Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czarne czapki patrzą teraz na Sri Lankę, gdy drużyny patrzą w niebo na 20. Pucharze Świata

Mecz krykieta T20 World Cup pomiędzy Nową Zelandią a Afganistanem został przerwany bez rzucenia piłki w Melbourne w środę wieczorem.

Asanka Brendon Ratnayake / The Associated Press

Mecz krykieta T20 World Cup pomiędzy Nową Zelandią a Afganistanem został przerwany bez rzucenia piłki w Melbourne w środę wieczorem.

Analityka: Black Caps odetchnie z ulgą, gdy dowie się, że w ich następnym meczu spodziewana jest dobra pogoda.

Ale jeśli uwierzą, że długoterminowe prognozy są poprawne, pojawią się od dawna twarze, że możliwy jest bardziej niepokojący deszcz.

Mecz Nowej Zelandii T20 World Cup przeciwko Afganistanowi Opuszczony bez rzucania piłki w Melbourne w środową noc z powodu deszczuco oznacza, że ​​obie strony zabrały sobie punkt z zaplanowanego spotkania.

Ten punkt wystarczył, by utrzymać Nowej Zelandii pierwsze miejsce w grupie A z trzema punktami z dwóch meczów, podczas gdy cztery drużyny mają dwa punkty Po tym, jak Anglia została zszokowana przez Irlandię W grze określonej metodą DLS, kiedy w pierwszym zaplanowanym podwójnym nagłówku zaczęło mocno padać w MCG.

ale po Dominujące zwycięstwo nad gospodarzami i broniącymi tytułu mistrzami Australii w zeszły weekendOczekiwano, że Black Caps zdobędą dwa punkty w meczu z Afganistanem i będą teraz uważać na wszelkie inne mecze, w których pada deszcz, ponieważ będą dążyć do drugiego miejsca, aby dotrzeć do półfinału.

Zmierzą się ze Sri Lanką w Sydney w sobotni wieczór (21:00 czasu nowozelandzkiego), a prognoza pogody przewiduje tylko 5% szans na deszcz.

Ale potem spodziewany jest deszcz i możliwe burze na wtorkowy mecz z Anglią w Gabba w Brisbane (godz. 21:00 czasu nowozelandzkiego).

Do tej pory 20. część Pucharu Świata spokojnie mogła trwać 40 dni i 40 nocy potopu. Dwa z ich meczów w Super 12 nie dało się rozegrać, a deszcz wcześnie położył kres szansom Anglii na późny awans, by ominąć Irlandię.

Zrozumiałe jest więc, że niektóre zespoły mogą modlić się o to, aby deszcz się skończył – lub spadł na rywali, a nie na nich, ponieważ szereg zaskakujących wyników wraz z deszczem sprawił, że półfinaliści są trudniejsi do przewidzenia niż pozostawanie na pozycji Premier Wielkiej Brytanii.

READ  General Motors wprowadza na rynek wyścigowy samochód wyścigowy Camaro Dawn Under

Obozy w Australii i Anglii będą monitorować prognozy pogody, gdy tylko rozpocznie się gra – jeśli to możliwe – na piątkowy mecz w Melbourne.

Brak wygranej w limitowanej międzynarodowej grze MCG to rzadkość – tylko dwa mecze od początku lat 80. zostały odwołane bez rzucenia piłki.

Ale deszcz w tym miesiącu w wiktoriańskiej stolicy – ​​dwa razy więcej niż normalna średnia – nie ma słabnąć, a prognozy opadów wynoszą 90% szans na deszcz w piątek. Byłoby tak również w przypadku pierwszego meczu w MCG z podwójną główką między dynamicznie rosnącą Irlandią a Afganistanem na dole grupy.

The Black Caps, dzięki imponującemu zwycięstwu w sieci nad Australią, nadal trzymają swój los w swoich rękach, jeśli pogoda nie będzie nadmiernie wplątana.

Ale środowa strata wyraźnie nie leżała w ich interesie.

Nowozelandczyk Finn Allen zagrał w swoim inauguracyjnym zwycięstwie w Pucharze Świata T20 nad Australią.

Rick Rycroft/AFP

Nowozelandczyk Finn Allen zagrał w swoim inauguracyjnym zwycięstwie w Pucharze Świata T20 nad Australią.

Przed oczekiwaną rozgrywką analitycy danych krykieta, CricViz, mieli 63% szans, że Nowa Zelandia dotrze do ostatniej czwórki, co wzrosłoby po wygranej. Po braku punktów prawdopodobieństwo to spada do 55% – jednak jedyna drużyna w grupie A wciąż jest bardziej prawdopodobna niż nie zakwalifikować się do półfinału.

Piątkowy mecz między Australią a Anglią ma element „ostatniej szansy”, zaledwie sześć dni po sekcji Super 12 turnieju.

Pokonana drużyna musiałaby ponieść dwie porażki i żadna drużyna nie dotarła do półfinału na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata z więcej niż jedną porażką – nawet RPA nie zagrała w półfinale, mimo że w swojej grupie miała rekord 4:1.

Ale potencjał większej ilości chmur deszczowych jest znaczny. Nawet jeśli gry nie zostaną porzucone bez żadnego działania, gra z niższymi sumami zapewnia większą wariancję i większy potencjał do zaskakującego wyniku – pozwalając Irlandii być po lepszej stronie przez większość zwycięstwa nad Anglią, którego dotknęło deszcz.