Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19 Omicron: Oficjalna wizyta starszej marynarki USA w puszkach po tym, jak załoga została zainfekowana wirusem

Sekretarz Marynarki Wojennej USA Carlos del Toro. Zdjęcie / AP

Jutrzejsza wizyta wysokiego rangą urzędnika Marynarki Wojennej USA została odwołana po tym, jak załoga zakontraktowała Covid-19.

Sekretarz marynarki wojennej USA Carlos del Toro miał odwiedzić Wellington w poniedziałek i spotkać się z sekretarzem obrony Beni Henri i najwyższymi urzędnikami rządowymi, ale ambasada USA poinformowała, że ​​członkowie grupy podróżniczej zakontraktowali Covid-19.

Wizyta Del Toro miała na celu omówienie wspólnych celów i priorytetów we wspieraniu wolnego i otwartego regionu Indo-Pacyfiku.

Ambasador USA Tom Udall powiedział, że życzy delegacji „szybkiego powrotu do zdrowia i ma nadzieję przełożyć wizytę, gdy wszyscy poczują się lepiej”.

Del Toro był wcześniej na Hawajach, a następnie na Fidżi w dniach 15-16 czerwca, jako część trasy Pacyfiku promującej „bezpieczeństwo, stabilność i dobrobyt Pacyfiku”.

Jego podróże przypadają w czasie rosnącego napięcia geopolitycznego w regionie, rozciągającego się na pakt bezpieczeństwa podpisany między Wyspami Salomona a Chinami w marcu, który wzbudził obawy, że Chiny dążą do utworzenia bazy wojskowej na Pacyfiku.

Wizyta premier Jacindy Ardern w Białym Domu również zaostrzyła napięcia z Chinami, ponieważ ona i prezydent USA Joe Biden podpisali wspólne oświadczenie obiecujące współpracę wojskową i krytykujące Chiny w wielu kwestiach.

Chiny dążyły również do zawarcia szerokiego porozumienia z 10 krajami, a ich minister spraw zagranicznych Wang Yi wyruszył w regionalną trasę, również wywołując pytania o siłę więzi Nowej Zelandii wynikających z Covid-19.

Porozumienie to zostało ostatecznie odrzucone przez kraje Pacyfiku, a przywódcy, w tym premier Samoa Fiamie Naomi Matava, powiedział, że każda kwestia wymagająca opinii regionu powinna zostać przekazana przez Forum Wysp Pacyfiku.

READ  Dlaczego Chiny wciąż próbują osiągnąć zero Covid-19?