Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Trzy wcześniej zgłoszone przypadki w społeczności Canterbury zostały przeklasyfikowane jako potwierdzone

Ministerstwo Zdrowia we wtorek potwierdziło trzy zgłoszone wcześniej przypadki Covid-19.  (obraz pliku)

John Kirk Anderson/Personel

Ministerstwo Zdrowia we wtorek potwierdziło trzy zgłoszone wcześniej przypadki Covid-19. (obraz pliku)

Wspomniałem o trzech wcześniej COVID-19 Przypadki w Canterbury zostały dodane do oficjalnych danych, a kolejny przypadek wirusa został wykryty na granicy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że trzy wcześniej zgłoszone przypadki środowiskowe, które początkowo zostały sklasyfikowane jako potwierdzone, a następnie jako „w trakcie dochodzenia”, zostały ponownie przeklasyfikowane jako potwierdzone we wtorek.

Osoba, która podróżowała do Nowej Zelandii przez Singapur, również uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 w piątym dniu testów w zarządzanym ośrodku izolacyjnym w Christchurch (MIQ).

Ministerstwo poinformowało, że szczegóły ich pełnej historii podróży są nadal ustalane.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Pięć nowych przypadków Omicron w MIQ, 56 osób hospitalizowanych
* Covid-19: 49 osób hospitalizowanych, 5 na oddziale intensywnej terapii, 39 przypadków
* Covid-19: Ministerstwo Zdrowia ocenia ustawienia granic w świetle Omicron

Tymczasem we wtorek w Nowej Zelandii pojawiło się 28 nowych spraw społecznych: 21 w Auckland, pięć w Bay of Plenty i dwa w Taranaki.

Odnotowano również 57 przypadków w szpitalach w całym kraju: 10 w North Shore, 25 w Auckland, 19 w Middlemore, jeden w Northland i dwa w Waikato. Siedem przypadków znajdowało się na oddziale intensywnej terapii lub na oddziale intensywnej terapii.

Średnia wieku hospitalizowanych pacjentów wynosiła 49 lat.

Całkowita liczba przyjazdów międzynarodowych do Nowej Zelandii przy użyciu zmiennej Omicron pozostała we wtorek na poziomie 22.

Spośród nich wszystkie są nadal w MIQ, powiedział minister, z wyjątkiem jednej, która wyzdrowiała i została zwolniona, ponieważ nie jest już zaraźliwa.

Zespoły ds. zdrowia i MIQ starannie zaplanowały przypadki Omicron na granicy i będą nadal starannie zarządzać wszystkimi przybyszami.

„Obejmuje to wymagania dotyczące izolacji i testowania dla wszystkich nowo przybyłych, kontrolę infekcji oraz solidne środki zapobiegawcze i środki ochrony osobistej na lotniskach i obiektach MIQ, a także częste testy monitorujące dla personelu mającego kontakt z nowymi międzynarodowymi osobami powracającymi”.

READ  Francja krytykuje Wielką Brytanię po ofercie imigracyjnej Borisa Johnsona