Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19 Fidżi: Siedem kolejnych zgonów i 417 nowych infekcji w społeczności

Fidżi zgłosiło siedem kolejnych zgonów i 417 nowych przypadków Covid-19 w społeczności.

AFP/RNZ

Fidżi zgłosiło siedem kolejnych zgonów i 417 nowych przypadków Covid-19 w społeczności.

Fidżi zgłosiło siedem kolejnych zgonów i 417 nowych przypadków Covid-19 w społeczności.

Daje to całkowitą liczbę pojedynczych przypadków wariantów Omicron i Delta do 4903.

Rząd Fidżi potwierdził również, że w szpitalu przebywa 205 pacjentów z Covid-19.

Liczba ofiar śmiertelnych na Fidżi wynosi teraz 721.

Czytaj więcej:
* Covid-19 rozprzestrzenia się na północne Fidżi, ponieważ w wakacyjnym hotspocie potwierdzono więcej przypadków
* Covid-19: Fidżi ma średnio dziewięć zgonów dziennie, gdy epidemia delta rozprzestrzenia się na zachodzie kraju
* Covid-19 na Fidżi: 1301 nowych przypadków i dziewięć potwierdzonych zgonów

Sekretarz zdrowia James Fong powiedział, że siedem ofiar było w wieku od 53 do 73 lat, a dwie z nich zmarły w szpitalu, podczas gdy reszta była w domu.

„Zarejestrowaliśmy 655 pacjentów z Covid-19, którzy zmarli z powodu poważnych schorzeń, które mieli przed zachorowaniem na Covid. Nie zostali sklasyfikowani jako zgony z Covid-19” – powiedział dr Fong.

„Nadajemy priorytet testom, które przeprowadzamy na osobach z wysokim ryzykiem rozwoju poważnej choroby, aby zapewnić ich wczesną ocenę, skierowanie do odpowiedniej placówki opieki zdrowotnej i niezwłoczne leczenie, jeśli objawy się pogorszą.

„Jeśli wystąpią objawy podobne do przeziębienia lub grypy, takie jak katar, kichanie, zatkany nos, ból gardła, kaszel, bóle ciała i gorączka, należy założyć, że masz Covid-19 i izolujesz się.

„Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, zostań w domu, aby uniknąć rozprzestrzeniania się choroby na innych, zwłaszcza tych, którzy mogą być bardziej narażeni na poważne zachorowanie” – powiedział dr Fong.

Okres izolacji trwa do 7 dni

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że okres izolacji osób zarażonych wirusem Covid-19 został skrócony z 10 dni do siedmiu.

Dr Fung powiedział, że pacjenci z pozytywnym wynikiem badania mogą przestać być izolowani po siedmiu dniach, jeśli objawy uległy poprawie i minęły co najmniej 24 godziny od pojawienia się gorączki bez konieczności przyjmowania leków przeciwgorączkowych, takich jak paracetamol.

READ  Victoria odnotowuje pięć nowych przypadków Covid-19, ponieważ testy pracowników opieki nad osobami starszymi wykazują pozytywne wyniki

„Możesz przestać izolować, jeśli minęło siedem dni od wystąpienia objawów lub od pozytywnego testu (w przypadkach bezobjawowych)” – powiedział.

Dr Fong powiedział, że bliskie kontakty nie muszą być izolowane, chyba że wykazują objawy.

„Jeśli byłeś w bliskim kontakcie i wystąpiły objawy, powinieneś założyć, że masz Covid-19 i izolujesz się zgodnie z zaleceniami.

„Jeśli wystąpią objawy podobne do przeziębienia lub grypy, takie jak katar, kichanie, zatkany nos, ból gardła, kaszel, bóle ciała i gorączka, należy założyć, że masz Covid-19 i izolujesz się”.

W ciągu ostatnich siedmiu dni do 11 stycznia zarejestrowano 1124 nowych przypadków w środkowym paśmie, 841 przypadków na zachodzie, 12 przypadków na wschodzie i 188 nowych przypadków w paśmie północnym.

Sprawy w Oddziale Centralnym obejmowały 69% wszystkich spraw w całym kraju, przy czym Zachód stanowił 27%, 3% w Oddziale Północnym i 1% w Oddziale Wschodnim.

Z ostatnich przypadków, jak powiedział dr Fong, 213 zostało zarejestrowanych 11 stycznia i 204 w ciągu ostatnich 24 godzin, kończąc się w środę o 8 rano.

Spośród 417 przypadków 194 zarejestrowano w oddziale centralnym, 182 na zachodzie i 41 na północy.

Dr Fong powiedział, że średnia dzienna przypadków Covid-19 od 8 stycznia wynosi 418.