Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Glover Teixeira może uniknąć „polskiej potęgi” bohatera Jana Blachovicha?

Analityk MMA Junkie, Dan Tom, przełamuje najlepsze walki w UFC. Dzisiaj przyjrzymy się głównemu wydarzeniu UFC 267.

UFC 267 odbędzie się w sobotę na Etihad Arena w Abu Zabi. Karta jest przesyłana strumieniowo w ESPN+.

Jan Blachovich (28-8 MMA, 11-5 UFC)

Jan Blachowicz

Podstawowe informacje:

  • Wzrost: 6’2″ Wiek: 38 Waga: 205 funtów. Zasięg: 78 cali

  • Ostateczna bitwa: Zwycięstwo rezolucji nad Izraelem Adesanya (06.03.2021)

  • Obóz: WCA Combat Team (Polska)

  • Postawa / Niezwykły styl: Prawosławie / Muay Thai

  • Zarządzanie ryzykiem: dobre

Dodatkowa informacja:

+ Mistrz UFC wagi półciężkiej
+ Tytuł KSW w wadze półciężkiej
+ Nagrody Muay Thai (amatorskie)
+ Czarny pas Brazylijskie Jiu Jitsu
+ 8 wygranych przez nokaut
+ 9 wyślij wygrane
+ 7 zakończeń w pierwszej rundzie
+ Moc nokautu
+ doskonały hit
+ Niebezpieczne haczyki i haczyki
+ Pozycje zostaną zamienione
^ Wolę kopnięcia wątrobowe z Sothebow
+ Dobrze uderzaj w przerwach
+ Popraw zdolność zapaśniczą
^ Defensywnie i ofensywnie
+ Solidny zapaśnik przejściowy

Glover Teixeira (32-7 MMA, 15-5 UFC)

Podstawowe informacje:

  • Wzrost: 6’2″ Wiek: 38 Waga: 205 funtów. Zasięg: 78 cali

  • Ostateczna bitwa: Poddanie pokonał Thiago Santosa (7 listopada 2020)

  • Obóz: Teixeira MMA/Galover’s Garage (Danbury, CT)

  • Postawa/niezwykły styl: prawosławny/kickboxing

  • Zarządzanie ryzykiem: dobre

Dodatkowa informacja:

+ Regionalne tytuły MMA
+ Czarny pas Brazylijskie Jiu Jitsu
+ 18 KO . wygrywa
+ 9 wyślij wygrane
+ 19 koniec pierwszej rundy
+ KO . moc
+ Technika twardego boksu
^ Dokładny prawy krzyż i lewy hak
+ Dobra ekonomia ruchu
^ Rzadko rzuca się poza witrynę
+ Niedocenianie siły wrestlingu
^ Działa dobrze z jednej nogi
+ Poprawiona pilność podczas wstawania
^ Haki, półgłębokie odwrócenia itp.
+ Doskonały zapaśnik przejściowy

Ciekawe miejsce: spójrz w lewo

Sędzia Herb Dean ciągnie Jana Blachowicza (czerwona rękawiczka), a Luke’a Rockholda (niebieska rękawiczka) na dywanie w T-Mobile Arena. (Stephen R. Sylvani, USA TODAY Sports)

Główne wydarzenie na wyspie Yas obejmuje walkę o tytuł wagi ciężkiej wagi lekkiej między dwoma rywalami, którzy wolą przerywać swoje leworęczne wymiany.

READ  Tokyo Olympics Digest: Kanadyjki zdobywają pierwszy złoty medal w historii piłki nożnej | Sport | Niemieckie wiadomości piłkarskie i najważniejsze międzynarodowe wiadomości sportowe | DW

wkroczenie na scenę UFC jako kompaktowy ścigacz, który może awansować w kombinacji z dowolnej pozycji, [autotag]Jan Blachowicz[/autotag] Stale ewoluował w zwodniczo skutecznego kontratakującego, który nie miałby nic przeciwko wciągnięciu przeciwnika do swojego kokpitu.

W gorączce walki Pole ma wytrzymały tylny hak, który trzyma go na spuście, co jest w stanie pokazać zarówno Jaredowi Cannonierowi, jak i Jimmy’emu Manoa. Blachowicz posługuje się również potężnym, praktycznym ciosem, którego po cichu używa, aby związać swój atak, a także wzmocnić jego obronę.

Jeśli chodzi o kopnięcia, Blachowicz lubi pluskać się w wątrobie z przechodzenia w pozy Południowej Łapy i nie ma problemu z wypuszczaniem kopnięć w głowę w przerwie. I choć podejrzewam, że haki i cholewki Blachowicza przetrwają wspomniane przerwy, to i tak będzie musiał zastanowić się, jak długo stawia nogi przed takim facetem [autotag]Glover Teixeira[/autotag].

Jako bardziej tradycyjny stalker, Teixeira będzie się rozwijał, starając się ściskać, odpychając przeciwnika i zmuszając go do kontrataku, kiedy tylko będzie mógł. 42-letni Brazylijczyk często zaczyna z prowadzeniem prawej ręki i uderza przeciwnika, aby z nim handlować, trzymając w gotowości lewy hak.

Chociaż Teixeira rzadko wyskakuje z pozycji, kierowanie siłą jest taktyką opierającą się bardziej na prędkości, która ma tendencję do postępu wraz z wiekiem. Mając to na uwadze, byłbym ciekawy, czy brazylijski weterynarz nie chce bardziej polegać na dźgnięciach i niewykorzystanych kopnięciach, gdy chce uszczelnić przestrzeń w tych zawodach.

