Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19 w Australii: Nagła siedmiodniowa blokada w Wiktorii, gdy urzędnicy ścigają się, aby znaleźć źródło dwóch tajemniczych infekcji

Victoria weszła w nagłą siedmiodniową blokadę z powodu Covid-19, która rozpocznie się w czwartek o 20:00 (22:00 czasu nowozelandzkiego).

Premier Daniel Andrews ogłosił ten ruch późnym czwartkowym popołudniem, mówiąc, że jest to spowodowane przypadkami Covid-19 zgłoszonymi w ciągu ostatnich 24 godzin, które są podejrzewane o „wysoce zaraźliwy” typ delta.

Andrews powiedział w oświadczeniu, że podejrzane przypadki Delty były zaraźliwe w społeczności i było wiele blisko powiązanych kontaktów i miejsc ujawnienia.

Victoria zgłosiła sześć nowych przypadków Covid-19 w społeczności początkowo w czwartek, a następnie dwa kolejne w ciągu dnia. Śledź te sprawy Środa.

Czytaj więcej:
* Covid-19: 27-letni mężczyzna z NSW umiera zaledwie kilka godzin przed wolnością, by odizolować Covid-19
* Skany, kody QR i długie oczekiwanie: jak to jest teraz latać dookoła świata
* Covid-19: australijska armia ma egzekwować nakazy pozostania w domu, wariant Delta rozprzestrzenia się wśród dzieci
* Covid-19: Premier Australii Scott Morrison przeprasza za powolne wprowadzanie szczepionek, ponieważ NSW odnotowuje 124 nowe przypadki

Te same zasady, które obowiązywały podczas lipcowej blokady Victorii – która zakończyła się zaledwie dziewięć dni temu – zostaną ponownie nałożone, w tym limit pięciu kilometrów podróży na ćwiczenia i zakupy oraz obowiązkowe maski w kraju i za granicą.

Premier Wiktorii Daniel Andrews ogłosił, że Victoria po raz szósty przejdzie do blokady Covid-19

Darianne Trainor / Getty Images

Premier Wiktorii Daniel Andrews ogłosił, że Victoria po raz szósty przejdzie do blokady Covid-19

„Nie ma dla nas alternatywy, jak tylko wysłuchać naszych ekspertów ds. zdrowia publicznego, skorzystać z ich rad, podjąć decyzję, bardzo trudną decyzję, moi koledzy z gabinetu i ja przyjęliśmy tę radę, a to jest Victoria ponownie zamykana na siedem dni – powiedział Andrews.

Zamknięcie rozpoczęło się o godzinie 20:00, a nie o północy, kiedy rozpoczęły się poprzednie zamknięcia, ponieważ wcześniejsze epidemie były powiązane z kolacją w przeddzień zamknięcia.

Szósta blokada nastąpiła częściowo z powodu obaw, że nauczyciel z College of Piety na zachodnim przedmieściu Melbourne w Trojaninie mógł nieświadomie rozprzestrzenić wirusa podczas infekcji. Przeniosła również wirusa na swojego partnera i jego rodziców.

Nie wiadomo, w jaki sposób nauczycielka, która ma dwadzieścia kilka lat, zaraziła się wirusem.

Władze ścigają się, aby znaleźć źródło infekcji i źródło infekcji dla mężczyzny w wieku 20 lat, który mieszka na terenie Rady Maribyrnong na zachodnim krańcu Melbourne.

Robert Kuchnia/Personel

Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins i współprzewodniczący Managed Isolation and Quarantine Megan Mayne dostarczają aktualnych informacji na temat liczby szczepień i przestrzeni MIQ.

To szósta blokada Victorii od początku pandemii i czwarta w 2021 roku.

Andrews powiedział, że chociaż wszystkie przypadki ogłoszone w czwartek miały miejsce w Melbourne, testy ścieków ujawniły fragmenty wirusa w regionie Wangaratta, na północny wschód od Victorii. Częściowo dlatego prowincjona Wiktoria została objęta ograniczeniami.

„Mamy powody, by sądzić, że Covid-19 jest w tej społeczności lub był w tej społeczności” – powiedział.

Wcześniej w czwartek Andrews powiedział, że zrobi „wszystko, co w jego mocy”, aby uniknąć epidemii w stylu NSW, ten Sydney Poranny Herold wzmiankowany.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian i dyrektor ds. zdrowia dr Kerry Chant przybyli na konferencję prasową w czwartek.

James Brickwood / The Sydney Morning Herald

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian i dyrektor ds. zdrowia dr Kerry Chant przybyli na konferencję prasową w czwartek.

W czwartek premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian poinformowała, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin w stanie pojawiły się 262 nowe przypadki Covid-19. Była to najwyższa dzienna liczba przypadków Covid w NSW od początku pandemii.

Pięciu innych pacjentów zmarło w Nowej Południowej Walii: trzy osoby po sześćdziesiątce, jedna po siedemdziesiątce i jedna po osiemdziesiątce.

„Niestety, czterech z tych pięciu nigdy nie zostało zaszczepionych, a jedna osoba przyjęła pojedynczą dawkę AstraZeneca” – powiedział Berejiklian.

“Nikt z obiema dawkami szczepionki nie umarł. Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważne jest, aby każdy w każdym wieku złożył podanie o szczepionkę.”

W wyniku nowych spraw NSW premier ogłosił tygodniową blokadę dla regionu Hunter i Upper Hunter, począwszy od godziny 17:00 w czwartek (czasu lokalnego), Sydney Poranny Herold wzmiankowany.

Zamknięcie wpłynie na obszary rządowe Newcastle, Lake Macquarie, Maitland, Port Stephens, Cessnock, Donogog, Singleton i Muswellbrook, a podobne ograniczenia obowiązują w Greater Sydney.

NSW Health zgłosiło 290 pacjentów z Covid-19 w szpitalu, z 51 osobami na oddziale intensywnej terapii – z których 24 wymaga wentylacji.

43 z nowych przypadków było zaraźliwych w społeczności, 29 jest w izolacji przez część okresu zarażenia, a stan izolacji 80 przypadków jest nadal badany.

Około 107 000 osób przystąpiło do testu w ciągu ostatnich 24 godzin.

Berejiklian powiedział, że NSW otrzyma dodatkowe 180 000 dawek szczepionki Pfizer w ciągu najbliższych 14 dni po rozmowie z premierem, ABC wzmiankowany.

Queensland

W czwartek w Queensland miało miejsce 16 lokalnych przypadków transmisji pozaszpitalnej, a 11 przypadków nabyto z zagranicy.

16 przypadków, z których cztery były zaraźliwe podczas pobytu w społeczności, są związane ze znaną grupą obejmującą szkołę, ABC wzmiankowany.

– z AAP

READ  Covid-19: Wielka Brytania odnotowuje 200 zgonów w ciągu 24 godzin, najwyższa liczba ofiar od sześciu miesięcy