Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy osiągnąłeś plateau utraty wagi? Znany dietetyk sugeruje 3 sposoby na pokonanie tego

Stabilizacja utraty wagi następuje wtedy, gdy organizm przestaje chudnąć

Czy czułeś, że twój system odchudzania nagle zwolnił? Czy twoje rygorystyczne diety i ćwiczenia przestały przynosić widoczne rezultaty? Cóż, możesz po prostu doświadczyć fazy stabilizacji wagi. Tak, dobrze mnie słyszałeś. Płaskowyż utraty wagi to etap podczas podróży odchudzającej, w którym organizm na chwilę przestaje tracić na wadze. Na tym etapie organizm przystosowuje się tylko do nowych procesów metabolicznych. Wkrótce organizm pokonuje ten etap i kontynuuje swoją podróż do utraty wagi w zrównoważony sposób. Jeśli jednak faza „plateau” trwa przez długi czas, istnieją sposoby na pokonanie jej za pomocą prostych środków.

Dietetyk Rujuta Dewikar opublikował niedawno post w mediach społecznościowych o prostych sposobach na pokonanie plateau utraty wagi. W filmie na Instagramie opowiedziałem o trzech prostych sposobach na zrobienie tego. Przedstawiono je poniżej:

1. drzemka

Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby wrócić do utraty wagi, jest ucięcie sobie drzemki. Nie rozciągaj go dłużej niż 20 minut i nie naciskaj krócej. Popołudniowe drzemki pomagają lepiej spać. Stymuluje również organizm do wytwarzania optymalnego poziomu hormonów wzrostu. To z kolei przyspiesza utratę tłuszczu.

2. ćwiczenia

Być może zacząłeś od zestawu ćwiczeń, które działały we wczesnych dniach odchudzania, ale teraz nie widzisz rezultatów. Więc zrestrukturyzuj swoją rutynę treningową. Nie przesadzaj z ćwiczeniem, ponieważ utrudni to utratę wagi. W ciągu tygodnia zaplanuj co najmniej dwa dni łatwego ćwiczenia. Możesz rozciągać się, pływać, jeździć na rowerze lub uprawiać jogę.

3. Niezbędne tłuszcze

Twoja podróż do utraty wagi nie wymaga całkowitego unikania wszystkich tłuszczów. W rzeczywistości twoje ciało potrzebuje niezbędnych tłuszczów. Znajdują się one w orzeszkach ziemnych, sezamie (nasionach sezamu) i suchym kokosie. Dodaj go do swojej codziennej diety i przyspiesz proces spalania tłuszczu.

READ  Nauka stojąca za szybkim rozprzestrzenianiem się omikronu

Oto wideo udostępnione przez Rujutę Dewikar:

Dzięki tym wskazówkom nie musisz się martwić o plateau utraty wagi. Faza zatrzymania wskazuje, że organizm pracuje nad przystosowaniem się do nowej diety i rutyny. Zamiast się martwić, możesz pokonać ten etap, przestrzegając odpowiedniej diety, śpiąc i ćwicząc.