Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cricket: Explode australijskie legendy krykieta wyznaczają Steve’a Smitha na zastępcę kapitana testu

Były kapitan testowy Steve Smith. Obraz/Getty Obrazy

Cricket Australia być może wybaczyła Steve’owi Smithowi rolę w skandalu z majstrowaniem przy piłce w Kapsztadzie, ale kilka australijskich legend krykieta pokazało trudną ścieżkę, którą wciąż musi obrać.

Pat Cummins został mianowany pierwszym szybkostrzelcem od czasu Raya Lindwalla w 1956 roku do kapitana Australii i został ujawniony wraz ze Smithem jako jego zastępca kapitana po nagłej rezygnacji Tima Payne’a z funkcji kapitana w związku ze skandalem SMS-owym.

Chociaż powszechnie oczekiwano, że karta Cummins-Smith wprowadzi Australię w erę post-Paine’a, nie uchroniła Smitha przed krytyką po skutkach przedłużającego się skandalu w Kapsztadzie w australijskim krykiecie.

Smith był wtedy kapitanem i miał roczny i dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wraz z Davidem Warnerem i Cameronem Bancroftem z powodu skandalu z papierami ściernymi.

Warner, ówczesny wicekapitan, również otrzymał roczny zakaz jazdy, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Smith poruszył oczekiwaną krytykę na konferencji prasowej po ujawnieniu zespołu kierowniczego.

– Przez ostatnie kilka lat byłem na pozycji, grając jako kapitan, a teraz oczywiście możliwość stania tutaj u boku Patricka jako urzędnik i kapitan z tytułem, to naprawdę zaszczyt – powiedział dziennikarzom.

„Będzie trochę negatywności ze strony niektórych ludzi wokół niej, rozumiem to i rozumiem to, ale dla mnie wiem, że bardzo urosłem w ciągu ostatnich trzech lub czterech lat.

„Jestem bardziej wszechstronną osobą, co z kolei uczyniło mnie lepszym liderem i jestem podekscytowany tym, że zajmuję tę pozycję obok Patricka”.

Ian Chappelle bierze na cel hipokryzję CA

Ale kiedy Smith został ponownie powitany w kadrze kierowniczej, byłe australijskie gwiazdy wybrały tę nominację.

Były kapitan Australii, Ian Chappelle, pochwalił nominację Cumminsa na kapitana, mówiąc, że szybka NSW była inspirującym graczem o „sercu równym Dennisowi Lilly”.

Ale chociaż podobał mu się najlepszy bilet, Chappelle zamierzał mianować Smitha zastępcą kapitana.

READ  Odkładanie decyzji o organizacji Pucharu Ameryki

Chociaż Cummins poprosił Smitha, aby został jego zastępcą, gdy był na najwyższym stanowisku, były kapitan Australii powiedział, że chce, aby Cricket Australia utworzył nowy kurs.

„Żałuję, że Cricket Australia nie zrobił czystego przełomu, ale aby Cricket Australia udało się cokolwiek w tej chwili, potrzeba dużo czasu”, powiedział Chappelle w Radio Wide World of Sports 2GB.

„Na początek mam problem – dlaczego Steve Smith jest postrzegany jako inny rzut karny niż David Warner? Właściwie, jeśli już, myślę, że wykroczenie Steve’a Smitha było większe.

To nieprawda, że ​​kapitan może powiedzieć „nie chcę wiedzieć”, jeśli chodzi o oszustwo. Kapitan musi wiedzieć, musi się dowiedzieć i musi coś z tym zrobić.

„Albo Steve Smith ma dwuletni zakaz od Kapitana, podobnie jak David Warner, albo Steve Smith ma zakaz dożywocia, podobnie jak Dave Warner. To samo.

„Oszukiwanie jest oszustwem, niezależnie od tego, czy jest to oszustwo świetne, czy proste, nadal jest oszustwem w mojej książce. Jeśli oszukiwałem jako australijski kapitan — to znaczy, popełniłem wiele błędów, ale nie oszukiwałem. oszukiwanie, a jeśli zrobiłem to, co zrobił Tim Payne, spodziewałem się, że Cricket Australia nie poprosi mnie o odejście, ukradliby mnie z pracy i upewnili się, że nie będę dalej grać jako gracz.

Chappelle przytoczył również zwolnienie Billa Lowry’ego ze stanowiska kapitana w 1971 roku jako przykład tego, co tradycyjnie robi Australia. Lowry został zwolniony ze stanowiska kapitana Australii po tym, jak Ashes przegrali w Australii, co doprowadziło do tego, że Chappelle przejął ster.

