Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy wyciągniemy wnioski z pandemii?

Pandemia nadal trwa, ale liczba przyjęć do szpitala Covid-19 i przyjęć na oddział intensywnej terapii spada.

W ostatnich miesiącach punkt ciężkości znacznie przesunął się ze środków nadzwyczajnych na myślenie i planowanie na przyszłość.

Taoisch Powiedziała W zeszłym roku przeprowadzono dochodzenie w sprawie postępowania przez państwo z pandemią, aby wyciągnąć wnioski z „następnej pandemii lub następnej sytuacji kryzysowej”.

Przyjęto formę grupy doradczej ekspertów ds. reformy zdrowia publicznego w celu zidentyfikowania wniosków wyciągniętych z reakcji zdrowia publicznego na COVID-19.

W najbliższych miesiącach ma powstać raport z tej grupy.

KTO płaci za globalne porozumienie Aby pomóc w zapobieganiu i kontrolowaniu przyszłych epidemii. a ostatnie badania Wykazał również, że zmiana klimatu zapewniłaby więcej możliwości rozprzestrzeniania się wirusów między zwierzętami a ludźmi, co może prowadzić do większej liczby epidemii.

Trwają więc prace mające na celu zapamiętanie lekcji wyciągniętych z Irlandii i podkreślenie, że wnioski wyciągnięte na całym świecie mogą być ponownie potrzebne w przyszłości.

Dr Catherine Motherway, szefowa oddziału intensywnej terapii w Szpitalu Uniwersyteckim w Limerick, powiedziała, że ​​jest optymistyczna, ale nie jest pewna, czy te lekcje zostaną w pełni zapamiętane.

„To nie dlatego, że nie wierzę w ludzi uprawiających politykę czy coś w tym rodzaju, ale wydaje mi się, że przechodzimy od jednego kryzysu do drugiego” – powiedziała. magazyn.

Problemy w Europie w tej chwili odwrócą ich uwagę, ale jestem całkowicie przekonany, że z pewnością zobowiązali się do otwarcia dodatkowych łóżek intensywnej opieki. Myślę, że nigdy nie zapomną tego przesłania.

Powiedziała, że ​​oddziały intensywnej terapii nie były odpowiednio przygotowane na pandemię Covid.

„Chociaż nie ma na świecie ośrodka intensywnej opieki medycznej, który mógłby faktycznie wesprzeć każdą nową pandemię choroby wirusowej lub układu oddechowego bez pewnego stopnia obaw i niepokoju, byliśmy bardzo, bardzo zaniepokojeni, gdy zdaliśmy sobie sprawę, co jest na potencjalnej ścieżce”.

„Podjęto wiele prób zidentyfikowania i wykazania, że ​​potrzebujemy więcej łóżek na OIOM, a nasza pojemność OIOM była poniżej średniej, z pewnością znacznie poniżej średniej europejskiej na głowę populacji”.

Liczby Z Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że ​​w 2016 r. w Irlandii na 100 000 mieszkańców przypadało pięć łóżek intensywnej opieki dla dorosłych, w porównaniu ze średnią 12 na 100 000.

READ  Rosja twierdzi, że usterka oprogramowania spowodowała, że ​​moduł Nauka nieoczekiwanie wystrzelił silniki, przechylając stację kosmiczną

Przed pandemią w systemie publicznym było 225 łóżek OIT. Tymczasowy wzrost zdolności w poprzedniej części pandemii podniósł tę liczbę do 354 przy pomocy tymczasowej rodziny.

Według danych z sierpnia ubiegłego roku w służbie zdrowia znajdowały się 302 stałe łóżka intensywnej opieki dla dorosłych Raport BHP i Ochrony Środowiska na zdolność do intensywnej opieki.

„Naprawdę walczyliśmy i cierpieliśmy każdej zimy, kiedy nasza akceptacja chorób układu oddechowego wzrosła, tak jak w zimie na półkuli północnej” – powiedział dr Matherway.

Już przed nadejściem Covida co zimę odwoływaliśmy obarczone wysokim ryzykiem zajęcia do wyboru.

