Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: dzisiejsze numery spraw; Operator lotniska w Auckland ma wariant Omicron, pięć lotów powiązanych ze sprawami Nelsona

Omicron to nowy wariant Covid-19, po raz pierwszy wykryty w RPA w listopadzie 2021 r. Wideo / NZ Herald

Członek załogi Air NZ został powiązany z dziewięcioma przypadkami w rejonie Nelson, podczas gdy inny pracownik lotniska potwierdzono, że był to przypadek Omicron.

Władze twierdzą, że jeden członek załogi pracował podczas pięciu lotów Air NZ, będąc potencjalnie zakaźnym, ale nie wiadomo, jakiego rodzaju wirusa miał.

Dzieje się tak, gdy Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w sobotę pojawiły się 43 nowe przypadki Covid-19 w społeczności, z 41 przypadkami wykrytymi na granicy.

Nowe przypadki środowiskowe obejmują 19 w Auckland, cztery w Waikato, sześć w Lakes District Health Board District, sześć w Hawke’s Bay i osiem w Nelson Marlborough.

W szpitalu przebywa osiem osób, w tym cztery w North Shore, trzy w Auckland i jedna w Middlemore.

Jak dotąd zidentyfikowano 76 kontaktów w związku ze sprawą Palmerston North Omicron.

Skontaktowano się ze wszystkimi oprócz dwóch i zwrócili 66 negatywnych wyników. Wyniki pozostałych testów zostaną ogłoszone w niedzielę.

Departament Zdrowia powiedział, że podejrzewany przypadek Omicron pracownika lotniska w Auckland – zgłoszony wczoraj – został teraz potwierdzony, że zawiera wariant Omicron.

Jak ogłoszono wczoraj, sprawa była traktowana jako sprawa Omicron, zanim została potwierdzona.

Problem prawdopodobnie dotyczy osób powracających w Rotorua i Auckland poprzez sekwencjonowanie całego genomu.

Ministerstwo poinformowało, że informacje te pomogą w śledztwie w ustaleniu źródła infekcji.

Zidentyfikowano 32 kontakty, z których około połowa została nawiązana i przetestowana. Jak informowaliśmy wczoraj, u jednego członka rodziny zgłoszono 1 pozytywny wynik, a 16 innych kontaktów wróciło z wynikiem negatywnym.

Pracownicy służby zdrowia nadal koncentrują się na identyfikacji osób, które były w Ara-Tai Cafe Half Moon Bay w East Auckland.

Spośród 78 kontaktów zidentyfikowanych i powiązanych z kawiarnią 48 zwróciło wynik negatywny.

Ministerstwo stwierdziło, że ta interesująca strona jest bardzo niebezpieczna i że ludzie, którzy byli w kawiarni od 12:30 do 14:00 we wtorek (18 stycznia), są zobowiązani do odizolowania i natychmiastowego wykonania testów, a następnie powtórzenia testu w niedzielę, 23 stycznia.

Każdy, kto odwiedził w tym czasie kawiarnię i jeszcze tego nie zrobił, powinien skontaktować się z Healthline pod numerem 0800358 5453, aby zarejestrować się na tej stronie lub zarejestrować się online.

Jest to aktualne przypomnienie dla wszystkich potencjalnych bliskich osób w danej sprawie, aby skontaktowali się z Healthline lub zarejestrowali swoją interesującą lokalizację online na stronie Ministerstwa Zdrowia, która jest przedmiotem zainteresowania, i postępują zgodnie z radą pracownika służby zdrowia, ponieważ ta porada jest specyficzna dla danej osoby i zdarzenia ekspozycji.

READ  Wicepremier Papui Nowej Gwinei zginął w wypadku drogowym

Pięć lotów zostało powiązanych z dziewięcioma przypadkami w regionie Nelson-Tasman zgłoszonymi wczoraj i wymienionymi dzisiaj jako interesujące miejsca.

Członek załogi Air New Zealand na tym samym locie z Auckland do Nelson, gdzie dziewięć przypadków dało wynik pozytywny, teraz dał wynik pozytywny.

