Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy szczepienia zapobiegają długotrwałej chorobie Covid?


Ujawnienia: Autorzy nie zgłaszają żadnych istotnych ujawnień finansowych.

Nie mogliśmy przetworzyć Twojej prośby. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten problem nadal występuje, skontaktuj się z obsługą [email protected]

Według badania opublikowanego niedawno w medycyna przyrodnicza.

Badanie prawie 34 000 zaszczepionych pacjentów Veterans Affairs z zakażeniem SARS-CoV-2 wykazało, że mieli oni większe ryzyko zgonu (tętno = 1,75; 95% CI, 1,59-1,93) i wypadków. COVID długi (HR = 1,50; 95% CI, 1,46-1,54) w porównaniu z około 5 milionami współczesnych kontroli bez udokumentowanej infekcji SARS-CoV-2.

IDN0622AlAly_Graphic_01_WEB

Długoterminowe objawy pojawiającego się koronawirusa obejmowały choroby układu krążenia, krzepnięcia, krwi, przewodu pokarmowego, nerek, zdrowia psychicznego, metabolizmu, układu mięśniowo-szkieletowego i neurologiczne.

Ponadto w porównaniu z nieuodpornionymi pacjentami z SARS-CoV-2, pacjenci z infekcją penetrującą mieli o 34% niższe ryzyko zgonu (częstość akcji serca = 0,66; 95% przedział ufności, 0,58-0,74) i 15% niższe ryzyko zakażenie długoterminowym wirusem COVID (częstość akcji serca = 0,85; 95% CI, 0,82-0,89).

W sumie wyniki wskazują, że szczepienie przed infekcją zapewnia jedynie częściową ochronę w po ostrej fazie choroby; Dlatego poleganie na nim jako na jedynej strategii łagodzenia może nie optymalnie zmniejszyć długoterminowych konsekwencji zdrowotnych infekcji SARS-CoV-2.” Ziad Al-Ali, MD, FASNA Napisał kierownik ds. badań i rozwoju w Saint Louis Veterans Affairs Health Care System i współpracownicy.

Rozmawialiśmy z Al-Ali o badaniu.

Helio: Jaki jest wpływ szczepień na ryzyko długotrwałej infekcji COVID?

Ali: Szczepionki Zmniejsz, ale nie anuluj Ryzyko COVID jest długie. To naprawdę oznacza, że ​​nie możemy polegać na samych szczepieniach, aby chronić nas przed długofalowymi skutkami koronawirusa. Szczepionki są niedoskonałą zbroją i nie chcesz walczyć z częściowo działającym zbroją.

Helio: Czy istnieją kliniczne różnice w długoterminowej chorobie Covid w zależności od tego, czy dana osoba została zaszczepiona, czy nie?

Ali: Długi COVID jest zewnętrznie nie do odróżnienia u osób zaszczepionych i nieszczepionych, co oznacza, że ​​cechy kliniczne i objawy są takie same. Długie odciski palców COVID są takie same.

Helio: Oprócz zaszczepienia się, co jeszcze można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się COVID przez długi czas?

Ali: Najlepszym sposobem na ograniczenie COVID na dłuższą metę jest przede wszystkim zmniejszenie COVID-19 i zmniejszenie ryzyka narażenia na COVID. Nadal naprawdę wierzę, że zapobieganie pierwotnej infekcji poprzez maskowanie i zmniejszanie ryzyka narażenia jest ważne. U osób, które już raz zostały zakażone, ważne jest również zapobieganie ponownemu zakażeniu. Ponadto musimy zrozumieć, że maskowania i innych środków zdrowia publicznego nie można wdrożyć w perspektywie długoterminowej. Naprawdę musimy opracować strategie prewencyjne, które są akceptowane przez społeczeństwo i mogą być wdrażane w dłuższej perspektywie. Pilnie potrzebujemy również opracować długoterminowe leczenie koronawirusa.

Helio: Jak wyglądałyby szczepionki lub długoterminowe leczenie koronawirusa?

Ali: Nie znamy wszystkich odpowiedzi, ale nasze obecne szczepionki nie zostały zaprojektowane z myślą o COVID od dawna. Zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ryzyko poważnych chorób i pod tym względem radzą sobie bardzo dobrze. Musimy lepiej zrozumieć długą biologię COVID, aby móc zaprojektować interwencje mające na celu zapobieganie i leczenie.

Helio: Jak myślisz, jakie inne aspekty długotrwałego koronawirusa wymagają badań? Czy są projekty w toku?

Ali: Musimy rozwinąć głębsze zrozumienie długiego COVID, a co najważniejsze, musimy opracować leczenie długiego COVID. Sprawa ta musi być pilna. COVID-19 to ogromny kryzys zdrowotny i należy się nim zająć pilnie i z determinacją.

Bibliografia:

Al-Aly Z, et al. Natura Med. 2022; doi: 10.1038/s41591-022-01840-0.

READ  Modele benchmarkingowe dla przenoszenia SARS-CoV-2 przez aerozole i kropelki