Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: Nauczyciel wzywa niezaszczepionych kolegów, by nie protestowali

Nauczyciel w wiejskiej szkole mówi, że pracownicy, którzy nie chcą być zaszczepieni przeciwko Covid-19, powinni „mieć zaszczyt odejść bez protestu z własnej motywacji”.

Marion Townsend, nauczycielka szkoły z okręgu Taboeira, powiedziała, że ​​dzieci ze szkoły w okręgu Tasman zostały zabrane ze szkolnego autobusu do klasy we wtorek, zabierając około 12-15 osób, w tym Kierownik SzkołyNa zewnątrz.

We wtorek mija pierwszy dzień, w którym każda osoba pracująca w nowozelandzkiej szkole lub ośrodku dla małych dzieci nie może już pracować na miejscu, jeśli nie dotrzyma wyznaczonego przez rząd terminu na podanie pierwszej dawki szczepionki Pfizer.

Protesty odbyły się przed innymi szkołami w okolicy w poniedziałek i wtorek, a jedna szkoła powiedziała rodzicom, że policja będzie obecna w środę z obawy przed „więcej zakłóceń”.

Czytaj więcej:
* Covid-19: „poderwanie kolan” nakaz szczepień pobudza „nienawiść” – mówią pracownicy szkoły
* Covid-19: mandat na szczepionki opłaca się teraz pracownikom służby zdrowia i edukacji
* Covid-19: sektor edukacji, zdrowia i niepełnosprawności zostanie objęty mandatem dotyczącym szczepień od poniedziałku

Marion Townsend, nauczycielka w Tapoeira District School, mówi, że szczepienie przeciwko Covid-19 to jedyny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i społeczności.

dostarczony

Marion Townsend, nauczycielka w Tapoeira District School, mówi, że szczepienie przeciwko Covid-19 to jedyny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i społeczności.

Townsend powiedziała, że ​​we wtorek członkini personelu opuściła szkołę dystryktu Taboeira we łzach, po tym, jak poczuła się zmuszona do usprawiedliwienia swojej decyzji dźgnięcia starych przyjaciół wśród protestujących.

Powiedziała, że ​​chociaż ludzie są „zrozumiale źli” na stan, który może wpłynąć na ich pracę, szczepienia są „jedyną drogą naprzód”, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i społecznościom.

Nowa Zelandia była izolowana od Covid-19 przez ostatnie dwa lata, ale to się zmieni.

„Covid jest tutaj. Prawdziwe delty. Jeśli nie otrzymamy bardzo wysokich wskaźników szczepień, nieszczepieni zapewnią rezerwuar szybko mutującego wirusa, aby pozostać o krok do przodu”.

Powiedziała, że ​​niektórzy ludzie w społeczności uważają dezinformację za prawdę.

Jeden z rodziców powiedział, że dzieci nie były bardziej narażone na Covid od niej, niż od kogoś, kto był zaszczepiony, kto To wcale nie była prawda— powiedział Townsend.

Badania pokazują, że szczepienie nie uniemożliwia zdobycia lub przekazania Covid-19 innym osobom. Ale to znacznie zmniejsza ryzyko.

Niektóre dzieci w tym tygodniu powtarzały w szkole dezinformacje, w tym mówiąc innym dzieciom, że ich rodzice umrą, ponieważ zostali zaszczepieni.

Townsend powiedziała, że ​​dzieci z jej pięcioletniej klasy nie wydawały się „szczególnie zdenerwowane” komentarzami lub protestami, ale były świadome tego, co się dzieje i obchodziło ich to.

Powiedziała, że ​​głęboko zakorzenionych przekonań emocjonalnych na temat szczepień nie można usprawiedliwić w obliczu globalnej pandemii COVID-19.

„W końcu musisz postawić dzieci na pierwszym miejscu.

„Jeśli stawiasz swoją społeczność na pierwszym miejscu, a dzieci na pierwszym miejscu, powinieneś mieć błogosławieństwo ucieczki, nawet jeśli dokonałeś osobistego wyboru”.

Dyrektor szkoły średniej Motweka, John Prestige, wezwał ludzi do wzajemnego szanowania różnic w opiniach, po małym proteście na rzecz wyboru, który odbył się przed szkołą w poniedziałek.

„Zdecydowanie nastąpiła polaryzacja poglądów [in the community], niektóre o skuteczności szczepionki i jej potrzebie, inne o charakterze mandatu oraz o tym, czy narusza on prawa człowieka i narusza wolność wyboru leczenia.

„Chcemy szanować te poglądy, ale jednocześnie naprawdę chcemy mieć pewność, że prowadzimy naszą szkołę i nasz obiekt w sposób całkowicie zgodny z zapewnieniem bezpieczeństwa ludziom i ochroną ludzi, a także zgodny z Nową Prawo Zelandii”.

Z informacji zebranych przez Stowarzyszenie Administratorów Szkół w Nowej Zelandii wynika, że ​​około jeden procent wykładowców nie dotrzymał poniedziałkowego terminu przyjęcia pierwszej dawki leku Pfizer.

Prezes HEIKE Nelson Principal’s Association Simon Petty powiedział w środę, że bardzo mały procent pracowników nie jest na miejscu w całym regionie, ale konkretne liczby nie zostały potwierdzone, ponieważ prawdopodobnie zmienią się w nadchodzących dniach.

Powiedział, że wszystkie szkoły pozostają otwarte, a wiele szkół informuje, że wszyscy pracownicy zostali zaszczepieni podczas pracy.

READ  Wirus koronowy Covid 19: dlaczego zmienna delta przeraża ekspertów