Ten lot i cztery inne loty, nad którymi pracowali członkowie załogi w okresie potencjalnej infekcji, zanim uzyskali wynik pozytywny, są teraz również wymienione jako interesujące miejsca. Wycieczki to:

• NZ 5083 z Auckland do Nelson o 17:20 16 stycznia
• NZ 5080 z Nelson do Auckland o godz. 16.00 19 stycznia
• NZ 5077 z Auckland do Nelson o godzinie 14:00 19 stycznia
• NZ 5049 z Auckland do New Plymouth o 19:50 19 stycznia
• Lot NZ 5042 z New Plymouth do Auckland o 13:50 w dniu 20 stycznia

Air New Zealand poinformował, że wszyscy członkowie załogi zostali w pełni zaszczepieni, a pozytywny przypadek stwierdzono, gdy członek załogi zachorował i został przetestowany poza regularnymi testami monitorującymi.

Wszyscy na pokładzie samolotów kontaktują się z nimi i udzielają im porad.

Pełne zsekwencjonowanie genomu przypadków Nelsona Tasmana i członków załogi Air New Zealand jest oczekiwane jeszcze dzisiaj.

Ministerstwo podało, że wszystkie dziewięć przypadków Nelsona Tasmana pochodzi z tej samej rodziny.

Osiem z tych spraw zostało zgłoszonych wczoraj po upływie terminu składania raportów przez Ministerstwo, a dziś są one doliczane do oficjalnego zestawienia. Obecnie nie ma żadnych dodatkowych nowych przypadków do zgłoszenia w okolicy.

Eksperci mają nadzieję, że poznają wariant przypadków jeszcze dzisiaj, po zakończeniu sekwencjonowania genomu.

Każdy, kto był na tych lotach i jeszcze nie skontaktowano się z nim, powinien przejść badania przesiewowe i odizolować się w domu.

Urzędnicy ds. zdrowia publicznego odnotowali silną reakcję na testy wczoraj po południu i spodziewają się większego popytu w weekend.

Witryny testowe w Nelson i Motoka działają dziś i przez cały weekend. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wszystkich wyznaczonych witryn testowych, w tym ogólnych praktyk, odwiedź stronę Healthpoint lub DHB na Facebooku

Siedmiodniowa średnia krocząca codziennych spraw wspólnotowych wynosi obecnie 25, podczas gdy średnia krocząca nowych spraw odbieranych na granicy wynosi 41.

READ  Fortuna loterii: 23 miliony dolarów Powerball, ośmiu zwycięzców pierwszej klasy

Obecnie istnieje 478 aktywnych przypadków społeczności Covid.

Od wybuchu epidemii Delta w sierpniu zeszłego roku wykryto 11 466 przypadków, z których 8715 było powiązanych z osobami, o których wiadomo, że wcześniej zaraziły się wirusem.

Liczba aktywnych przypadków zarządzanych przez zespoły zdrowia osiągnęła 4879.

Siedemdziesiąt osiem procent tych kontaktów otrzymało telefon od zespołów medycznych doradzających im odizolowanie i wykonanie testów, a 78 procent z nich zwróciło co najmniej jeden wynik testu Covida.

Nie ma nieoczekiwanych wykrycia Covid w próbkach ścieków.

Wczoraj zespoły ds. zdrowia rozesłały 58 481 szczepionek.

Obejmowało to 42 319 dawek przypominających i 12 388 szczepionek dla dzieci w wieku 5-11 lat.

„Wprowadzenie szczepionek w Nowej Zelandii pozostaje naszą główną obroną przed wszystkimi rodzajami Covid-19, w tym Omicronem i chcemy nadal dziękować wszystkim, którzy wczoraj otrzymali swoje pierwsze, drugie lub przypominające szczepienie, a także dziękuję wszystkim w wieku 5-11 lat, poszedł”, powiedział minister.

DHB Lakes osiągnęło już 90 procent podwójnej dawki, podczas gdy 95 procent kwalifikujących się mieszkańców Hutt Valley przyjmuje teraz podwójną dawkę.

Do tej pory w Nowej Zelandii oddano 946 449 strzałów przypominających.

93 procent kwalifikujących się kiwi otrzymało już dwa zastrzyki, a 95 procent otrzymało jedną dawkę szczepionki.

Osiemdziesiąt cztery procent Maorysów otrzymało podwójne dawki przed potencjalnym dostępem do wariantu omikronu, a 89 procent otrzymało pojedynczą dawkę.

Dziewięćdziesiąt trzy procent kwalifikujących się mieszkańców Pacyfiku otrzymało podwójną dawkę, podczas gdy 96 procent otrzymało pojedynczą dawkę.