Ciekawe miejsce: Country Clinch

Glover Teixeira (z prawej) walczy z Anthonym Smithem (z lewej) w walce w wadze półciężkiej podczas UFC Fight Night w VyStar Veterans Memorial Arena 13 maja 2020 r. w Jacksonville na Florydzie. (Zdjęcie: Douglas P. Devils/Getty Images)

Ponieważ zapasy stale stają się większą częścią obrazu dla obu mężczyzn po ciężkich stratach na początku ich kariery, byłbym ciekawy, kto może wygrać wczesne obligacje i wymiany.

READ  Lekkoatletyka – niesamowity rekord świata Warholma, więcej dramatyzmu w skoku w dal

Odkąd ostatnio odzyskał rozpęd, Blachowicz ponownie założył swój pełnoetatowy obóz treningowy w Warszawie, gdzie Polacy byli w stanie zacementować dziury, które dręczyły go w dziale zapaśniczym.

Teraz Blachowicz wydaje się bardziej wydajny i komfortowy przy zmianie poziomów w celu przeciwdziałania agresji lub przy ustawianiu i ustalaniu kolejności eliminacji. Co ważniejsze, ulepszenia Blachowicza przełożyły się również na defensywę, demonstrując silne podstawy defensywne podczas odpierania ofensywnych linii obrońców, takich jak Devin Clark, Luke Rockhold czy Ronaldo Souza.

Jednak mimo wygranych w tych zawodach, polski zawodnik spędzał dużo czasu w tych walkach, co może okazać się bardziej kosztowne, biorąc pod uwagę jego obecnego odpowiednika.

Wrestling Od najmłodszych lat w Brazylii, Teixeira zawsze miał zaniżone umiejętności w tym dziale, łatwo odrywając się od swojej ulubionej bazy na jednonożnej pozycji. Teixeira pokazuje również solidne warstwy defensywnego graplingu, albo poprzez wypychanie początkowych strzałów, albo sprytnie podrywanie się na nogi po upadku.

Nawet po wielokrotnym kołysaniu i upuszczaniu przez Alexandra Gustafssona i innych, Brazylijczyk wciąż był w stanie natychmiast zaatakować jego plecy i rozpocząć sprytne przepychanie, które pozwoliło mu wrócić do walki. Jeśli Teixeira zdoła znokautować lub odwrócić obecnego mistrza, Blachowicz będzie musiał zachowywać się jak najlepiej – nawet jeśli przeciwnik jest kontuzjowany.

Glover Teixeira powraca z martwych: https://twitter.com/DanTomMMA/status/1367294627909226497?

Na szczęście dla Blachowicza, jest sprawdzonym czarnym pasem Brazylijskiego Jiu-Jitsu, który nie tylko jest biegły w jeździe i zdobywaniu pole position, ale także zwodniczo zdolny i elastyczny od dołu, gdy musi stawiać wymagania lub szukać okazji. To powiedziawszy, polski wojownik nadal będzie potrzebował trochę dodatkowej uwagi za każdym razem, gdy będzie miał plecy, aby spróbować uleczyć lub wspiąć się na Teixeirę.

Jak widzieliśmy wcześniej w wielu walkach Teixeiry, Brazylijczyk może zamknąć show, jeśli wyjdziesz lub odsłonisz plecy podczas transportu. Płynnie trzymający się nacisku i pozycjonujący się, Teixeira jest mistrzem kuchni, jeśli chodzi o gotowanie swoich przeciwników pod nim.

READ  „Dźgnąłem niedźwiedzia” – Irlandia szykuje się na luz podczas trasy po Nowej Zelandii

Systematycznie (i brutalnie) używając uderzeń w ziemię, Teixeira dodaje oliwy do ognia, zmuszając swoich przeciwników do duszenia się głową i ramionami, jeśli się odwrócą, lub gołego duszenia, jeśli się odwrócą. Blachowicz może przeżyć początkowe klipy, ale zapasy z pewnością sprawią, że zbiornik z gazem bohatera będzie warty obejrzenia poniżej rozwalenia.

Punkt zainteresowania: kontrowersje i opinie

Twórcy kursów i tłum są obecnie po stronie siedzącego mistrza, wymieniając Blachowicza -300 i Teixeira +225 via Tipico.

Chociaż ta linia jest dla mnie nieco szeroka, nie zgadzam się z tym, kto jest faworytem. Pomimo tego, że jestem wielkim fanem i wspieram Teixeirę w tej ostatniej rundzie, ciężko mi go tutaj wspierać.

Blachowicz nie tylko ugruntował swoje dawne defensywne dziury w zapasach (rezygnując tylko z jednej eliminacji w ciągu prawie pięciu lat), ale ma też solidny wybór topballi i kontr, które widzę, że grają poważnie na przeciwniku i jego starzejącym się podbródku.

Jeśli jednak Blachowiczowi nie uda się ukończyć meczu swojego brazylijskiego odpowiednika i będzie musiał walczyć przez dłuższy czas, nie zdziw się, gdy Teixeira odniesie kolejne zwycięstwo dzięki czystej determinacji i dyscyplinie trzymania się planu.

Jako wielki fan jednego z najlepszych sportowców, jaki kiedykolwiek dostał się do oktagonu, chciałbym zobaczyć, jak Teixeira doda w sobotę trochę zasłużonego złota na swojej półce. Ale jako bezstronny ekspert, oficjalnym wyborem Blachowicza jest utrzymanie tytułu przez nokaut w drugiej rundzie.

1

1