Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Wprowadzenie na rynek szczepionki Covid-19 w fazach począwszy od końca lipca

Rząd zorganizuje wprowadzenie szczepionki Pfizer Covid-19 od najstarszej do najmłodszej osoby kwalifikującej się do szczepienia od końca lipca.

Osoby powyżej 60 roku życia będą mogły otrzymać szczepionkę od 28 lipca, a grupy wiekowe zostaną otwarte w kolejnych miesiącach, więc wszystkie osoby powyżej 16 roku życia mogą otrzymać szczepionkę od października.

Przybliżoną mapę drogową dla ogólnokrajowego wprowadzenia szczepionki Pfizer podali w czwartek premier Jacinda Ardern i dyrektor generalny ds. zdrowia dr Ashley Bloomfield w Auckland.

„Dotrzemy do każdego, choć w nieco innych krokach, w zależności od tego, gdzie jesteś w kraju” – powiedział Ardern.

Premier Jacinda Ardern i dyrektor generalny ds. zdrowia dr Ashley Bloomfield podczas ogłoszenia szczepionki Covid-19 w czwartek.

Ricky Wilson/Personel/Personel

Premier Jacinda Ardern i dyrektor generalny ds. zdrowia dr Ashley Bloomfield podczas ogłoszenia szczepionki Covid-19 w czwartek.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Pfizer zamawia 8,5 miliona dawek, co wystarczy dla każdego Nowozelandczyka
* Covid-19: Nowa Zelandia przekroczyła wskaźniki szczepień Australii o 9000 dawek
* Covid-19: Pierwsza partia szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer przybywa do Nowej Zelandii

Rząd został skrytykowany za opóźnienie kampanii szczepień, która do tej pory była skierowana przeciwko pracownikom przygranicznym i wrażliwym populacjom. Wdrożenie w dużej mierze zawdzięczano dostarczeniu szczepionki, a urzędnicy przewidywali spowolnienie, zanim 1 milion dawek dotrze do Nowej Zelandii w lipcu.

Ardern i Bloomfield w czwartek byli przekonani, że szczepionka zostanie wprowadzona do całej populacji do końca 2021 roku.

Ardern powiedział, że większość dostaw potrzebnych do zaszczepienia wszystkich zostanie odebrana do końca października, co oznacza, że ​​​​rozpoczęcie będzie musiało być wprowadzane stopniowo.

Osoby w wieku powyżej 60 lat będą mogły otrzymać szczepionkę od 28 lipca. Osoby powyżej 55 roku życia będą mogły otrzymać szczepienie od 11 sierpnia.

Poza tym daty stają się mniej pewne i będą zależeć od dostaw szczepionek firmy Pfizer.

Ardern powiedział, że „powszechnie oczekiwano”, że szczepionka będzie dostępna dla osób powyżej 45 roku życia od połowy do końca sierpnia. Dla osób powyżej 35 roku życia, od połowy do końca września.

Wszyscy kwalifikujący się mieszkańcy będą mogli otrzymać szczepionkę w pewnym momencie w październiku. Szczepionka Pfizer nie jest zatwierdzona dla osób w wieku poniżej 16 lat.

„Każdy będzie miał możliwość zaszczepienia się” – powiedziała.

Gdy grupa wiekowa zostanie otwarta na szczepienie, każdy w tej grupie może otrzymać szczepionkę w dowolnym momencie.

Z danych wynika, że ​​Nowa Zelandia zajmuje ostatnie miejsce wśród krajów OECD pod względem dawek podawanych na 100 osób.

READ  Mamy datę premiery PS4 | Do tego daty na PS5, Xbox One i Series X / S.