„Myślę, że to, co zrobił Covid, może ujawnić większej populacji problem, który znajdował się w części krytycznej opieki naszej stosunkowo przeciążonej służby zdrowia”.

Powiedziała, że ​​posiadanie wystarczającej liczby miejsc i pustych łóżek z przeszkolonym personelem to główna lekcja do zapamiętania na intensywnej terapii. Ten problem był już znany, ale znalazł się w centrum uwagi podczas Covid-19.

„To, co w zasadzie wiemy teraz, to to, że potrzebujesz pewnej ilości powtórzeń [empty ICU beds]Powiedziała.

„Powinniście mieć puste łóżka. Nie powinny być pełne. Powinniśmy mieć puste łóżka, żeby bezzwłocznie przyjmować pacjentów, gdy tylko zachorują, abyśmy mogli ich naprawić”.

Potrzebowaliśmy więcej łóżek, wciąż potrzebujemy więcej łóżek i musimy stale rosnąć nasze.

Wpływ na domy opieki

Sektorem, który najbardziej ucierpiał podczas pandemii, są domy opieki.

Około jedna trzecia wszystkich zgonów z powodu Covid-19 w Irlandii od początku pandemii miała miejsce w domach opieki, według dane Z Centrum Nadzoru Ochrony Zdrowia.

Tadge Daly, dyrektor naczelny Home Nurses Ireland, powiedział, że sektor był świadomy epidemii grypy i norowirusa przed pandemią, ale Covid przeniósł to na „całkowicie nowy poziom”.

„Moim zdecydowanym poglądem jest to, że Irlandia może nadmiernie kłaść nacisk na szpitale doraźne i tworzyć szpitale doraźne” [in the early days of the pandemic]Dali powiedział magazyn.

„Chociaż w rzeczywistości epidemia początkowo pojawiła się w sektorze domów opieki”.

Kierownik marketingu, dr Tony Holohan Powiedziała 20 kwietnia 2020 r. „Myślenie, że możemy kontynuować, nie było dla nas realistyczne [Covid] poza domami opieki.

W tym czasie pozytywne przypadki odnotowano w prawie jednej trzeciej wszystkich domów opieki.

READ  Główny Epidemiolog - Kenia | ReliefWeb

Daly powiedział, że ważną lekcją dla niego z tej pandemii jest rosnące zapotrzebowanie na bardziej zintegrowane usługi opieki zdrowotnej.

„Myślę, że musimy skoncentrować się na osobie, w naszym przypadku na rezydencie, niezależnie od tego, kim jest świadczeniodawca, czy miejsce opieki” – powiedział.

Kluczową lekcją dla mnie jest pełna integracja sektora, sektora prywatnego, z szerszą służbą zdrowia.

„I jest do tego wiele elementów: istnieje całe pole strategicznej siły roboczej i planowania, a także finansowanie, zarządzanie kliniczne i całe pole dostępu do usług dla mieszkańców.

„Kiedy postawimy osobę, odbiorcę opieki, w centrum, musimy zbudować te usługi wokół tej osoby. Nie wokół dostawcy lub nie wokół tego, czy jest to publiczne czy prywatne.”

Podobnie jak dr Matherway, powiedział, że pandemia „rzuciła światło” na wiele kwestii, które mogły być omawiane wcześniej w sektorze.

„Zdecydowanie mamy teraz lepsze relacje z rządem, w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska” – dodał.

„Ale martwiłbym się, że gdy światło reflektorów przygaśnie w sektorze, do którego wszyscy się przenosimy.

Musimy iść do przodu, aby upewnić się, że współpraca i zaangażowanie nie tylko zostaną utrzymane, ale także wzmocnione w miarę postępów.

„Nikt nie podziękuje nikomu, jeśli nie wyciągniemy wniosków i jeśli nie upewnimy się, że nie zostaną uwzględnione elementy integracji, planowania siły roboczej i zapewnienia zasobów dla opieki nad osobami starszymi”.

Szczepionki

Z kampanii szczepień przeciwko COVID-19 HSE można również wyciągnąć wnioski. Od samego początku Irlandia znacznie mniej wahała się przed szczepieniami niż inne części świata.

