Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: kontakty z pozytywnymi przypadkami mogą zakończyć się w izolacji przez 24 dni

Istnieją obawy, że ludzie unikną poddania się testom na Covid-19, ponieważ nowe zmiany w regule izolacji oznaczają, że kontakty domowe mogą być wymagane do izolowania przez 24 dni.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało w piątek, że to zrobi Przedłużenie okresu izolacji dla osób zakażonych Covid-19 i ich kontakty domowe i wydłużył się do co najmniej 14 dni, w tym 72 godziny bez objawów. Okres izolacji wynosił poprzednio 10 dni.

Członkowie rodziny kontaktu będą musieli pozostać w izolacji przez co najmniej kolejne 10 dni, co stanowi wzrost w porównaniu z poprzednim siedmiodniowym okresem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że przedłuży okres izolacji dla osób zarażonych Covid-19 i ich kontaktów domowych.

Braden szybciej / Rzeczy

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że przedłuży okres izolacji dla osób zarażonych Covid-19 i ich kontaktów domowych.

Zmiana była środkiem tymczasowym ze względu na zwiększoną infekcję Zmienna OmikronaWedług ministerstwa.

Czytaj więcej:
* Sekwencjonowanie genomu wskazuje, że Omicron pozostawał niewykryty przez 10 dni – co to oznacza dla MIQ?
* Covid-19: okres izolacji przypadków, bliskie kontakty przedłużone z powodu Omicron
* Covid-19: Przypadek Palmerston North to Omicron, kolejny pracownik na lotnisku w Auckland ma pozytywny wynik

Epidemiolog Michael Baker powiedział, że 16 listopada rząd skrócił okresy izolacji.

„To nie jest nowe, w rzeczywistości po prostu cofnęliśmy się do okresów, które mieliśmy przed tą zmianą kilka miesięcy temu” – powiedział.

Becker powiedział, że w Japonii pojawiły się nowe dane dotyczące długości okresu inkubacji omikronowej odmiany Covid, które wykazały, że ludzie zrzucają wirusa dłużej po zdiagnozowaniu.

„Dział wykorzystuje pojawiające się informacje i to ma dla mnie sens… Nasze zarządzanie wirusami nadal blokuje firmę Omicron i powinniśmy mieć bardziej rygorystyczne zasady, aby to zrobić, ale wszystko się zmieni, gdy prawie nieuniknione jest pojawienie się epidemii tu i wtedy rząd może zmienić i skrócić przepisy, jeśli jest to konieczne”.

Profesor Michael Baker:

Ross Giblin/Personel

Profesor Michael Baker: „Nasze zarządzanie wirusem nadal blokuje Omicron i musimy mieć bardziej rygorystyczne zasady”.

Lider castingu, David Seymour, powiedział, że zasady nie są egzekwowalne i doprowadzą do efektu domina, w którym rodzina może zostać zakłócona przez miesiąc.

„Skutek jest taki, że jeśli wynik testu jest pozytywny, członkowie Twojej rodziny mogą być zmuszeni do izolowania się przez 24 dni. Osoby, które nie mogą tego znieść, będą miały silną motywację, aby nie poddawać się testom, co niweczy cel polityki. Jeśli porada zostanie wykorzystana poważnie, sparaliżuje to uprawnienia pracownika służby zdrowia i ogólnie łańcuchy dostaw.

Seymour porównał piątkowe ogłoszenie do tweeta Ministerstwa Biznesu, Innowacji i Zatrudnienia Loteria MIQ również zostanie wstrzymana, a krytycy twierdzą, że zmiany zasad niskiego poziomu różniły się od zwykłych komunikatów.

Premier powiedział, że kraj wejdzie w system czerwonych świateł, jeśli Omicron wejdzie do społeczności – wykryto trzy przypadki związane z granicami, w tym dwóch pracowników lotniska w Auckland i osobę w Palmerston North, która opuściła MIQ.

Ta osoba dała wynik negatywny pięć razy w izolacji, Co prowadzi do pytań o okres inkubacji omicron – Uważa się, że trwa do 15 dni.

READ  Covid-19: 2 nowe przypadki w MIQ, ryzyko wybuchu epidemii w Perth w Nowej Zelandii jest `` niskie ''