Czarne Stawki otworzyły się w obronie złotego medalu Igrzysk Wspólnoty Narodów po pokonaniu Kenii 16-0

Na Uniwersytecie w Birmingham: Czarne stawki 16 (Alia Jack 2, Stephanie Dickens 2, Olivia Shannon 3, Megan Hall 2, Alex Luken, Frances Davis, Rose Tynan, Kaitlyn Cotter 2, Olivia Merry 2) Kenia 0. (P1: 3-0, P2: 9-0, P3: 12-0.

Pogoń czarnych nietoperzy Nowej Zelandii po złoto podczas Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej odbywa się bezpiecznie dzięki wygranej 16-0 przez Kenię.

The Obrona Złotych Medalistów, Gold Coast 2018, To było bardzo szybkie i proste dla debiutantów, którzy zadebiutowali na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w meczu grupy B na University of Birmingham w piątek wieczorem (czasu nowozelandzkiego).

Alia Jack i Caitlin Cotter świętują pierwszego gola Black Sticks na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w 2022 roku.

Luke Walker / Getty Images

Mecz został wstrzymany w połowie drugiej kwarty, gdy kenijska obrończyni Joanne Maranda uderzyła jej pałeczką w twarz w przerażającym incydencie, który sprawił, że zaczęła krzyczeć z bólu.

W końcu została rozciągnięta na ziemię przy owacji na stojąco od tłumu, po długim opóźnieniu.

Zespół komentatorów Sky Sports potwierdził, że Maranda została zabrana do szpitala na prześwietlenie, ale siedziała na trybunach po zdjęciu z trawy.

Kenia nigdy nie wyglądała na to, że zbierają zwycięstwo, ale ich wytrwałość i entuzjazm przyniosły im szacunek i prawdopodobnie wielu nowych fanów, o czym świadczy tłum stojący za nimi na paradzie co drugiej połowy.

Wysokość czarnych kijów ciągle się zmieniała i nie pokazywała pełnej torby trików w pierwszym wielkim przeboju Birmingham.

Kapitan Black Sticks, Olivia Merry, jedna z zaledwie czterech osób, które przeżyły 2018 rok, po siedmiu minutach stanowczej obrony przed dzielnymi słabszymi zdobyli bramkę otwierającą hokejową drużynę Birmingham Games dla Elijaha Jacka.

Gole Stephanie Dickens – rzut karny – i Olivia Shannon podwyższyły wynik do 3-0 w pierwszej połowie.

READ  Zły rozkład Kiwi Freeskier przyćmiewa kwalifikację half-pipe

Współkapitanka Megan Hall strzeliła rzut karny, aby otworzyć wynik w drugiej kwarcie, a Alex Luken strzelił czwartego gola dla czarnych kijów po opóźnieniu dla Marandy.

Kolejny rzut karny zaowocował drugą bramką dla Dickensa, a następnie Shannon wykorzystała swoją drugą bramkę tuż przed przerwą po świetnej pracy przygotowawczej Jaquesa.

Ale w szaleńczej ostatniej minucie Hull strzelił z rzutu karnego, zanim Jack również strzelił swoją drugą, gdy czarne kije podniosły tempo i zaczęły wykorzystywać przewagę szybkości.

Alex Loken dostał kartę rejestracyjną za czarne kije.

Kenya poprowadził Black Sticks do pierwszego gola w drugiej połowie, zanim Francis Davies prowadził jeden z najlepszych na torze po szybkim rzucie wolnym.

Trzecia kwarta Kenii znów była pełna emocji, a Davis, Rose Tynan i Shannon zdobyli bramki od razu w pierwszej połowie.

Dwa gole Kaitlin Cotter otworzyły w ostatniej kwarcie punktacji, zanim Merry wykorzystał rzut karny, a następnie wymusił podwójne zwycięstwo w ćwierćfinale.

Black Sticks zmierzy się także z Australią, RPA i Szkocją w grupie B, gdzie do fazy pucharowej awansują dwie drużyny.