# Otwórz naciśnij

Brak wiadomości to złe wieści
wsparcie magazynu

jest Twoje składki Pomożesz nam nadal dostarczać ważne dla Ciebie historie

Wesprzyj nas teraz

Kraj został nawet okrzyknięty jako posiadający Najwyższe wskaźniki szczepień w Unii Europejskiej na jednym etapie.

Damien McCallion, krajowy dyrektor ds. szczepień w HSE, powiedział, że służba zdrowia „przekłada” wnioski wyciągnięte z kampanii szczepień Covid na kilka sposobów.

„W naszych komunikatach na temat tego programu szczepień wiele się nauczyliśmy” – powiedział. magazyn ostatnio dla Biuletyn wirusa koronowego.

„W przeszłości mieliśmy problemy z leczeniem grypy nawet w systemie opieki zdrowotnej, jeśli chodzi o personel, mimo że stan ten poprawił się przed Covid”.

READ  Badanie potwierdza, że ​​ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu COVID-19 jest bardzo niskie

Powiedział, że urzędnicy zastanawiają się, jak wzmocnić istniejące systemy szczepień „ze świadomością, że prawdopodobnie będziemy musieli to zrobić ponownie”.

„Biorąc pod uwagę, że moglibyśmy mieć coroczny program na Covid lub moglibyśmy wziąć kolejny hit”, powiedział McCallion.

Mieliśmy SARS i MERS i inne rzeczy w przeszłości i na szczęście nie wpłynęły one na nas, ale musimy mieć najsilniejszą z tego, co nazywam „ochroną przeciwpowodziową pierwszego poziomu” w naszym systemie, abyśmy mogli szybciej reagować w zwinnym sposób.

Kluczem jest zatrzymanie personelu

Zatrzymanie personelu przepracowanego przez pandemię jest podstawą wniosków wyciągniętych z Covid-19 w systemie opieki zdrowotnej.

Rząd poczynił pewne starania – pracownicy służby zdrowia sektora publicznego otrzymają wolną od podatku premię w wysokości 1000 euro za uznanie ich „heroicznej” pracy podczas pandemii.

Tudge Daly powiedział, że siła robocza w sektorze prywatnych domów opieki będzie „największym pojedynczym wyzwaniem” w nadchodzących latach.

„To, przez co ludzie przeszli, było bardzo trudne. Ludzie są zmęczeni, to jedno z moich zainteresowań. Ludzie są zmęczeni.”

Ponad dwie trzecie pielęgniarek i położnych rozważało odejście z zawodu ze względu na wpływ Covid, według Ankieta przeprowadzonym przez Irlandzką Organizację Pielęgniarek i Położnych w zeszłym roku.

Jedna czwarta stwierdziła, że ​​jest prawdopodobne lub bardzo prawdopodobne, że odejdzie z zawodu w ciągu następnego roku.

Daly powiedział, że potrzebne są większe inwestycje i koncentruje się na leczeniu pracowników w prywatnych domach opieki „jak ci w systemie publicznym”.

„Chciałbym myśleć, że jednym ze spuścizn będzie to, że ludzie lepiej rozumieją i doceniają świadczoną opiekę, a dokładniej personel”.

Dr Catherine Motherway powiedziała: „Jeśli sprawisz, że praca w domu będzie łatwa i przyjemna [in Ireland]Ludzie to zrobią. Zawsze będą podróżować, ale wrócą, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

„A powrót do odpowiednio obsadzonego i prawidłowo działającego jednopokojowego oddziału intensywnej terapii byłby znacznie przyjemniejszy niż powrót do słabej infrastruktury i trudnych sytuacji kadrowych”.

Praca ta jest również finansowana przez Journal Media oraz program grantowy Parlamentu Europejskiego. Wszelkie opinie lub wnioski wyrażone w tej pracy są opiniami autora. Parlament Europejski nie uczestniczy i nie ponosi odpowiedzialności za treści redakcyjne publikowane w ramach projektu. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tutaj.