Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Czterdzieści cztery dzieci uzyskały wynik pozytywny w ciągu jednego dnia, gdy wariant przechodzi przez deltę NSW

Coraz więcej dzieci w wieku poniżej dziewięciu lat w Australii ma pozytywny wynik COVID-19 W Nowej Południowej Walii 44 przypadki zakaźnego wariantu delta wykryto w ciągu jednego dnia, a małe dzieci stanowiły prawie 15% infekcji w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Ekspert chorób zakaźnych, Peter Collignon, powiedział, że wariant delta był taki Zachowuje się inaczej niż poprzednie rasyDzieci były bardziej podatne na zarażenie się wirusem od rodziców, ponieważ szybko rozprzestrzenia się w rodzinach. Wielu rodziców w Australii w wieku poniżej 40 lat nie zostało zaszczepionych.

Wzrost liczby przypadków dzieci pojawia się, gdy związki zawodowe nauczycieli i sektor katolicki wezwały rząd stanowy do poprawy dostępu do szczepionek dla nauczycieli, mówiąc, że szczepienia są jedynym sposobem na powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19 i ochronę nauczycieli w przypadku ponownego otwarcia szkół.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni dzieci i nastolatki stanowiły ponad jedną trzecią przypadków, z 70 zakażeniami w wieku od 10 do 19 lat w ciągu ostatnich 24 godzin i prawie 400 w ciągu ostatniego tygodnia.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Decyzja o uderzeniu w osoby w wieku 12-15 lat w ciągu najbliższych kilku tygodni
* Rosnąca sprawa Covid-19 w Australii: ACT zamknięta, NSW zgłasza 345 przypadków
* Covid-19: „błąd” polegający na nieskoncentrowaniu się na zranieniu kluczowych pracowników, ponieważ „luki” w publikacjach utrzymują się

Przez dwa tygodnie prawie 24 000 uczniów klas 12 z ośmiu obszarów samorządowych w Sydney otrzyma pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w celu stworzenia bezpiecznego środowiska, w którym uczniowie będą mogli osobiście podejść do testów.

basen / Getty Images

Przez dwa tygodnie prawie 24 000 uczniów klas 12 z ośmiu obszarów samorządowych w Sydney otrzyma pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w celu stworzenia bezpiecznego środowiska, w którym uczniowie będą mogli osobiście podejść do testów.

Rząd australijski nie ma jeszcze daty ani strategii powrotu do szkoły, Powiedziała, że ​​poczeka, aby zobaczyć, jak numery spraw są śledzone w ciągu najbliższych kilku tygodni. Sektor katolicki poprosił swoje szkoły o przygotowanie się do oferowania nauczania na odległość przez pozostałą część semestru 3, który kończy się w połowie września.

Jedną z opcji rozważanych w Departamencie Edukacji Nowej Południowej Walii jest przywrócenie najmłodszych uczniów stanu – tych w przedszkolu, klasie 1 i 2 – jako pierwsi. Jednak premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian uznała wyzwania stawiane przez wskaźniki przenoszenia wśród dzieci.

Związek Nauczycieli NSW chce również programu szczepień dla starszych uczniów.

Ale Robert Bowie, specjalista chorób zakaźnych z University of Sydney, powiedział, że ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że Australia ma prawie 1000 zgonów dorosłych z powodu Covid-19, ale żadnych dzieci, i że zdecydowana większość nie poważnie zachorowała.

Powiedział, że tylko kilkoro dzieci wykazywało długotrwałe objawy, zauważając, że Nowe badanie ponad 1700 brytyjskich dzieci Tylko 4,4 procent rozwinęło objawy, które trwały dłużej niż cztery tygodnie.

Powiedział, że rutynowe szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat nie wpłynie znacząco na odporność stada, ale należy szczepić te z medycznymi czynnikami ryzyka.

Studenci przyjeżdżają na szczepienie do Qudos Bank Arena w Sydney w Australii.

Lisa Marie Williams / Getty Images

Studenci przyjeżdżają na szczepienie do Qudos Bank Arena w Sydney w Australii.

„Kiedy w przyszłym roku zaszczepi się ponad 80 procent dorosłych, możemy zacząć szczepić dzieci” – powiedział.

Dane Federalnego Departamentu Zdrowia pokazują, że więcej młodych ludzi ubiega się o szczepienie, a liczba osób w NSW poniżej 30 roku życia, które przyjęły pierwszą dawkę, prawie podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Pod koniec wtorku 12 procent 16-19-latków w NSW otrzymało pierwszą dawkę szczepionki Covid-19, w porównaniu z około 7 procentami w poprzednim tygodniu. W poniedziałek rząd stanowy uruchomił program szczepień dla tysięcy studentów HSC z zachodniego i południowo-zachodniego Sydney.

Dawki pierwszej dawki u osób w wieku od 20 do 24 lat wzrosły z około 16 do 21, a jedna czwarta osób w wieku od 25 do 29 otrzymała pierwszą dawkę, w porównaniu z około 18 procent w poprzednim tygodniu.

Dane z American Academy of Pediatrics z tego tygodnia wykazały, że dzieci stanowiły około 15 procent wszystkich nowych przypadków Covid-19 w Stanach Zjednoczonych na początku sierpnia. Dodała, że ​​nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy szczep Delta powoduje choroby u dzieci, ale ciężka choroba pozostaje rzadkością.

Profesor Collignon z Australian National University w Canberze powiedział, że Delta wydaje się mieć większy wpływ na dzieci niż na poprzednie rasy. „Zachowuje się inaczej, ale dużym czynnikiem jest tutaj szczepienie niewielkiej liczby osób poniżej 20 roku życia i nikt poniżej 10 roku życia nie jest szczepiony” – powiedział.

Podczas wybuchu w Delcie zginęło 36 osób, w tym 27-letni mężczyzna Aude Alaskar i Adriana Midori Takara, 38 lat. Mężczyzna po trzydziestce z Bellrose zmarł w tym tygodniu w szpitalu North Beaches.

Coraz więcej młodych ludzi jest hospitalizowanych. Spośród 62 przypadków na oddziale intensywnej terapii w czwartek trzy mają po 20 lat, 7 po 30, a 5 po 40.

READ  NSW w kryzysie: prawie 500 przypadków Covid-19, siedem zgonów | 1 news