Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: NSW odnotowuje najwyższy wzrost przypadków z 291 nowymi infekcjami, epidemie w Queensland i Wiktorii wciąż rosną

COVID-19 Epidemia na wschodnim wybrzeżu Australii nadal rośnie, a Nowa Południowa Walia zgłosiła nową śmierć i odnotowała 291 nowych przypadków.

Tymczasem epidemia w Queensland wzrosła o 10, podczas gdy epidemia wiktoriańska wzrosła o cztery po nocy nieprzekonanych protestów.

W czwartek od 24 godzin do 20:00 (czasu lokalnego) w NSW potwierdzono 291 przypadków. Spośród nich 120 zostało powiązanych z istniejącym klastrem, a 171 źródło infekcji jest nadal badane.

Premier NSW Gladys Berejiklian przewiduje, że liczba przypadków będzie rosła w ciągu najbliższych kilku dni.

Brooke Mitchell/Getty Images

Premier NSW Gladys Berejiklian przewiduje, że liczba przypadków będzie rosła w ciągu najbliższych kilku dni.

48 z potwierdzonych przypadków znajdowało się w społeczności, gdy były zaraźliwe. NSW Health nadal badało stan izolacji 104 przypadków.

Czytaj więcej:
* Aplikacja Covid używa „nie tam, gdzie powinna być”, ale Hipkins wyklucza Covidcards
* Covid-19 w Australii: Nagła siedmiodniowa blokada w Wiktorii, gdy urzędnicy ścigają się, aby znaleźć źródło dwóch tajemniczych infekcji
* Robotnicy odesłani do domu – a następnie wszystko wyjaśnione – w porcie Tauranga po pozornej panice Covid-19
* Covid-19: 27-letni mężczyzna z NSW umiera zaledwie kilka godzin przed wolnością, by odizolować Covid-19

Premier Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​wzrost liczby przypadków dobrze wróży na to, co ma nadejść.

Ten trend prawdopodobnie będzie kontynuowany w ciągu najbliższych kilku dni.

„Chcę, aby wszyscy przygotowali się na duże liczby… tylko na podstawie trendu z ostatnich kilku dni i tego, jak się sprawy mają, spodziewałbym się wyższych liczb”.

Od 15 czerwca, kiedy po raz pierwszy wykryto źródło infekcji, potwierdzono 4610 przypadków. W szpitalu były 304 przypadki, 50 z nich na oddziale intensywnej terapii, a 22 wymagały wentylacji.

Śmierć zgłoszona w stanie dotyczyła 60-letniej kobiety z południowo-zachodniego Sydney. Dr Kerry Chant, dyrektor ds. zdrowia, potwierdziła, że ​​została narażona na wirusa w szpitalu przez pracownika służby zdrowia, który pracował na dwóch oddziałach.

Dyrektor ds. Zdrowia NSW, dr Kerry Chant, powiedziała w czwartek, że wierzy, że epidemia w regionie Hunter została spowodowana przez zarażoną osobę z obszaru Greater Sydney, która naruszyła blokadę.

basen / Getty Images

Dyrektor ds. Zdrowia NSW, dr Kerry Chant, powiedziała w czwartek, że wierzy, że epidemia w regionie Hunter została spowodowana przez zarażoną osobę z obszaru Greater Sydney, która naruszyła blokadę.

Ta epidemia do tej pory spowodowała 22 zgony, w tym 27-letni mężczyzna zmarł na początku tego tygodnia.

Berejiklian powiedział, że liczba odnotowanych zgonów była „tragiczna”, ale bez szczepień liczba ta byłaby „znacznie gorsza”.

Obszar Greater Sydney był zamknięty co najmniej do 29 sierpnia, ale decyzja o złagodzeniu ograniczeń zależała od stanu epidemii w tym czasie.

„Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli żyć swobodniej” – powiedział Berejiklian.

„Gdy osiągniemy wskaźnik szczepień wynoszący 70 procent, życie będzie znacznie łatwiejsze i oczywiście, gdy osiągniemy wskaźnik szczepień wynoszący 80 procent, długość życia będzie normalna, jakiej możemy się spodziewać podczas Covid”.

Pracownik rzekomo sfałszował wynik testu na Covid

23-letni mężczyzna z Illawarra w południowym Sydney został aresztowany i oskarżony o oszustwo w czwartek za rzekome fałszowanie pozytywnego wyniku testu na Covid-19.

Mężczyzna powiedział swojemu pracodawcy w poniedziałek, że test na Covid-19 był pozytywny, co doprowadziło do tego, że koledzy kazali mu odizolować i przeprowadzić kontrole oraz dogłębnie wyczyścić miejsca w pobliżu jego pracy, według policji NSW.

Później powiedział, że drugi test dał wynik negatywny, ale po przesłuchaniu przez NSW Health, przyznał.

Szef policji okręgowej Wollongong pełniący obowiązki nadinspektora Brad Ainsworth powiedział w Sydney 2 GB Piątkowa stacja radiowa: „W miarę upływu terminu natychmiast oblali go kwasem, aby powiedzieć, że ich płyty się nie piętrzą” i „po prostu zwinięte”.

Mężczyzna został oskarżony o przekazywanie fałszywych informacji, że osobie lub mieniu grozi niebezpieczeństwo i jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu do pięciu lat więzienia. Został zwolniony za kaucją i pojawi się w sądzie 14 września.

