Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czynsz: najemcy szukają domów, które są „w” z wyższymi kosztami energii

  • Napisane przez Kevina Beachy’ego
  • Koszt życia korespondenta

Źródło obrazu, Getty Images

Według portalu nieruchomości Rightmove, wynajem all-inclusive pnie się w górę wśród osób poszukujących miejsca do zamieszkania.

„Faktury w cenie” zajmują drugie miejsce na liście wyszukiwanych haseł, w porównaniu z czwartym rok temu, odzwierciedlając presję ze strony rosnących cen.

Ale jeden student powiedział BBC, że rosnące czynsze oznaczają, że koszty wciąż „pochłaniają twoje myśli”.

Nabywcy nieruchomości również rozszerzają swoje poszukiwania, aby znaleźć niedrogi dom.

potrzeby najemcy

Zgodnie z danymi Rightmove przekazanymi BBC, zwierzęta domowe konsekwentnie znajdują się na szczycie listy wyszukiwanych haseł dotyczących wynajmowanych nieruchomości, ponieważ ludzie przyglądają się polityce właścicieli dotyczącej dopuszczania psów i kotów na ich własność.

Na początku zeszłego roku na liście priorytetów znalazło się wyszukiwanie, czy nieruchomość ma garaż – ponieważ ludzie szukali dodatkowej przestrzeni podczas pracy w domu – i czy budynek jest umeblowany.

Ale rok później termin „fakturowanie w cenie” wskoczył na drugie miejsce.

„Każdy właściciel, który jest w stanie zaoferować to najemcy, prawdopodobnie spotka się z długą kolejką kandydatów” — powiedział Tim Bannister, ekspert ds. danych nieruchomości w firmie Rightmove.

Rosnący sektor budownictwa na wynajem stara się wykorzystać ten popyt – oferując mieszkania, które zawierają koszty rachunków, a na wyższym poziomie może również oferować członkostwo w siłowniach na miejscu.

To „proste i skuteczne rozwiązanie” niepewności finansowej, powiedział Jermaine Brown, współzałożyciel jednego z tych operatorów – ARK –.

Jednak czynsze mogą być powiązane z inflacją – więc mogły gwałtownie wzrosnąć wraz ze wzrostem cen.

Źródło obrazu, Sophia Gauntlet Ballou

podpis pod zdjęciem,

Sofia mówi, że mieszkania studenckie są bardzo poszukiwane

Stanowią one tylko ułamek rynku wynajmu, a prywatni właściciele raczej nie uwzględniają rachunków w swoim czynszu.

Studenci są wśród tych, którzy mogą mieć dostęp do ofert pakietowych, ale Sophia Gauntlet-Balou – która wykłada na University of York – powiedziała, że ​​to nie usunęło stresu związanego z rozliczeniami.

20-latek dzieli dom z trzema innymi osobami, a ich rachunki są wliczone do limitu ustalonego przez właściciela.

„Mogliśmy w nim pozostać, ograniczając nasze użytkowanie – wyłączając ogrzewanie, używając najodpowiedniejszego palnika” – powiedziała.

„Ale utrzymuję, że jeśli przekroczymy limit, nie mogę zagwarantować, że stać mnie na podwyżkę. To może pochłonąć twoje myśli”.

Studentka drugiego roku nauk społecznych i politycznych, która znalazła kolejny dom na przyszły rok, powiedziała, że ​​zauważyła ogromny wzrost kosztów wynajmu. Niedobór nieruchomości oznacza, że ​​najemcy mają niewielką siłę przetargową.

Wzięła rok przerwy, pracowała w sklepie, przed studiami, aby zgromadzić oszczędności, aby pomóc w kosztach utrzymania, i planuje pracować przez całe lato, aby pomóc opłacić przyszły rok.

„Zasoby finansowe mogą znacznie wpłynąć na dobre samopoczucie uczniów również podczas żonglowania pracą akademicką” – powiedziała.

Czy warto zdecydować się na wynajem all inclusive?

Dan Wilson Crowe jest zastępcą dyrektora firmy Generation Rent, która prowadzi kampanie na rzecz najemców. Oto jego opinia na temat zalet i wad wynajmu all-inclusive:

  • Atrakcyjną perspektywą może być brak konieczności kontaktowania się z przedsiębiorstwem użyteczności publicznej i możliwość znacznych podwyżek rachunków.
  • Może być trudno wiedzieć, jak dobrą ofertę otrzymujesz. Wynajmujący muszą przedstawić świadectwo charakterystyki energetycznej, które zawiera przydatne informacje o tym, ile będzie kosztować ogrzewanie nieruchomości w porównaniu z innymi, ale niekoniecznie mają aktualne informacje na temat kosztów energii według obecnych taryf.
  • Pod koniec pierwszego okresu najmu wynegocjowanie niższego czynszu może być trudne, jeśli rachunki za energię spadną. I odwrotnie, jeśli wynajmujący chce podnieść czynsz, aby uwzględnić wyższe koszty energii, ponownie może być trudno stwierdzić, czy otrzymujesz dobrą ofertę – zwłaszcza jeśli nie wiesz, jakie jest twoje zużycie energii.
  • Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, nie masz możliwości ograniczenia zużycia energii

Kupno domu

Niektórzy najemcy chcą kupić pierwszy dom. Ceny domów mogą zacząć spadać, ale niekoniecznie na tyle szybko, aby mieć ogromny wpływ na przystępność cenową. Potencjalni kupujący po raz pierwszy również stają przed perspektywą wyższych oprocentowania kredytów hipotecznych, niż się spodziewali.

Dane Rightmove sugerują, że potencjalni nabywcy nie są pewni, na co ich stać. Na podstawie wyszukiwania w portalu wynikło to:

  • Szeroki zakres cen, na które patrzą łowcy domów
  • Coraz większa część z nich rozszerzyła swoje poszukiwania na nieruchomości, które są tańsze niż to, co było zawarte w ich pierwotnym zapytaniu
  • Ludzie nadal szukają na szerszym obszarze geograficznym niż przed pandemią, często szukając więcej nieruchomości w tańszych obszarach położonych dalej.

Podczas Covid wiele osób szukało przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz, co spowodowało większe zainteresowanie obszarami wiejskimi i przybrzeżnymi. Najnowsze dane wskazują, że kupujący coraz częściej szukają bardziej przystępnych cenowo przedmieść miast, gdzie dominują koszty utrzymania.

„Przede wszystkim znalezienie odpowiedniego domu w ramach budżetu będzie najwyższym priorytetem dla większości kupujących, a nasze dane sugerują, że ludzie nadal szukają dalej i zaglądają w więcej obszarów, aby to zrobić” – powiedział Bannister.

W Radiu 4 i 5 na żywo zagłębiamy się w wynajmowane mieszkania w Wielkiej Brytanii i chcemy poznać Twoje historie na temat naszego projektu Rental Health pod koniec marca.

Jak wpływają na Ciebie koszty wynajmu? Jeśli szukasz miejsca do wynajęcia, czy musisz stać w kolejce, aby je zobaczyć? W jakich warunkach mieszkasz? Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości, z jakimi naciskami się spotykasz?

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz, lub możesz wysłać do nas e-mail na adres [email protected] W każdym zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku i lokalizacji.

READ  Założyciel FTX Sam Bankman-Fred mówi, że „pomylił się”, ale nie popełnił oszustwa | Waluty cyfrowe