Obecnie nie ma Kiwi na oddziale intensywnej terapii z Covid.

Spośród ośmiu osób w szpitalu żadna nie została zaszczepiona, jedna została zaszczepiona częściowo (przyjmowała jedną dawkę lub mniej niż 14 dni po drugim szczepieniu), a pozostałych siedmiu było w pełni zaszczepionych.

Średnia wieku hospitalizacji to 63 lata.

Okland

W Auckland zgłoszono 19 nowych przypadków.

Pracownicy służby zdrowia i opieki obecnie wspierają 725 osób w okolicy w izolowaniu w domu, w tym 158 przypadków.

Waikato

W Waikato mamy dziś do zgłoszenia cztery nowe przypadki. Wszystkie znajdują się w Hamilton i są powiązane z poprzednimi sprawami.

Pracownicy służby zdrowia, podstawowej opieki zdrowotnej i Manaki w dystrykcie wspierają 22 przypadki izolacji domowej.

jeziora

Istnieje sześć nowych przypadków w regionie jezior DHB – wszystkie w regionie Rotorua.

READ  Liczba nowych przypadków Covid-19 w Auckland nie jest najwyższa w Nowej Zelandii po raz pierwszy podczas pandemii

Wszystkie sześć przypadków jest powiązanych z wcześniej zgłoszonymi przypadkami.

Wszystkie przypadki są izolowane w domu lub w zarządzanym domu.

Zatoka Jastrzębia

W Hawke’s Bay jest sześć przypadków, w tym jeden, który zespoły medyczne początkowo ogłosiły we wczorajszym oświadczeniu.

Wszystkie pięć nowych spraw jest związanych z istniejącymi problemami.

W miarę postępu dochodzeń na stronie ministerstwa można dodawać kolejne interesujące miejsca.

Palmerston North jest w pogotowiu, ponieważ sprawa firmy Omicron została potwierdzona

Pozytywny przypadek w Palmerston North został wczoraj potwierdzony jako wariant Omicron, z co najmniej 16 interesującymi miejscami.

Osoba została zwolniona z placówki MIQ w Christchurch w niedzielę, po zwróceniu pięciu negatywnych testów, przed podróżą do Palmerston North i odwiedzeniem kilku miejsc publicznych.

Urzędnicy nie określili jeszcze źródła infekcji, chociaż sekwencjonowanie genomu zidentyfikowało podobne, ale nie bezpośrednie powiązania z przypadkami granicznymi znalezionymi w Auckland.

Koronawirus choroba

Profesor Michael Baker, epidemiolog z University of Otago, powiedział, że ogromna liczba przypadków Covid-19 w MIQ – obecnie 559 wśród międzynarodowych podróżnych i średnia siedmiodniowa dla przypadków na granicy do 40 – sugeruje, że Nowa Zelandia była Na skraju wybuchu.

„Nie mieliśmy czegoś takiego [regarding] Osoby dotknięte chorobą, siedzące w MIQ, nie mają nic wspólnego z tym.

„Wzór Omicron trwa prawie niesłabnąc w kierunku wybuchu epidemii w Nowej Zelandii”.

Premier Jacinda Ardern powiedziała w tym tygodniu, że jeśli transmisja wariantu Omicron zostanie wykryta w społeczności, cała Nowa Zelandia przejdzie na ustawienie czerwonego światła w ciągu 24 do 48 godzin.

Tymczasem Auckland Café & Bar Rotorua to jedno z nowszych miejsc Do dodania do listy interesujących miejsc.

Sprawa Covid-19 odwiedziła bar sportowy Kaspera (salę gier) na ulicy Tutanikai w Rotorua we wtorek między 18.30 a 20.00. Beneficjenci, którzy zostali izolowani, są informowani i testowani natychmiast i pięć dni później.

Sprawa Covid-19 odwiedziła również kawiarnię Rise n Shine, Paerata (w pobliżu Pukekohe) w niedzielę między 11.15 a 13.00. Odbiorcy są zobowiązani do samodzielnego monitorowania objawów przez 10 dni po ekspozycji.

Ona tam była Wczoraj w Nelson potwierdzono dziewięć przypadków, wszyscy są z tego samego domu w Motueka. Są to pierwsze przypadki na tym obszarze od miesiąca, a urzędnicy ds. zdrowia publicznego badają niedawną podróż do Auckland jako źródło infekcji.