Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19 Coronavirus Australia: Nowa Południowa Walia zgłasza 1480 nowych przypadków i dziewięć zgonów. Victoria łagodzi ograniczenia

Globalizm

Premier NSW Glady Berejiklian powiedziała, że ​​od godziny 20:00 zeszłej nocy było 1480 transmisji społecznościowych Covid-19 i dziewięć zgonów. Wideo / Sky News Australia

NSW odnotowała 1480 nowych przypadków Covid-19 i dziewięć zgonów związanych z Covid w ciągu 24 godzin do 20:00 zeszłej nocy.

Spośród dziewięciu zgonów mężczyzna miał 20 lat, jeden był mężczyzną po czterdziestce, jeden był kobietą po sześćdziesiątce, jeden był mężczyzną po sześćdziesiątce, dwóch był mężczyzną po siedemdziesiątce, a dwóch był mężczyzną po jego 80. Jednym z nich był mężczyzna po dziewięćdziesiątce.

„Siedem z dziewięciu przypadków zmarłych osób, o których dzisiaj informujemy, nie zostało zaszczepionych” – powiedziała zastępca dyrektora ds. zdrowia NSW, dr Mariana Gale.

„Jedna osoba wzięła jedną dawkę, a druga dwie. Wszystkie te osoby miały podstawowe schorzenia”.

Gill powiedział, że mężczyzna, który zmarł w wieku 20 lat, nie był szczepiony i miał poważne problemy zdrowotne.

Nowa Południowa Walia odnotowała wczoraj 1220 nowych przypadków i osiem zgonów związanych z Covid.

Pomimo rosnącej liczby przypadków premier Gladys Berejiklian trzyma się swoich broni i planuje wznowić działalność po osiągnięciu celu 70 procent szczepień, co popiera premier Scott Morrison.

Wczoraj pielęgniarki OIOM w NSW Sporządziłem list otwarty Berejiklianowi, który twierdzi, że stanowy system szpitalny jest „na krawędzi” z powodu braku personelu.

Poprosili premiera o pilne rozwiązanie problemu przed spodziewanym wzrostem liczby przypadków Covid w ciągu najbliższych kilku tygodni.

READ  Okręty podwodne są zaprojektowane tak, aby się ukrywać - co się dzieje, gdy ktoś przegrywa?

Obecnie w szpitalach NSW przebywa 1136 pacjentów z Covid – 194 na oddziale intensywnej terapii, z których 78 wymaga wentylacji.

Wiktoria

Chociaż dziś zgłoszono 221 nowych, przeniesionych lokalnie przypadków Covid-19 – z których tylko 98 zostało powiązanych z poprzednimi klastrami – Victoria złagodzi ograniczenia dla większości obszarów regionalnych od północy w czwartek.

Ograniczenia odległości podróży zostaną zniesione dla wszystkich obszarów regionalnych w stanie z wyjątkiem głównego miasta Shepparton, a restauracje i kawiarnie będą mogły otwierać się w dużych ilościach.

W tych obszarach szkoły będą otwarte dla uczniów przygotowujących się do klasy 2 i klasy 12.

Premier Daniel Andrews powiedział, że ma nadzieję, że nowe przepisy będą trwałe.

„Jak mówiłem, i mówiłem wiele razy, to nie jest szybki powrót, to nie jest Dzień Wolności, nie jest to stuprocentowa pojemność pubu” – powiedział.

„Chcemy to zrobić ostrożnie, ale w pozytywny sposób, tak optymistycznie, jak to tylko możliwe”.

Premier zapowiedział, że 21 sierpnia zamknął okręg Victoria Regional District z dwugodzinnym wyprzedzeniem i ostrzegł przed dużą obecnością policji, aby upewnić się, że ludzie z Melbourne nie będą niepotrzebnie wchodzić na te tereny.

Jedyną zmianą w Melbourne jest to, że samotni rodzice mają teraz dostęp do opieki nad dziećmi, niezależnie od tego, czy są certyfikowanymi pracownikami.

Ogłoszenie pojawia się dzień po tym, jak Andrews skrytykował rząd federalny za dostawy szczepionek w jego stanie.

„Podpisałem krajowy plan szczepień naszego narodu, a nie krajowy plan szczepień Sydney” – powiedział.

“Niektórzy nie lubią postrzegać tego jako wyścigu, ale na pewno jest to wyścig. Nie wiedziałem, że premier Gladys Berejiklian jest w sprincie, podczas gdy reszta z nas powinna coś zrobić z jajkami i łyżką ”.

READ  Tylko w Australii: Tradie sfotografował jeżdżąc na wielkim krokodylu