i ZR1 szpiegowały wideo z obrotami silników

„Nasz chleb i masło nadal będzie podlegać wyżarzaniu ilościowemu, ale dodajemy kolejną linię produktów” – powiedział. Zauważył, że D-Wave pracuje również nad klasycznymi kwantowymi rozwiązaniami hybrydowymi do optymalizacji, aby połączyć klasyczne komputery korporacyjne z zasobami kwantowymi.

Akceleratory wypełniają puste pola

Według Boba Sorensena, starszego wiceprezesa i starszego analityka ds. obliczeń kwantowych w Hyperion Research, rozszerzenie D-Wave o modele bramek jest naturalnym postępem dla firmy, która „chrupie zęby w solidnej inżynierii”.

„Firma ma dobre umiejętności w budowaniu technologii kriogenicznej, którą można wykorzystać w zastosowaniach obliczeń kwantowych” – powiedział. „Przechodząc do architektury modelu bramkowego – choć nie jest to trywialne – wnosi do stołu dużo inteligencji”.

Jednocześnie ciągły ruch, w którym przetwarzanie kwantowe staje się częścią dobrze ugruntowanych klastrów obliczeniowych, jest ważnym ruchem, który należy obserwować, powiedział Sorensen. Nazywanie tego nie jest niesprawiedliwe Hybrydowy program nauczania, Powiedział.

„Część pracy można wykonać w jednym systemie, a następnie przenieść do drugiego, a następnie zbiegać się ze sobą — iterując między systemem klasycznym i kwantowym, aby wykorzystać możliwości obu tych systemów” — powiedział Sorensen.

Powiedział, że obliczenia kwantowe prawdopodobnie przyniosą korzyści w przypadku obciążeń w określonych aplikacjach. W związku z tym procesory kwantowe w hybrydowych, klasycznych architekturach kwantowych będą przypominać GPU w roli, jaką przyjmuje w przypadku sztucznej inteligencji w centrach danych; Czyli: jako koprocesor.

„Pomyśl o tym jako o akceleratorze dla określonej zaawansowanej funkcji obciążenie obliczeniowe,” Powiedział.

Wydajna obsługa obciążeń jest ważniejsza niż osiągnięcie poziomu modelu bramki 1000 kilobitów lub wykazanie wyższości kwantowej w porównaniu z klasycznymi obliczeniami. Zamiast tego, powiedział Sorensen, dla sprzedawców ważne jest „ustalenie faktu, że można skutecznie rozwiązywać problemy użytkowników końcowych”.

VentureBeat

Misją VentureBeat jest bycie cyfrową areną miejską dla decydentów technicznych w celu zdobycia wiedzy na temat technologii i transakcji transformacyjnych. Nasza witryna zawiera podstawowe informacje na temat technologii przetwarzania danych i strategii, które pomogą Ci kierować Twoją organizacją. Zapraszamy do zostania członkiem naszej społeczności, aby uzyskać dostęp do:

  • Zaktualizowane informacje na tematy, które Cię interesują
  • Nasze biuletyny
  • Niejawne treści dla lidera myśli i zniżkowy dostęp do naszych cennych wydarzeń, takich jak Konwertuj 2021: Ucz się więcej
  • Funkcje sieciowe i nie tylko
READ  Wydarzenie 5-lecia Pokemon GO Rundown

Zostań członkiem