„Pamiętam, jak rozmawiałem z Nealem Harveyem lata po tym, jak skończyłem grać i powiedziałem, dlaczego nie zabrałeś Billa Lowry’ego do Anglii jako zawodnika, ponieważ Bale zdecydowanie zasługuje na miejsce w drużynie i myślę, że wygralibyśmy w 1972, gdybyśmy mieli Bale’a jako zawodnik” – powiedział Chappelle. Harvey wprost: „Nie mamy poprzednich kapitanów w drużynie, w której mamy nowego kapitana”. Możesz to trochę zmienić i nadal możesz mieć Steve’a Smitha i Davida Warnera jako graczy, ale nie mianujesz ich kapitanem ani wicekapitanem.

READ  Co Tamiti Williams myśli o swoim debiucie All Black

Chappelle dodał, że gdyby popełnił „bardzo głupie przestępstwo” jak Bean, spodziewałby się, że powiedzą mu „Straciłem pracę, nie tylko jako kapitan, ale jako zawodnik”.

Następnie powiedział, że „australijski krykiet niczego się nie nauczył”, odnosząc się do kontrowersji Shane’a Warrena i Marka Wu „John the Bookmaker” i powiedział, że było gorzej, ponieważ pojawiło się dopiero lata świetlne później.

„Jeśli nie dowiedzą się, że przestępstwo jest znacznie gorsze, jeśli spróbujesz to zatuszować, a wtedy i tak w końcu zostanie wykryte, jeśli nie rozwiążą tego teraz, kiedy będą nad tym pracować?” — powiedział Kaplica.

„Out the Window”: Warren dziko radzi sobie na randce Smitha

Chappelle nie był jednak sam, jak inne legendy mówiły o powrocie Smitha.

Spin King Shane Warren skrytykował również fakt, że Smith może powrócić na stanowisko lidera, podczas gdy David Warner pozostaje skazany na wiecznego lidera lub zastępcę kapitana swojego kraju.

„Wszyscy kochamy Steve’a Smitha i jesteśmy dumni, że po raz kolejny jest najlepszym pałkarzem na świecie” – napisał Warren w specjalnej rubryce dla Herald Sun. „Ale nie powinien być zastępcą kapitana drużyny australijskiej.

„Każdy popełnia błędy, wiemy o tym i wszyscy przeszliśmy przez bramę z papieru ściernego. Ale to się stało za Steve’a Smitha, on pozwolił na to w swoim zegarku.

„Myślę, że kara, którą otrzymał, była bardzo surowa, co wtedy powiedziałem. Zapłacił wysoką cenę za swój błąd.

„Ale jego drugą szansą jest dla niego ponowne zagranie dla Australii i moim zdaniem jego ogłoszenie jako zastępcy kapitana otwiera CA na kpiny i krytykę, i muszą pozbyć się kodeksu postępowania”.

Spin King dodał, że Warner ma „najlepszy umysł do krykieta w drużynie” i wezwał Marnusa Labuschana do mianowania go zastępcą kapitana.

READ  Zawodniczka Wellington Phoenix, Emma Rolston, została wyrzucona z boiska po zderzeniu z przeciwnikiem

Były kapitan Michael Clarke powiedział w czwartek, że Smith będzie musiał unikać pojawiania się, by przejąć stery na boisku, gdyby został wybrany na zastępcę Cumminsa.

Powiedział Big Sports Breakfast, że Smith musi „być bardzo ostrożny” i upewnić się, że jest jasne, że Cummins to uwolnił.

Smith został mocno skrytykowany przez Chappelle’a wśród „białych” w 2019 roku, kiedy wydawał się wprowadzać poprawki na boisku bez rozmowy z bramkarzem.

Clarke dodał, że Smith nie będzie w stanie ukryć się przed centrum uwagi, o czym świadczy fala potępienia, która wybuchła w związku z kontrowersją dotyczącą zmarszczek zeszłego lata.

Smith został oskarżony o „oszukiwanie” po tym, jak uderzył w cień w zagłębieniu terenu, podczas gdy Australia była na boisku przed ponownym zaznaczeniem pozycji, podczas ostatniego testu przeciwko Indiom w Sydney.

Były kapitan Australii był zszokowany reakcją i pytaniami o jego uczciwość, przyznając, że po meczu ledwo mógł spać.

Clark powiedział, że kontrola byłaby znacznie gorsza, gdyby był na stanowisku kierowniczym.

„Nie sądzę, żeby Steve Smith rozumie, jak ekstremalne byłoby to” – powiedział Clark.

– Zerknął na to zeszłego lata przeciwko Indiom, kiedy oszukiwał na boisku i został opisany jako największy oszust na świecie. Nie sądzę, żeby rozumie, jak będzie to dla niego ciężkie.