Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Częstość występowania wirusa syncytialnego na układ oddechowy spada w Canterbury, ale szalejąca zimowa choroba sprawia, że ​​szpitale są „bardzo zajęte”

W minionym tygodniu pojawiły się obiecujące oznaki, że epidemia wirusa syncytialnego układu oddechowego, który zainfekował setki dzieci i szpitali, została opanowana.

Wczoraj w samym szpitalu Christchurch było 33 dorosłych i 13 dzieci, u których zdiagnozowano tę chorobę.

Ta liczba może być wyższa, ponieważ nie wszyscy oceniani zostali wyleczeni lub hospitalizowani z powodu chorób układu oddechowego.

Ale dyrektor wykonawczy Canterbury DHB Nursing Becky Hickmott potwierdził, że wskaźniki wirusów są niskie.

„Nastąpił spadek liczby dzieci wymagających oceny i przyjęcia z powodu chorób układu oddechowego od szczytu, który wystąpił na początku do połowy lipca” – powiedziała.

„Liczby te są teraz bardziej powszechne podczas typowej zimy, przy różnym nasileniu choroby – zgodnie z oczekiwaniami nadal mamy dzieci, które potrzebują wspomagania oddychania.

„Chociaż RSV jest poważną chorobą dla młodych ludzi i osób starszych, osoby z osłabionym układem odpornościowym oraz osoby z chorobami serca lub płuc są również najpoważniej dotknięte RSV i innymi chorobami układu oddechowego. nasilenia tych grup na wielu oddziałach medycznych w ostatnich tygodniach, nie tylko w pediatrii”.

Hickmott powiedział, że kliniki pilnej opieki nadal zgłaszają „wiele” chorób układu oddechowego, które nadal poważnie ją dotykały.

„Ostatnio widzieli prezentacje o 10-15 procent powyżej normy o tej porze roku, z wieloma dodatkowymi pacjentami przybywającymi w ciągu pierwszych czterech godzin z efektami przepływu, które rozciągają się przez cały dzień” – wyjaśniła.

„Nie widzą spadku liczby prezentacji.

„Podczas gdy na oddziałach ratunkowych i trzech przychodniach pilnej opieki odnotowano bezprecedensową liczbę dzieci w wieku poniżej sześciu lat, zespoły lekarzy rodzinnych są również zajęte rosnącą liczbą pacjentów z RSV i innymi objawami układu oddechowego, zwłaszcza dziećmi”.

Dr Helen Skinner, dyrektor medyczny CDHB, zaapelowała wczoraj wieczorem do ludzi, aby trzymali się z dala od szpitalnego oddziału ratunkowego, chyba że potrzebują pilnego leczenia.

READ  Naukowcy ujawnili, że pod powierzchnią Marsa mogą czaić się kosmici

Powiedziała, że ​​pogotowie ratunkowe jest „bardzo zajęte” i ostrzegło, że każdy, kto przedstawi sprawę, która nie jest pilna, prawdopodobnie będzie musiał długo czekać.

„Dzisiejsza duża liczba prezentacji w połączeniu z nieoczekiwaną chorobą personelu spowodowały wydłużenie czasu oczekiwania na opiekę i przyjęć do szpitala” – powiedziała.

„Chcę przeprosić tych, którzy muszą czekać. To nie jest idealne, zwłaszcza dla tych, którzy są chorzy i muszą zostać przeniesieni na oddział”.

Zeszłej nocy w szpitalu Christchurch było 527 pacjentów, a kolejne 105 osób zostało przebadanych i leczonych na oddziale ratunkowym.

„Chociaż spodziewamy się dzisiaj niektórych wypisów, liczba pacjentów wchodzących przez drzwi wejściowe jest znacząca” – powiedział Skinner.

„Jeśli nie jest to pilne, najpierw skontaktuj się ze swoim zespołem przychodni ogólnej.

„Po godzinach postępuj zgodnie z instrukcjami na ich automatycznej sekretarce, aby zostać skierowanym do pielęgniarki, która może doradzić, co robić i gdzie się udać, jeśli będzie musiała się z tobą zobaczyć”.

Nie było ani jednego warunku, który spowodował problem – był to „grupa zimowych chorób dotykających zarówno pracowników, jak i społeczeństwo” – powiedział Skinner.

„Zwykle widzimy wiele osób w poniedziałki, ponieważ wiele osób ma tendencję do wstrzymywania się z szukaniem opieki medycznej do końca weekendu, ale dzień jest bardzo pracowity, a niefortunne opóźnienia, których doświadczają pacjenci, wynikają również z niedoborów personelu z powodu choroby. ” Powiedziała.

„Musieliśmy również odłożyć niektóre zaplanowane operacje, które mogą wymagać noclegu, ponieważ po prostu nie mamy wystarczającej liczby łóżek, ponieważ pierwszeństwo mają osoby z poważnymi problemami zdrowotnymi”.

The Herald poinformował w piątek, że w całym Auckland wskaźniki hospitalizacji z powodu RSV spadły w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Czym jest RSV – fakty
RSV jest powszechnym wirusem układu oddechowego, który powoduje infekcje dróg oddechowych, w tym przeziębienie.

READ  Lot helikopterem na Marsa z myślą o następnej pomysłowości opóźniony nawet po sparowaniu — oto, co poszło nie tak

Większość dorosłych i starszych dzieci zarażonych RSV ma objawy podobne do przeziębienia.

Jednak bardzo małe i wcześniaki mogą bardzo zachorować i mogą wymagać hospitalizacji. W tej grupie wiekowej RSV może powodować zapalenie oskrzelików (zapalenie małych rurek oddechowych w płucach) i zapalenie płuc (zakażenie płuc).

Wiele dzieci będzie w stanie wyzdrowieć z tej choroby w domu, ale niektóre będą hospitalizowane w celu wspomagania karmienia i podawania im dodatkowego tlenu w razie potrzeby.

Antybiotyki zwykle nie są pomocne, ponieważ jest to infekcja wirusowa.

RSV i Covid-19 to choroby układu oddechowego. Jeśli masz objawy ze strony układu oddechowego, takie jak kaszel, ból gardła, duszność, zimna głowa lub utrata węchu, z gorączką lub bez, zostań w domu i zadzwoń do swojego lekarza lub linii zdrowia (bezpłatny) pod numer 0800358 5453, aby sprawdzić, czy potrzebujesz test na Covid-19.

(Źródło: Ministerstwo Zdrowia)