Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Korzystanie ze wspólnego sprzętu sportowego jest teraz bezpieczne według Sport NZ

Sprzęt sportowy można teraz udostępniać, mówi Sport New Zealand

rzeczy

Sprzęt sportowy można teraz udostępniać, mówi Sport New Zealand

Sport New Zealand mówi, że zgodnie z wytycznymi Departamentu Zdrowia, obecnie dopuszczalne jest udostępnianie sprzętu sportowego.

Późną środą Sport NZ opublikował swoje wytyczne dotyczące sportu i aktywnego wypoczynku dla tych, którzy chcą ćwiczyć zgodnie z Covid Alert Level 3.2, w tym Auckland i części Waikato.

Większość sportów, które nie wymagają kontaktu fizycznego, w tym krykieta, tenisa i kręgle, może przebiegać z dystansem społecznym, z kulkami mniejszymi niż 25. Sprzęt można dzielić, ale należy go odkazić przed i po aktywności. Osoby znajdujące się na obszarach poniżej poziomu alertu 2 również mogą dzielić sprzęt.

Nowy system „sygnalizacji świetlnej” do zarządzania Covid-19 ostatecznie zastąpi istniejące poziomy alertów.

Katarzyna George/personel

Nowy system „sygnalizacji świetlnej” do zarządzania Covid-19 ostatecznie zastąpi istniejące poziomy alertów.

Kryte siłownie i obiekty rekreacyjne pozostają zamknięte poniżej poziomu alarmowego 3.2, w tym kryte i odkryte baseny, a sporty kontaktowe, w tym koszykówka, siatkówka i rugby są obecnie zabronione. Inne obiekty wewnętrzne, w tym sale klubowe i szatnie, pozostają zamknięte, ale Sport NZ powiedział, że więcej informacji będzie dostępnych w przyszłym tygodniu.

Decyzja o zezwoleniu na dzielenie się sprzętem pojawiła się po potwierdzeniu przez Ministerstwo Zdrowia, że ​​ryzyko przeniesienia zakażenia Covid-19 ze wspólnym sprzętem jest „niskie”, zgodnie z oświadczeniem witryny internetowej Sport News.

Czytaj więcej:
* North Harbor jako pierwszy związek rugby zatwierdza szczepionki przeciwko Covid
* Wspólnotowe świadectwa szczepień sportowych „równowaga” między bezpieczeństwem a uczestnictwem
* Sport społeczności ma czekać „tygodnie” na wskazówki dotyczące certyfikacji szczepionek

Dzielenie się sprzętem pozostaje bezpieczne, powiedział epidemiolog Nick Wilson z University of Otago.

— Żaden problem, wszystkie dowody dotyczą transmisji Covida w powietrzu.

Nie ma twardych dowodów [surfaces] Covid szerzenie. Powinniśmy więc skupić się na unikaniu bliskiego kontaktu w miejscach, w których nie ma dobrej wentylacji.

„Większość sportów na świeżym powietrzu nie powinna stanowić żadnego problemu”.

Z punktu widzenia zdrowia powiedział, że „fajnie” jest, że ludzie ćwiczą na zewnątrz.

„Lockdown był trudny dla ludzi w Auckland. Jest dobry dla zdrowia psychicznego i aktywności fizycznej, jeśli ludzie lubią przebywać na świeżym powietrzu. Wszystko na zewnątrz jest świetne i fajne.”

Profesor Nick Wilson powiedział, że dzielenie się sprzętem sportowym jest bezpieczne

dostarczony

Profesor Nick Wilson powiedział, że dzielenie się sprzętem sportowym jest bezpieczne

Grafton United Cricket Club w Auckland – który ma około 700 członków z poziomu juniorów i seniorów – otworzył dwie z czterech sieci do kręgli, aby zmniejszyć interferencję z bąbelkami, umożliwiając zespołom rozpoczęcie treningu przed sezonem. Sale klubowe i sale szkoleniowe pozostają zamknięte.

Dyrektor klubu Phil Dunn powiedział, że członkowie klubu zareagowali pozytywnie.

„Możliwość wykonywania odpowiednich ćwiczeń i pracy nad grami, przede wszystkim po to, aby znacznie ułatwić nam życie” – powiedział.

„Możemy teraz przeprowadzać odpowiednie ćwiczenia w kontrolowanych środowiskach”.

Wraz z wprowadzeniem nowej wspólnej bazy sprzętu miał nadzieję, że początek sezonu krykieta w Auckland nie będzie zbyt odległy. Powiedział, że sezon rozpocznie się „w sposób kontrolowany”, z meczami rozgrywanymi w środowisku klubu.

„Ludzie muszą poprawić swoją kondycję, przygotować się do nowego sezonu. Wspaniale, że tam dotarliśmy. To satysfakcjonujące, że w poradach jest coś takiego. [cricket] Powiedział, że piłki nie są zagrożone transmisją Covida.

Phil Dunn, menedżer Grafton United Cricket Club, ma przyjemność udostępnić sprzęt

dostarczony

Phil Dunn, menedżer Grafton United Cricket Club, ma przyjemność udostępnić sprzęt

Wraz z resztą sektora sportowego wciąż czekał na porady dotyczące szczepień. Powiedział, że Grafton rozważa wprowadzenie wymogu szczepień dla pracowników, którzy mają do czynienia z wieloma ludźmi.

Nastąpiło to po ocenie ryzyka i tego, co to oznacza dla dużej bazy krykieta klubu, która nie została zaszczepiona. Dalej będzie polityka szczepień dla wolontariuszy i graczy.

„Nikt tego nie widzi ani nie stawia na ziemię. To jest to, do czego wszyscy dążymy” – powiedział Dunn.

„Istnieje świat ludzi, którzy tworzą sport społecznościowy. Byłoby łatwiej, gdybyśmy mieli jasny zestaw wytycznych. Dałoby to ludziom pewność. Nieznane jest najbardziej frustrujące”.

READ  NRL 2021: Runda 23 zarzutów sądowych