Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cummins odbudowuje w Polsce silniki dużej mocy

Krakowskie Centrum Odbudowy uzupełni istniejące na całym świecie obiekty zajmujące się odbudową silników o pojemności 19 litrów i większej. (Zdjęcie: Cummins)

Firma Cummins wybrała lokalizację w pobliżu Krakowa w południowej Polsce na nowe, specjalnie wybudowane centrum przebudowy silników o dużej mocy. Ta inwestycja o wartości 10 milionów dolarów, zlokalizowana w Europie Środkowej, będzie wspierać rosnący popyt w wielu segmentach rynku na silniki, które zostały przebudowane i przetestowane w ustawieniach fabrycznych, aby spełnić standardy jakości firmy Cummins i osiągnąć nowe specyfikacje silników.

Centrum odbudowy w Krakowie uzupełni istniejące na całym świecie obiekty firmy dedykowane do odbudowy silników od 19 litrów, w tym QSK60. Przebudowa obejmuje całkowity demontaż, czyszczenie, kontrolę i wymianę głównych podzespołów, co zdaniem firmy Cummins może przedłużyć żywotność oryginalnego silnika, a w wielu przypadkach zwiększyć osiągi i zużycie paliwa.

Całe centrum przebudowy będzie wyposażone w dwie 15-tonowe suwnice, 10 żurawi wysięgnikowych, stanowisko testowe z dynamometrem silnikowym, kabinę malarską oraz myjkę do wypalania i śrutowania. Po otwarciu pod koniec 2023 r. stanie się integralną częścią nowej bazy macierzystej Cummins Poland – znajdującej się zaledwie 7 kilometrów od obecnej lokalizacji – w której mieści się główny ośrodek operacyjny w kraju, w tym biura administracyjne, magazyny i warsztat.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tą znaczącą nową inwestycją, która została zidentyfikowana po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań i analiz, które wykazały, że obiekt zbudowany na zamówienie, który mógłby połączyć się z istniejącymi operacjami Cummins Poland, był doskonałym krokiem naprzód” – powiedziała Anne Kristin Deverder, dyrektor generalny Cummins Distribution Europa. „Nowy, supernowoczesny obiekt zapewni klientom pierwszorzędne wsparcie w zakresie ich potrzeb związanych z odbudową silników”.

Dodała: „Położenie Krakowa w Europie Środkowej sprawia, że ​​jest on dobrze przystosowany geograficznie do zaspokojenia potrzeb odbudowy silników klientów na wszystkich rynkach z całego regionu”.

READ  James może się załamać podczas kręcenia w Polsce