Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: nowozelandzcy urzędnicy ds. zdrowia „obserwują uważnie” nowy wariant Omicron

Ludzie w maskach spacerują po centrum handlowym w Johannesburgu.

Dennis Farrell/AFP

Ludzie w maskach spacerują po centrum handlowym w Johannesburgu.

Jedna osoba z Covid-19 zmarła, podczas gdy siedemdziesiąt siedem osób jest hospitalizowanych z wirusem, a osiem jest na oddziale intensywnej terapii, ponieważ urzędnicy ds. Zdrowia w Nowej Zelandii zmagają się również z wiadomościami o nowej zmiennej za granicą.

W sobotę Departament Zdrowia ogłosił również, że w Nowej Zelandii pojawiło się 145 nowych przypadków Covid-19 w społeczności.

Urzędnicy oceniają również najnowsze międzynarodowe informacje na temat nowego wariantu B.1.1529, znanego również jako Omicron.

„Ten szczególny szczep jest w powijakach i podobnie jak w przypadku wszelkich pojawiających się wydarzeń związanych z Covid-19, ściśle monitorujemy i monitorujemy dowody i reakcje krajów” – powiedział departament w oświadczeniu.

Czytaj więcej:
* Wariant Omicron: Jaki jest nowy szczep Covid-19 w RPA?
* COVID-19: nowy „wysoce zaraźliwy” wariant wirusa Omicron – WHO

„Będziemy doradzać w sprawie wszelkich potencjalnych skutków dla Nowej Zelandii, zauważając, że pozostajemy w dobrej sytuacji, aby zminimalizować wpływ wszelkich nowych wariantów dzięki izolacji i rutynowym testom międzynarodowych przylotów”.

Wicepremier Grant Robertson powiedział w piątek, że wariant Omicron, nazwany przez Światową Organizację Zdrowia, został odkryty w RPA i jest „prawdziwym sygnałem ostrzegawczym dla nas wszystkich”.

Naukowcy z RPA stwierdzili, że nowy wariant jest powodem do niepokoju ze względu na dużą liczbę mutacji i jego szybkie rozprzestrzenianie się wśród młodych dorosłych.

W piątek Robertson powiedział, że nowa alternatywa jest dowodem na to, że pandemia jeszcze się nie skończyła.

Powiedział, że nie został jeszcze odkryty w Nowej Zelandii.

Według wydziału osoba z Covid-19, która zmarła, była w szpitalu miejskim w Auckland.

Pacjent miał około 80 lat i 17 listopada trafił do szpitala.

Było to 77 przypadków hospitalizowanych osób z Covid-19 w Auckland (31), Middlemore (28), North Shore (14), Waikato (3) i Rotorua (1).

Z ośmiu przebywających na OIOM-ie siedem było w Auckland, a jeden w DHB Lakes District (Rotorua).

READ  Zimno, głód i strach: migranci z Bliskiego Wschodu uwięzieni na progu UE

Jak dotąd 92 procent kwalifikujących się osób w Nowej Zelandii (w wieku 12 lat lub starszych) otrzymało pierwszą dawkę COVID-19, a 85 procent zostało w pełni zaszczepionych.

Podział nowych spraw wspólnotowych był następujący: Auckland (127), Waikato (13), Bay of Plenty (4) i Canterbury (1).

Northland

Dwie nowe skrzynki w Ruacace. Zostały one zgłoszone po godzinie 9 rano i zostaną oficjalnie dodane do numerów spraw w niedzielę.

Wcześniej zgłoszony przypadek w Auckland został przeklasyfikowany jako przypadek Northland. Obecnie są odizolowani w Kaikohe. Dwa nowe przypadki w Ruakaca są powiązane z istniejącą sprawą i zostały wyizolowane.

Okland

W Auckland należy zgłosić 127 nowych przypadków. Personel medyczny wspiera obecnie 3993 osób w izolowaniu się w domu.

Waikato

W okolicy pojawiło się 13 nowych przypadków, z czego sześć w Te Keti, trzy w Huntley, dwa w Hamilton, jeden w Te Kuahata i jeden w Otorohanga. Wszystkie są badane pod kątem linków do przeszłych spraw.

Zatoka Obfitości

Dziś w Bay of Plenty pojawiły się cztery nowe przypadki. Wszystkie cztery zostały powiązane z wcześniej potwierdzonymi przypadkami. Jeden w Kawerau, jeden w Tauranga i dwa w T-Bock.

Mieszkaniec Kawerau jest w bliskim kontakcie z wcześniej potwierdzonym przypadkiem i od zeszłego tygodnia pozostaje w izolacji.