Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Blurred figures of people with medical uniforms in hospital corridor. Pic: iStock

COVID-19: Wielka Brytania odnotowuje 30 597 nowych przypadków i 201 zgonów – z ponad 8000 pacjentów z koronawirusem w szpitalach | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania odnotowała 30 597 nowych przypadków COVID-19 i kolejnych 201 zgonów związanych z koronawirusem, a liczba pacjentów z koronawirusem w szpitalu przekroczyła 8 000 siódmy dzień z rzędu.

Całkowita liczba osób przebywających w szpitalu z koronawirusem w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 8340 – przekroczyła 8 000 w ciągu ośmiu z ostatnich dziewięciu dni.

Wcześniej ostatni raz liczby przekroczyły 8000 na początku marca.

W zeszłym roku o tej porze było łącznie 1066 COVID-19 Pacjenci w szpitalach w całej Wielkiej Brytanii.

Liczba pacjentów w łóżkach z wentylacją mechaniczną wynosi obecnie 1060 – ponad 1000 dziennie od ostatniego dnia sierpnia. Wcześniej ostatni raz ta liczba była wysoka w połowie marca.

Liczba przypadków i zgonów w porównaniu do 26 628 obrażeń i 185 zgonów nagrany wczoraj W zeszłym tygodniu odnotowano 38 975 obrażeń i 191 zgonów.

Jest to najwyższa liczba zgonów odnotowana w ciągu 28 dni pozytywnych testów na COVID-19 od 7 września, kiedy ogłoszono 209 zgonów.

Tymczasem kolejne 21 478 osób miało Korona wirus Wtorkowa dawka szczepionki, co daje w sumie 48 480 178.

Kolejne 61 627 osób otrzymało drugą dawkę, co daje całkowitą liczbę w pełni zaszczepionych osób w Wielkiej Brytanii do 44 170 373.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

„Covid jest tutaj w dającej się przewidzieć przyszłości”

Najnowsze dane pokazują, że 134 647 osób zmarło w ciągu 28 dni od zarażenia wirusem COVID-19 Test, nie było 7 312 683 Laboratorium potwierdziło przypadki od początku epidemii w zeszłym roku.

Wcześniej w środę, a Specjalny wysłannik Światowej Organizacji Zdrowia ds. wirusa Corona powiedział Sky News Rząd musi być przygotowany na szybkie przejście od „Planu A do Planu B” w celu ograniczenia infekcji, jeśli szybko się rozrasta.

Profesor David Nabarro powiedział: „Prędkość jest najważniejsza. Przeszliśmy przez to już wcześniej i wiemy, w wyniku wcześniejszych doświadczeń, że szybkie i bardzo ciężkie działanie to sposób, w jaki można pokonać tego wirusa, a wtedy życie może trwać.”

READ  Polska liczy na szybkie zakończenie sporu z Unią Europejską o miliardy euro na wyjście z epidemii

Śledź codzienny podcast na podcast jabłkowy, podcast google, spotyfikować, Głośnik

Rządowy plan A składa się z kampanii przypominającej ciasto, która rozpocznie się w przyszłym tygodniu, oraz wytycznych, które ludzie spełniają na zewnątrz lub otwierają okna, jeśli są w pomieszczeniach.

Zaleca się również noszenie maski na twarz w zatłoczonych i zamkniętych pomieszczeniach, częste mycie rąk i korzystanie z NHS COVID-19 Podanie.

Plan B może obejmować paszporty szczepień, obowiązkowe maski i dyrektywy dotyczące pracy z domu.

później w tym tygodniu, Lista podróży do Wielkiej Brytanii zostanie zaktualizowana Z Jamajką wśród krajów zagrożonych przejściem na czerwoną listę.