Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19 Surge: PM wyklucza powrót do ustawienia czerwonych świateł – na razie

Pomimo wzrostu liczby przypadków Covid-19, obecnie nie ma potrzeby, aby kraj wracał do trybu czerwonych świateł, mówi premier.

Jacinda Ardern mówi, że ustawienia sygnalizacji świetlnej zostały niedawno zmienione.
obrazek: Kierowca RNZ / Angus

Przypadki Covid-19 ponownie rosną i po raz pierwszy odkryto tutaj nowy wariant BA 2.75.

to było tam? Dzisiaj ogłoszono 9629 nowych spraw społecznościowych Siedmiodniowa średnia krocząca wyniosła 7246 w porównaniu do 5480 w zeszły wtorek.

W piątek po południu sekwencjonowanie genomu potwierdziło dwa przypadki w Nowej Zelandii z wariantem BA.2.75 Omicron.

Dwa przypadki niedawno wyjechały z Indii, gdzie zostały wcześniej odkryte.

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że właściwości adiuwantu mogą zwiększyć jego zdolność do unikania odporności.

Za granicą pojawiły się wczesne dowody na to, że może być nieco bardziej zbywalny niż BA.2.

przemawianie w AustraliiPremier Jacinda Ardern powiedziała, że ​​ustawienia zostały niedawno zrewidowane, a Nowa Zelandia stanie się czerwona tylko wtedy, gdy będzie to miało istotny wpływ na spowolnienie liczby spraw.

„Pamiętaj, że w pomarańczowym otoczeniu mamy naprawdę ważne zasady, które mają nas chronić” – powiedział Ardern.

„Odkąd właśnie przyjechałem z Europy, a ostatnio z USA, mogę powiedzieć, że Nowa Zelandia nadal stosuje procedury, których nie stosuje się w wielu innych krajach, nawet jeśli jesteś tutaj, w Australii”.

Jedną z głównych zmian w odcieniu czerwieni będzie grupowanie przygraniczne, jednak nadal istnieje pytanie, czy będzie to miało duże znaczenie, biorąc pod uwagę wyraźny wzrost infekcji wśród starszych Nowozelandczyków.

Powiedziała, że ​​dwa najważniejsze środki ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa to szczepienia i stosowanie masek.

„Zachęcam starszych Nowozelandczyków do wyjścia i zrobienia zastrzyku przypominającego, a ludzie powinni nadal używać masek i jeśli jesteś chory w odosobnieniu w domu.

„Chodzi o to, że musimy robić rzeczy, które mają wpływ na to, co widzimy teraz”.

READ  Corona Virus Covid 19: Epidemia wirusa Corona w Sydney wzrosła o 38

Ardern powiedział, że Nowa Zelandia trzyma się ukrywania stosowania i szczepień, po części dlatego, że zima dodatkowo obciąża system opieki zdrowotnej w kraju.

Ekspert ds. chorób zakaźnych z University of Auckland, dr Seoksi Wells, powiedział wczoraj RNZ, że spodziewana jest kolejna fala Covid-19 i nie powinno to dziwić.

Ona Nakłanianie ludzi do noszenia masek w „jak największej liczbie sytuacji”Pamiętaj, aby jak najlepiej wietrzyć pomieszczenia i bądź na bieżąco ze wszystkimi dawkami szczepionek.

Infekcja może wystąpić, powiedział Michael Blank, profesor na Uniwersytecie Canterbury i producent modeli Covid-19 Podobny szczyt do pierwszej fali w marcu Około 20 000 przypadków dziennie.