Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy iPhone 14 może wykryć wypadek samochodowy?  YouTuber eksperymentuje, aby to przetestować

Czy iPhone 14 może wykryć wypadek samochodowy? YouTuber eksperymentuje, aby to przetestować

W eksperymencie działała funkcja rozwiązywania problemów z iPhone’a 14.

Apple wypuścił iPhone’a 14 z wielkimi fanfarami na początku tego miesiąca. Jak każda iteracja iPhone’a, ten nowy flagowiec również został wyposażony w wiele funkcji, w tym łączność satelitarną. Ale jedną z najczęściej omawianych funkcji jest funkcja wykrywania usterek, która jest dostępna we wszystkich czterech modelach – iPhone 14, Plus, Pro i ProMax. Ale jeden YouTuber postanowił sprawdzić, czy twierdzenia Apple są prawdziwe.

Według Apple funkcja wykrywania usterek pozwala telefonowi wykryć poważne wypadki samochodowe i automatycznie rozpocząć dzwonienie do służb ratunkowych, wraz z powiadomieniem kontaktów użytkownika. Aby to przetestować, potrzebny był prawdziwy wypadek samochodowy. Podobnie jak właściciel kanału TechRax na YouTube.

Obejrzyj wideo:

Udostępnij film pokazujący, jak testował nową funkcję. YouTuber przymocował nowego iPhone’a 14 Pro do zagłówka przedniego siedzenia zdalnie sterowanego sedana Mercury Grand Marquis z 2005 roku.

Następnie samochód zderzył się ze stosem starych pojazdów, aby stworzyć scenariusz, w którym telefon faktycznie wykryje wypadek i zaalarmuje służby ratunkowe.

YouTuber dwukrotnie uderza w samochód w starym stosie samochodów i tak czy inaczej, funkcja telefonu działa. Pomimo opóźnienia, według YouTubera przez 10 sekund, iPhone odpalał tryb SOS i wyświetlał odliczanie przed wezwaniem służb ratunkowych.

Funkcja jest aktywowana automatycznie, gdy właściciel telefonu bierze udział w wypadku samochodowym. Odliczanie ma na celu ustalenie, czy użytkownik nie odpowiada i jeśli monit o anulowanie nie zostanie naciśnięty w określonym czasie, iPhone zgłosi zdarzenie służbom ratunkowym. Ta funkcja została również dodana do nowej serii Apple Watch 8.

iPhone 14 i 14 Plus będą miały układ A15, a modele Pro będą wyposażone w układ A16.

Kliknij, aby uzyskać więcej trendy wiadomości