Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Crusaders straciliby rekwizyt All Lions Fletchera Newella na resztę sezonu

Wszyscy Czarni i Krzyżowcy wspierają Fletchera Newella.

Kai Schwerer / Rzeczy

Wszyscy Murzyni i Krzyżowcy wspierają Fletchera Newella.

Złe wieści nadchodzą grupami — wystarczy zapytać mieszanych krzyżowców.

Będąc już w trudnej sytuacji, aby rozpocząć obronę tytułu po przegranych dwóch z pierwszych trzech meczów, odnieśli dwie kontuzje pod koniec sezonu, a może ich być więcej.

All Black tighthead Prop Fletcher Newell (stopa) i Lock Mitchell Dunshea (klatka piersiowa) drapali się przez pozostałą część kampanii, potwierdzając uderzenia we wtorek przed kluczowym meczem z The Blues w Eden Park w ten weekend.

Wieści były jeszcze bardziej zachęcające dla nr 8 Colina Grace’a, który również obawiał się, że wypadnie z gry na rok po ponownej kontuzji chirurgicznie naprawionego ramienia mniej niż 10 minut po rozpoczęciu sezonu przeciwko Chiefs.

Czytaj więcej:
* Drużyna tygodnia Super Rugby: Finlay Christie pokazuje swoją jakość w zaciętym wyścigu All Blacks
* „Uniesione brwi Fuzzy’ego”: czy Sean Stephenson pasuje do powołania All Blacks?
* Punkty gadania o super rugby: nieudolni krzyżowcy dostali to, na co zasłużyli
* Hurricanes opuścili dyscyplinę w przerwie po porażce Super Rugby Pacific przez The Blues

Jednak Crusaders potwierdzili, że kontuzja obojczyka Grace zamiast tego wykluczy go z gry na sześć tygodni, co oznacza, że ​​może wrócić na mecz 10. rundy przeciwko Chiefs w Hamilton.

Mile widziane wieści w czasie, gdy kontuzja Newella oznacza, że ​​stracili górne podpory – Oli Jager (szyja) może powrócić pod koniec sezonu – a blokada ścierna Dunshea drugi sezon z rzędu.

Teraz Crusaders rozszczepiają sobie palce, mając nadzieję, że kontuzja ramienia pomocnika i wicekapitana Davida Heffleya nie jest długotrwała.

Haveli został kontuzjowany na początku meczu w zeszły weekend w przegranym 25:24 meczu z Droisem w Lautoce i był widziany z lewą ręką na temblaku po meczu.

READ  Według doniesień największe kluby w Premier League są zainteresowane napastnikiem Burnley All Whites, Chrisem Woodem
Crusaders opuszczają porażkę Mitchella Doncii na otwarcie sezonu z Christchurch Chiefs z powodu kontuzji klatki piersiowej w zeszłym miesiącu.

Joe Allison/Getty Images

Crusaders opuszczają porażkę Mitchella Doncii na otwarcie sezonu z Christchurch Chiefs z powodu kontuzji klatki piersiowej w zeszłym miesiącu.

„Wciąż czekamy na pomoc medyczną w tej sprawie. Trudno było stracić Dave’a tak wcześnie w tym meczu i przywództwo, które zapewnia. Zdecydowanie trzymamy kciuki za lekarzy w sprawie tych obrażeń” – powiedział asystent trenera Tamati Ellison.

Oprócz Haveli, Crusaders nie dostarczyli jeszcze aktualizacji pomocnika Jacka Goodhue (pachwina) i prostytutki George’a Bella, który był pauzowany od końca zeszłego roku z powodu dużego palca u nogi.

Obrońca Will Jordan nadal cierpi na schorzenie związane z migreną.

Newell, który uszkodził płytkę podeszwową (podstawę dużego palca u nogi) na początku sezonu w meczu Crusaders z Chiefs, przeszedł operację w zeszłym tygodniu.

John Kirk Anderson / Personel

Aaron Webb widział wiele zmian w ciągu dziesięciu lat kierowania Crusaders Academy, ale nadal mają na celu tworzenie lepszych ludzi.

Dencia nabawił się również uszkodzenia mięśnia piersiowego – największego mięśnia w jego przedniej ścianie klatki piersiowej – co oznacza, że ​​będzie ograniczony do czterech meczów w sezonach 2022 i 2023.

Powiększone skrzydło ofiar oznacza, że ​​głębokość Crusaders będzie bardziej niż przetestowana w sobotnim rewanżu z zeszłoroczną decyzją przeciwko The Blues.

Crusaders mają już za sobą najgorszy początek sezonu, odkąd Robertson przejął stery w 2017 roku, i muszą wygrać, aby uniknąć upadków po raz pierwszy od 2018 roku, kiedy zaczęli 2: 2 po przegranej z Hurricanes i Highlanders.

„To nigdy nie jest panika, to nikomu nie pomaga, jeśli wybierasz się tą drogą” – powiedział doświadczony weteran Sam Whitelock.

„Dla nas zawsze chodzi o nasze rozmowy, zawsze chodzi o zajęcie się tym, czym należy się zająć. Czasami musimy pracować nad naszymi słabościami, ale czasami pracujemy też nad naszymi mocnymi stronami, ponieważ na tym polega różnica. „

Krzyżowcy zamknęli Sama Whitelocka, niosąc go przeciwko Fidżi Droi w Lautoka w zeszły weekend.

Peta Simpson / Getty Images

Krzyżowcy zamknęli Sama Whitelocka, niosąc go przeciwko Fidżi Droi w Lautoka w zeszły weekend.

Whitlock przyznał, że oglądanie porażki z Droisem – pierwszym zwycięstwem fidżyjskiej drużyny nad przeciwnikiem Kiwi po tym, jak w zeszłym roku tak blisko zbliżyła się do Chiefs i Highlanders – nie było zabawne.

Po odpoczęciu wielu All Blacks, popełnili wiele błędów w upale, w tym Whitelock przelał piłkę przez linię, a debiutant Noah Hotham w ostatniej chwili wznowił grę, co prawie dałoby mu dwa punkty. Zwycięstwa.

„Kiedy tam idziesz, jest inaczej. Wysiadasz z samolotu, a niektórzy ludzie są tam na wakacjach. Rozmawialiśmy jako zespół o tym, żeby nie dać się w to wciągnąć i pomyślałem, że wykonaliśmy dobrą robotę przez cały tydzień” – powiedział Whitelock .

„Byliśmy tam przez kilka dni i przystosowywaliśmy się do upału najlepiej, jak potrafiliśmy, ale kiedy włożysz go do szybkowaru, jest inaczej i niektórzy faceci będą trochę rozczarowani tym, jak grają. Ale to coś, co mamy od teraz, ponieważ ten tydzień jest większy niż większość”.