Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Covid tsunami”: poważne ostrzeżenie dla australijskiego lekarza przed szpitalami

Globalizm

Kilka klinik testowych w Nowej Południowej Walii zostało ponownie zalanych, gdy tylko zostały otwarte. Tymczasem Queensland zniesie wymagania dotyczące testów PCR na granicy w ciągu kilku dni. Wideo / ABC Australia

Immunolog kliniczny z Australii przedstawił otrzeźwiającą prognozę, że przypadki Omicron przytłoczą szpitale.

Lekarz z Sydney, Dan Swan, powiedział, że australijskie szpitale były „blisko przytłoczenia tsunami pacjentów z Covid”, co zaszkodziłoby każdemu, kto potrzebuje opieki medycznej.

„Australia: Ostrzegam w sposób jednoznaczny” – napisał na Twitterze.

„Powinniśmy* spowolnić rozprzestrzenianie się leku Omicron, w przeciwnym razie staniemy w obliczu katastrofy szpitalnej, w której ludzie nie będą mogli uzyskać potrzebnego leczenia, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane Covidem, czy nie”.

Jego ostrzeżenie pojawiło się w odpowiedzi na tweet z wiktoriańskiej grupy szpitalnej Western Health, który powiedział, że oddziały ratunkowe w trzech publicznych szpitalach są „pod wpływem silnego stresu”.

„Proszę nie chodzić na ED, chyba że jest to absolutnie konieczne” – napisali na Twitterze. Osoby z łagodnymi objawami Covida, które szukają PCR lub szybkich testów, nie powinny brać udziału”.

„Kończą mi się opcje”

Pojawia się po piętach doniesień o powszechnych wyzwaniach dla personelu szpitalnego, w których pracownicy służby zdrowia są zmuszani do kwarantanny i izolacji po tym, jak uznano, że mieli bliski kontakt lub zarazili się wirusem Covid.

Przed Bożym Narodzeniem samochody ustawiają się w kolejce do kliniki testowej Covid-19 na plaży Bondi w Sydney.  Zdjęcia/Getty Images
Przed Bożym Narodzeniem samochody ustawiają się w kolejce do kliniki testowej Covid-19 na plaży Bondi w Sydney. Zdjęcia/Getty Images

W Nowej Południowej Walii, wyciekły e-maile z jednego z największych szpitali w Sydney, St Vincent’s Hospital, pokazały, że personel boryka się z „poważnym niedoborem personelu”.

READ  Testy COVID-19 zostały zatwierdzone przed wyjazdem dla niektórych podróżnych do Nowej Zelandii z Melbourne, pośród bańki zatrzymano

„Chociaż robimy wszystko, co w naszej mocy, aby obejść ten problem, zaczynamy tracić możliwości utrzymania bezpiecznego poziomu personelu pielęgniarskiego” – napisał dyrektor generalny Kevin Long w wiadomości e-mail do komunikacji z pracownikami otrzymanej przez ABC.

„Ponadto istnieje poważna obawa, że ​​w ciągu najbliższych kilku dni nastąpi wzrost aktywności ED, co może nas bardzo narazić i potencjalnie zagrozić opiece nad pacjentem”.

Wiceprezes Australijskiego Stowarzyszenia Medycznego (AMA) Chris Moy wyraził podobne obawy. Powiedział, że chociaż obawy były „słuszne na całym świecie”, sytuacja prawdopodobnie będzie bardziej wyraźna w NSW.

„To, co się tam dzieje, to sytuacja kadrowa jest teraz bardzo krytyczna” – powiedział ABC w niedzielę.

Pies obserwuje prasy, gdy kobieta pobiera wymaz w klinice testowej Covid-19 w Bondi Beach w Sydney.  Zdjęcia/Getty Images
Pies obserwuje prasy, gdy kobieta pobiera wymaz w klinice testowej Covid-19 w Bondi Beach w Sydney. Zdjęcia/Getty Images

„Słyszę, że zespoły zostały całkowicie wyeliminowane, ponieważ są albo kontaktami, albo pozytywami.

„To prowadzi do prawdziwego problemu i prawdziwego stresu w tej chwili, co powoduje ogromne obciążenie dla bardzo przeciążonych pracowników służby zdrowia” – powiedział.

W całej Australii liczba przyjęć do szpitala stale rosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Na dzień 20 grudnia w szpitalu znajdowało się 824 pacjentów z Covid, 114 przypadków na oddziale intensywnej terapii i 54 osoby na respiratorach. Liczba ta wzrosła dramatycznie do 2158 hospitalizacji, ze 171 pacjentami na oddziale intensywnej terapii i 51 osobami korzystającymi z respiratorów od 3 stycznia.

W tym samym okresie kwitł również dzienny wzrost liczby przypadków. W całym kraju zarejestrowano 3986 nowych przypadków 20 grudnia, z czego prawie 10 razy (37 218 nowych infekcji) liczba ta odnotowana 3 stycznia. Większość tych przypadków znajduje się w Nowej Południowej Walii, gdzie stan zgłosił 20 794 przypadki w poniedziałek i 23 131 nowych potwierdzonych przypadków. Dziś.

READ  Koronawirus: najnowsza epidemia COVID-19 z całego świata – środa 15 grudnia

Od początku australijskiej walki z alternatywnym Omicronem dr Suan głośno wyrażał swoje obawy, że nie robi wystarczająco dużo, aby chronić australijskie systemy szpitalne.

W 17-minutowym filmie opublikowanym na Facebooku 19 grudnia dr Swan powiedział, że NSW „zasypia podczas katastrofy Omicron”, obawiając się, że Boże Narodzenie może stać się „zsynchronizowanym super wydarzeniem”. W tym czasie NSW odnotowywało dzienne wzrosty przypadków w zakresie od 2000 do 3000 przypadków.

„Omicron może być nieco mniej dotkliwy, ale jeśli epidemia jest ogromna i połączysz te rzeczy razem, nadal mamy wiele osób, które muszą być hospitalizowane”, powiedział wtedy.

„Łatwo przytłoczysz system szpitalny.”