Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19: Delta zmienia zasady w miarę wzrostu epidemii NSW i Victorii

Naukowiec

Wicepremier Nowej Południowej Walii John Barillaro powiedział, że rząd „stracił kontrolę” nad wybuchem Covid-19 w Sydney. Wideo / wschód słońca

Pojawienie się zmiennej delty w Australii zmieniło zasady reagowania krajów na nowe epidemie, a jeden z ekspertów twierdzi, że kraj może nie być w stanie powrócić do tego, jak wyglądało życie przed niedawnymi blokadami.

Szybkie rozprzestrzenianie się wirusa zamknęło dopiero po raz drugi Wielkie Sydney od początku pandemii. Victoria jest teraz w swoim piątym finale.

Nowa Południowa Walia odnotowuje 105 nowych przypadków w społeczności, które są dziś jeszcze bardziej poważne nowe ograniczenia weszła w życie. Spośród nowych przypadków 27 było zaraźliwych w społeczności.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​liczba zarażonych osób w społeczności, u których każdego dnia wynik testu był pozytywny, najbardziej martwi rząd.

W Wiktorii w nocy zarejestrowano 16 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, co wzbudziło obawy, że stan blokady może zostać przedłużony. Wszystkie nowe przypadki są powiązane ze znanymi klastrami.

Wiktoriański premier Daniel Andrews wezwał mieszkańców do dalszego monitorowania rosnącego koronawirusa Lista miejsc ekspozycji, przy czym liczba dotkniętych chorobą miejsc rośnie w szybkim tempie.

W tym tygodniu Queensland rozszerzył również swoje zasady dotyczące masek dla osób z południowo-wschodniej części stanu, a Australia Południowa nałożyła ograniczenia w czwartek wieczorem, mimo że nie było żadnych przypadków.

„Nie chcemy blokad w Australii Południowej, więc podejmujemy pewne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu krajowi i silnej gospodarce” – powiedział premier Australii Południowej Stephen Marshall.

Zasady SA obejmują stosowanie masek w określonych ustawieniach wnętrz, limity gęstości i pewne ograniczenia, jeśli ludzie chcą zebrać się dla więcej niż 50 osób.

Melbourne po raz kolejny jest zamknięte.  Zdjęcia/Getty Images
Melbourne po raz kolejny jest zamknięte. Zdjęcia/Getty Images

Nancy Baxter, epidemiolog kliniczny z University of Melbourne, powiedziała, że ​​ostatnie przypadki, szczególnie w Melbourne, uwypukliły zasięg infekcji w regionie Delta.

READ  Covid-19: Dwa przypadki MIQ w szpitalu, pięć nowych przypadków w kontrolowanej izolacji, brak przypadków środowiskowych

Cztery dni po odkryciu pozytywnego wyniku testu dwóch osób zajmujących się usuwaniem mebli, a niecały tydzień po ich przyjeździe z Sydney do Melbourne okazało się, że infekcja przeszła już na rodzinę, do której przenieśli meble, na inne osoby. budynek mieszkalny, a także ich rodzinę i przyjaciół. W budynku rodzina tych znajomych i inne drugorzędne kontakty.

Epidemia dotarła również do co najmniej czterech osób, które zostały zarażone poprzez „kontakt krzyżowy” podczas meczu AFL w Melbourne Cricket Ground (MCG).

„Bardzo trudno jest pokonać Deltę” – powiedział Baxter. Zanim zidentyfikują pierwszy przypadek, ich kontakty będą już pozytywne.

Baxter powiedział, że niektóre osoby z deltą uzyskały wynik pozytywny w ciągu zaledwie jednego dnia, w porównaniu do pięciu dni w przypadku oryginalnego szczepu Covid-19, i w tym czasie został on już podany do następnego kręgu kontaktów, zanim narzędzia do śledzenia kontaktów zostały w stanie ich poznać. .

„Bardzo trudno jest pokonać bez tak zwanego wyłączenia wyłącznika, który daje znacznikom kontaktowym więcej czasu na wykonanie swojej pracy” – powiedziała.

Jednak cierpliwość do blokad wydaje się być słaba. Protestujący w Melbourne Wyszli na ulice W czwartek wieczorem po ogłoszeniu ostatniego pięciodniowego zamknięcia, a w Nowej Południowej Walii ciężarówki zamknęły most Sydney Harbour Bridge po ogłoszeniu surowych nowych ograniczeń w obszarze Greater Sydney.

Jednak bez dużej populacji zaszczepione władze nie mają wielkiego wyboru, ponieważ zamknięcie jest jedynym sposobem, w jaki mogą powstrzymać rozprzestrzenianie się Delta – jak dowodzi NSW.

READ  Covid-19: Szczepionka Pfizer zatwierdzona do stosowania w Nowej Zelandii przez 12 do 15 lat

„W przypadku Delty, jeśli teraz nie zrobimy czegoś, aby sobie z tym poradzić, wpływ Covida będzie co najmniej tak zły jak w Wielkiej Brytanii, a może nawet gorszy, ponieważ jest tak zaraźliwy” – powiedział Baxter.

Więc ludzie „niech zgrają” – wystarczy, że spojrzą na Indie, jeśli chcą zobaczyć, czym będzie „niech zgrają” z deltą.

Możliwe, że wysoce zaraźliwy charakter wariantu delta będzie oznaczał, że Australijczycy będą musieli żyć z pewnymi ograniczeniami, dopóki wystarczająca część populacji nie zostanie zaszczepiona, powiedział Baxter.

„Kilka miesięcy temu było tak fajnie, że wszyscy wychodziliśmy, a ulice były zatłoczone” – powiedział Baxter. „Przed przymusową blokadą było dobrze, ale nie sądzę, że możemy do tego wrócić. Musimy żyć tak, jakby Covid był w pobliżu, dopóki nie zostaniemy zaszczepieni, w przeciwnym razie będziemy zamykani po zamknięciu po zamknięciu”.

Powiedziała, że ​​przy „odpowiednim do celu” systemie kwarantanny, który doznał około 20 naruszeń w tym roku, Australia stanie w obliczu potencjalnego ciągłego ryzyka przenoszenia i dlatego wymaga ograniczeń w gromadzeniu i uczestniczeniu w działaniach wysokiego ryzyka.

Komentarze Baxtera odzwierciedlają opinie eksperta ds. chorób zakaźnych, profesora Petera Collignona z Australian National University, który ostrzegł w zeszłym miesiącu, że mieszkańcy mogą być zmuszeni do życia w ramach ciągłych ograniczeń w okresie zimowym, gdy wirus jest najbardziej aktywny.

„Moim zdaniem potrzebujemy ograniczeń nawet w obszarach, w których choroba nie jest powszechna w zimie” – powiedział news.com.au. „Przez kilka następnych miesięcy, a ponieważ jesteśmy w zimie i nie byliśmy zaszczepieni, musimy przez jakiś czas nosić więcej pasów”.