Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Urzędnicy twierdzą, że obciążenie systemu opieki zdrowotnej zmniejsza się wraz ze spadkiem liczby przypadków

Covid-19: Urzędnicy twierdzą, że obciążenie systemu opieki zdrowotnej zmniejsza się wraz ze spadkiem liczby przypadków

Nowa Zelandia przechodzi do następnego etapu radzenia sobie z pandemią Covid-19, mówią urzędnicy, który będzie obejmował kolejne operacje i badania przesiewowe w kierunku raka.

Ministerstwo Zdrowia zgłosiło w środę 1793 nowe przypadki Covid-19, z 260 osobami w szpitalu. Pięć z nich jest na oddziale intensywnej terapii.

Zastępca Dyrektora Generalnego i Szef Agencji Zdrowia Publicznego Andrew Old również przekazał Aktualizacja dotycząca odpowiedzi zdrowotnej Nowej Zelandii na Covid-19z wyznaczeniem rządu w celu sprawdzenia, czy Aotearoa Przejdź do ustawienia sygnalizacji świetlnej „Zielone” w następnym tygodniu.

Stary powiedział, że testy ścieków wykazały spadek liczby przypadków Covid-19, a leczenie szpitalne było na najniższym poziomie od fali wirusa w lutym.

Czytaj więcej:
* COVID-19: Społeczność Południowego Pacyfiku mocno dotknięta wirusem
* „Ogon” Canterbury „Omicron” trwa jeszcze przez dwa do trzech tygodni
* „Pokonaliśmy model”: dlaczego prognozy Maori Covid-19 się nie sprawdziły

Nie spodziewał się znaczącego wzrostu liczby przypadków, ale powiedział, że kiwi powinni zachować czujność.

„Jeszcze nie wyszliśmy z lasu”.

Podczas gdy kraje na półkuli północnej doświadczyły letnich fal Covid-19, Old powiedział, że Aotearoa jest mało prawdopodobne, ponieważ wariant BA.5 już krąży w społeczności.

Zimowe choroby i Covid-19 nadwerężyły system opieki zdrowotnej, ale wskaźniki grypy spadają, powiedział Pete Watson, tymczasowy krajowy dyrektor medyczny Te Whatu Ora – Health New Zealand.

Dr Andrew Old przedstawił dzisiaj aktualne informacje na temat reakcji zdrowia publicznego na Covid-19 w szpitalu Middlemore.

David White/Rzeczy

Dr Andrew Old przedstawił dzisiaj aktualne informacje na temat reakcji zdrowia publicznego na Covid-19 w szpitalu Middlemore.

Watson powiedział, że niedawny spadek liczby przypadków był zachęcający i pomógł zmniejszyć presję na system opieki zdrowotnej.

rzeczy Wspomniałem w tym tygodniu Tysiące kiwi stopniowo chorowałoz 13 410 odwołanych operacji Od 15 sierpnia 2021 do 26 czerwca 2022.

Pracownicy służby zdrowia powiedzieli, że prawie 7500 pacjentów czekało na operację od ponad roku Zostałem w punkcie krytycznym.

READ  Miasto Nowa Zelandia wyróżnione przez New York Times Travel Ranking 2023

Old powiedział, że wpłynęło to również na badania przesiewowe w kierunku raka, a obszary te będą koncentrować się na personelu i zasobach.

Ponad 50 000 badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy zostało pominiętych lub opóźnionych, a Te Watteau Ora spodziewał się, że po odkryciu pojawi się więcej raka szyjki macicy.

Wymagana była również praca, aby założyć plik Nowy program do samodzielnego skanowania HPV w przyszłym roku.

Leczenie raka „zawsze było priorytetem” – powiedział Watson.

„Zawsze upewnialiśmy się, że nasza odpowiedź jest wrażliwa na czas. Odkładaliśmy lub odkładaliśmy niepilne leczenie, ale leczenie raka jest gotowe.”

Powiedział jednak, że podczas pandemii niektóre rzeczy zaginęły w planowanej opiece.

„Jednym z pierwszych obszarów, którymi należy się zająć, są długoletni kelnerzy, ludzie, którzy czekali ponad 365 dni”.

Powiedział, że poczyniono postępy w rozwiązywaniu tych przypadków, ale w nadchodzących dniach dostępnych będzie więcej danych.

Powiedział, że przypadki Covid-19 są najniższe w instytucjach opieki nad osobami starszymi od lutego.

Tymczasowy dyrektor medyczny Te Aka Whai Health Authority Ora Maori Rawiri Jansen powiedział, że spadek liczby przypadków Covid-19 był znaczący dla Maorysów, którzy borykali się z rosnącą liczbą hospitalizacji i zgonów.

RNZ

„Musimy upewnić się, że w naszej sieci szpitali jest miejsce dla osób najbardziej zagrożonych” – mówi minister zdrowia Andrew Little. (Pierwsze wydanie 22 lutego 2022)

Chciał też, aby wysiłki na rzecz wspierania zdrowia Maorysów były kontynuowane, nawet gdy liczba przypadków spadła.

„Musimy sprawić, by nasz system działał naprawdę dobrze dla Maorysów… COVID jeszcze się z nami nie skończył”.

Jansen powiedział, że wsparcie jest również potrzebne dla „Wannau dotkniętego izolacją”, zapewniając dostęp do leczniczych terapii Covid-19.

Old powiedział, że trwają prace nad przyszłą strategią szczepień w Nowej Zelandii, ale obecnie koncentruje się na szczepieniu osób, które kwalifikują się do pierwszych szczepionek i dawek przypominających.

READ  Talibowie mówią, że licealiści mogą wznowić zajęcia, ale nie wspominają o dziewczynach
Dr Old powiedział, że maski pozostają ważną częścią odpowiedzi na Covid-19, jeśli są noszone prawidłowo.

rzeczy

Dr Old powiedział, że maski pozostają ważną częścią odpowiedzi na Covid-19, jeśli są noszone prawidłowo.

W tym momencie nie ma dalszych planów dotyczących trzeciej i kolejnych dawek przypominających, a Nowa Zelandia nie złożyła wniosków o żadne nowe szczepionki, które są obecnie opracowywane na półkuli północnej.

„Maski są nadal bardzo ważną częścią naszej odpowiedzi”.

Old powiedział, że są skuteczne w zapobieganiu infekcjom dróg oddechowych, ale tylko wtedy, gdy są odpowiednio noszone.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, wtorek 2035 nowych wspólnotowych przypadków Covid-19 A 273 osoby w szpitalu są zarażone wirusem.

We wtorek zgłosił również 12 nowych zgonów, w tym jedną osobę w wieku 20 lat. Oni wydają się być Trzeci Nowozelandczyk po dwudziestce który zmarł na Covid-19.