Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19 Omicron Australia: Victoria zgłasza 51 356 nowych przypadków i dziewięć zgonów. Nowe ograniczenia, szybkie zmiany w teście

Globalizm

Premier NSW Dominic Beirut wyjaśnia nowe ograniczenia w NSW. Wideo / 9 australijskich wiadomości

Victoria zgłosiła 51 356 nowych przypadków COVID-19 i dziewięć zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Obecnie w wiktoriańskich szpitalach jest 644 rannych, 106 na oddziale intensywnej terapii i 24 na respiratorach.

Wśród nowych przypadków 26 428 zarejestrowano za pomocą szybkiego testu antygenowego, a 24 928 zarejestrowano za pomocą testu reakcji łańcuchowej polimerazy.

Sekretarz zdrowia Martin Foley niedawno oszacował, że 1 na 50 osób w Wiktorii zostanie zarażona.

Po raz pierwszy szybkie testy zostały uwzględnione w codziennych statystykach, co również pomaga wyjaśnić rosnącą liczbę.

Wiktoriański minister zdrowia Martin Foley ogłosił w czwartek nowe ograniczenia.  Zdjęcie / news.com.au
Wiktoriański minister zdrowia Martin Foley ogłosił w czwartek nowe ograniczenia. Zdjęcie / news.com.au

Większość osób, które zgłosiły pozytywny wynik szybkiego testu na obecność antygenów, uzyskała ten wynik na początku tygodnia i zgłosiła go, gdy w piątek otwarto internetowy formularz stanowego departamentu zdrowia.

Liczba osób, które faktycznie uzyskały pozytywny wynik szybkiego testu antygenowego w piątek, wyniosła 5923.

Wiktoria jest pierwszym stanem na kontynencie, który ustanowił system raportowania, w którym każdy, kto uzyska pozytywny wynik szybkich testów antygenowych, jest obecnie uważany za prawdopodobny przypadek Covid i musi natychmiast izolować przez siedem dni i powiadamiać swoje kontakty – podobnie jak ci, którzy mają pozytywny wynik testu PCR. Test.

Konieczne jest zgłoszenie pozytywnego wyniku szybkiego testu do Ministerstwa Zdrowia za pośrednictwem portalu internetowego otwartego w piątek lub telefonicznie.

Celem jest zapewnienie, aby ludzie spędzali mniej czasu w centrach testowych i skupili się na izolacji i regeneracji po Covid.

Oznacza to również, że mieszkańcy Wiktorii, którzy uzyskali wynik negatywny w badaniu RAT i nie mają kontaktu domowego, będą mogli natychmiast wznowić swoje życie, zamiast być poddawani kwarantannie w oczekiwaniu na wynik negatywny.

READ  Zgłoszono: Jak ci żołnierze mogą wylądować w więzieniu

Pojawia się po tym, jak Victoria odnotowała w piątek 21 728 przypadków infekcji i sześć zgonów, a także weszły w życie nowe przepisy dotyczące rozprzestrzeniania się wariantu Omicron.

Znak wskazuje na tymczasowe zamknięcie ośrodka testowego Bourke St Covid, gdzie ludzie ustawili się w Melbourne w zeszłym miesiącu.  Zdjęcia/Getty Images
Znak wskazuje na tymczasowe zamknięcie ośrodka testowego Bourke St Covid, gdzie ludzie ustawili się w Melbourne w zeszłym miesiącu. Zdjęcia/Getty Images

Wiktoriańskie pensjonaty będą musiały utrzymać limit gęstości wynoszący jedną osobę na 2 metry kwadratowe w ramach zmienionych ograniczeń, aby ograniczyć przenoszenie wirusa Covid.

Okres powrotu do biura również zostanie przedłużony, z „silnym zaleceniem”, aby wiktorianie kontynuowali naukę i pracę w domu aż do Dnia Australii.

Nowa Południowa Walia ogłosiła dziś 45 098 nowych spraw Dziewięć zgonów Covid w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ponad 93 procent kwalifikujących się mieszkańców Wiktorii zostało w pełni zaszczepionych.