Ponadto zgłoszono, że nastolatek z zachodniego Sydney złamał zasady zamknięcia i podróżował przez wybrzeże Nowej Południowej Walii na imprezę na plaży. Uważa się, że impreza wywołała rosnącą grupę w regionach Hunter i Upper Hunter, które od tego czasu zostały nagle zamknięte na tydzień.

Wiktoria

Victoria Health potwierdziła w piątek sześć nowych przypadków społeczności, z których dwa zostały zgłoszone w czwartek. Cztery nowe przypadki były związane z obecną epidemią, ale nie były izolowane od okresów infekcji.

Te nowe przypadki doprowadziły do ​​wybuchu epidemii w stanie 75.

W szpitalu było sześć przypadków Covida, z których dwa znajdowały się na oddziale intensywnej terapii na respiratorach.

Lider odpowiedzi na Covid-19 w Victorii, Jeroen Weimar, spodziewa się, że lista witryn ekspozycji będzie rosła wraz z upływem dnia. Zachęcał wiktorianów do „pilnowania oka” na liście.

„Wierzymy, że lokalizacje wystaw rozprzestrzenią się na większą część miasta i prawdopodobnie wejdą do regionalnej Wiktorii”.

Wiktoriański premier Daniel Andrews ogłosił w czwartek szóstą blokadę stanu Covid-19, która miała potrwać siedem dni.

Darianne Trainor / Getty Images

Wiktoriański premier Daniel Andrews ogłosił w czwartek szóstą blokadę stanu Covid-19, która miała potrwać siedem dni.

protest zamknięcia

W czwartek wieczorem setki ludzi zgromadziło się na Flinders Street w centralnej dzielnicy biznesowej Melbourne na godzinę przed rozpoczęciem siedmiodniowej blokady.

Zamaskowani uczestnicy domagali się rezygnacji premiera Daniela Andrewsa i „wolności” w scenach podobnych do Protesty przeciwko blokadzie i bójka, która wybuchła na ulicach Sydney w zeszłym miesiącu.

Podczas wiecu policja aresztowała 15 osób – dwie za złamanie kaucji i używanie pseudonimów, dziewięć za udowodnienie tożsamości i nałożenie grzywny, a cztery za złamanie kaucji i uruchomienie pochodni oraz utrudnianie pracy policji.

Podczas marszu policja użyła również gazu pieprzowego.

A 16 grzywien zostało nałożonych za przekroczenie limitów zgromadzeń publicznych, nie noszenie masek i przebywanie poza bańką 5 kilometrów od swoich domów.

Luke Cornelius, zastępca komisarza Metro Northwest, powiedział na konferencji prasowej w piątek, że protestujący wypchnęli policjanta przed wschodnią stację Melbourne East i rzekomo został on kopnięty, gdy leżał na ziemi. Doznał drobnych skaleczeń i otarć, ale nie wymagał pomocy medycznej.

„Kopnięcie policjanta podczas upadku to robota psa” – powiedział Cornelius.

Przeanalizowano nagrania z kamer CCTV i kamer ciała, a policja udostępni zdjęcia z protestu, aby poprosić o pomoc publiczną w identyfikacji uczestników.

“[We’re] Bardzo zależy nam na pociągnięciu tych osób do odpowiedzialności za uniemożliwienie im podżegania i podżegania do tych protestów”.

Sześć nowych spraw społeczności W czwartek zgłosiła, że ​​uważa się, że ma wysoki stopień infekcji zmienna deltai Rząd wiktoriański wprowadził siedmiodniową blokadę, początek szóstej blokady stanu dla Covid-19.

Queensland

Queensland zgłosiło 10 nowych przypadków w społeczności w piątek – pięcioro dzieci i pięcioro dorosłych – wszystkie powiązane z klastrem Delta Endorubile i wszystkimi kontaktami domowymi istniejących przypadków.

Pięć przypadków dotyczyło Ironside State School, trzy Indooropilly State High School, a dwa Brisbane Grammar.

Wicepremier Stephen Miles potwierdził, że osiem z tych przypadków było poddawanych kwarantannie z powodu okresów zakaźnych, podczas gdy dwa były zaraźliwe w społeczności przez jeden dzień w okresie blokady w południowo-wschodniej części stanu Queensland.

„To bardzo zachęcająca wiadomość” – powiedziała dyrektor ds. zdrowia dr Janet Young. „Musimy nadążać za tym przez kilka następnych dni, jeszcze nas tam nie ma”.

Blokada w południowo-wschodnim Queensland zostanie poddana przeglądowi w tym tygodniu, aby ustalić, czy ograniczenia mogą zostać zniesione w niedzielę.

Juno Searle / Getty Images

Blokada w południowo-wschodnim Queensland zostanie poddana przeglądowi w tym tygodniu, aby ustalić, czy ograniczenia mogą zostać zniesione w niedzielę.

Te nowe sprawy sprowadzają grupę do łącznie 89 spraw.

Ograniczenia w południowo-wschodnim Queensland miały zostać zniesione o godzinie 16.00 (czasu lokalnego) w niedzielę, ale jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy tak się stanie.

READ  Coronavirus Covid 19: Mieszkańcy Sydney gromadzą się na plaży Bondi, barach pomimo blokady