Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czarne Wrzosy rywalizują w mistrzostwach boksu kobiet w Polsce

Czarne Wrzosy rywalizują w mistrzostwach boksu kobiet w Polsce

czarne hity

spinning

Bokserska reprezentacja Ghany, Black Hitters, w przyszłym miesiącu będzie miała szansę zmierzyć się z najlepszymi bokserkami świata, biorąc udział w 14. Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Boksie Kobiet w Polsce.

Odbywający się w Gliwicach od 4 do 11 września, zgodnie z zasadami Międzynarodowej Ligi Zawodowej, ponad 200 zawodniczek z całego świata zmierzy się w tych globalnych zawodach, które były domem dla wielu światowych i olimpijskich medalistów. W 2022 roku rywalizacja odbędzie się w kategoriach Junior (15-16), Młodzież (17-18) i Elita (19+). Organizatorzy zapewniają również, że poza ortodoksyjnym formatem pucharowym, przegrani w pierwszych walkach będą mieli co najmniej jeszcze jedną walkę w zawodach dwustronnych „aby stworzyć środowisko przyjazne sportowcom, przedłużyć czas trwania turnieju i umożliwić sportowcom to, co są przeszkoleni, aby robić — konkurować. ”

Odtworzona narodowa drużyna bokserska kobiet, która ma się rozkwitnąć, gdy w przyszłym roku Igrzyska Afrykańskie w 2023 r. będą wstrząsać Akrą, przebywa obecnie na kempingu niemieszkalnym pod okiem doświadczonego swata i trenera, Abdula Rashida Williamsa, trenera boksu AKA Believer z podróżą do Europy kraj na horyzoncie.

Te i inne inicjatywy, według starszego wiceprezesa Ghany Boxing Federation (GBF), Daudy Fousini, są znaczącym dowodem na to, że obecna administracja, która zajmuje zaledwie osiem miesięcy, jest zdeterminowana, aby ożywić boks amatorski na wszystkich imprezach, zarówno młodzieżowych, jak i elitarnych. i kobieta w celu zdobycia medali dla Ghany przyszłorocznych Igrzysk Afrykańskich w Akrze.

Jedna z tych drużyn, Black Rockets (męska drużyna juniorów), jest obecnie zaangażowana w swój własny kemping niemieszkalny w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata Młodzieży IBA w Hiszpanii w listopadzie, ale to, co jest ekscytujące dla pana Fusiniego, to zbliżająca się podróż do Polski przez kobiecą drużynę, ich pierwszą od wielu lat.

„Od lat zaniedbujemy kobiety, ale przywracamy wszystkie poziomy, ponieważ przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi i Igrzyskami Wspólnoty Narodów chcemy mieć pewność, że będzie wiele bokserek, w przeciwieństwie do jedynych bokserek, jakie mamy w Tokio i Birmingham, które były nawet po pierwsze”, powiedział pan Fozini.

READ  Outsider Thijssen o włos pokonuje faworytów w Tour de Pologne

„Koncentrujemy się na tym, aby boks stał się sportem numer jeden w Ghanie, tak jak wszyscy widzieli to na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w 2022 r. Musimy upewnić się, że Ghana zdobywa medale w boksie, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, kiedy będziemy gospodarzem Igrzysk Afrykańskich w przyszłym roku. to da naszym dziewczynom doświadczenie wymagane w turnieju.

Również trener Black Hitters, Abdul Rashid Williams AKA, oczywiście Believer, wierzy, że to dobra okazja, aby dać dziewczynom wymagane doświadczenie w walce z zagraniczną opozycją, co samo w sobie jest obce większości z nich.

„Walka z różnymi typami przeciwników z różnych krajów będzie tylko doskonalić i poprawiać swoje umiejętności, przeciwko doświadczonym bokserom nauczą się, jak przygotować się na wszystko, co wydarzy się na ringu w ciągu tych kilku minut w dużych turniejach” – powiedział trener Beliver.

„Jesteśmy wdzięczni kierownictwu GBF za ich wsparcie i mamy nadzieję, że będzie ono kontynuowane, abyśmy mogli rekrutować więcej dziewcząt do wspierania obecnego zespołu. Im więcej bokserów, tym większa konkurencja, która może dać nam tylko dobrych bokserów, z których Ghana będzie dumna. „

Książę Dorno Lecco

Wysyłaj swoje wiadomości na adres [email protected] i przez WhatsApp pod numerem +233 244244807
Podążać Wiadomości z Ghany na mnie Google Aktualności

pilot