Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19: Blokada Victorii może zostać przedłużona wraz ze wzrostem epidemii

Naukowiec

Gdy Victoria odnotowuje pięć nowych przypadków Covid-19 w społeczności, rośnie niepokój w związku z tajemniczym przypadkiem znalezionym w domu opieki w Melbourne. Video / Sky News Australia

Stan Victoria odnotował dziewięć nowych przypadków koronawirusa – ale z sześcioma przypadkami zgłoszonymi już wczoraj, jest nadzieja, że ​​stan będzie w stanie kontrolować epidemię.

Wczoraj służby zdrowia zgłosiły sześć przypadków po północnym okresie raportowania, co oznacza, że ​​Victoria zarejestrowała dziś tylko trzy nowe przypadki.

Pomimo mniejszej liczby tajemniczych przypadków, narastające infekcje i szybko rosnąca lista miejsc narażenia wzmogły obawy, że zamknięcie wyłącznika w Wiktorii może zostać przedłużone o siedem dni.

Stan zarejestrowany 11 nowych przypadków Covid-19 W poniedziałek łączna liczba rannych na zgromadzeniu wzrosła do 54.

Lider wiktoriańskiej opozycji, Michael O’Brien, zarzucił wczorajszy wybuch epidemii w stanie, mówiąc, że wydaje się jasne, że blokada potrwa „znacznie dłużej” niż siedem dni.

„To bardzo niepokojący dzień dla mieszkańców Wiktorii. Bardzo jasne przesłanie jest takie, że nie możemy starać się złagodzić ograniczeń w piątek” – powiedział według „Herald Sun”.

Na czas zamknięcia może wpływać wiele czynników

Rząd wiktoriański konsekwentnie odmawiał otwartości w kwestii, czy blokada zakończy się o 23:59 w czwartek zgodnie z planem, a pełniący obowiązki premiera Jamesa Merlino powiedział, że nie tylko numery spraw będą decydować o tym, czy ograniczenia zostaną przedłużone, czy też nie.

„To rodzaj przypadków. To tam, gdzie to się dzieje. To jest [whether] Wiemy, gdzie są odsyłacze, jeśli są to strony wysokiego ryzyka ”- powiedział.

„Wszystkie te rzeczy są brane pod uwagę przez zespół ds. Zdrowia publicznego w odniesieniu do tego, kiedy mogą być pewni, że doradzą rządowi, abyśmy mogli przejść do pewnego złagodzenia ograniczeń”.

Lider opozycji Victoria ostrzega, że ​​ograniczenia stanowe nie zostaną złagodzone w tym tygodniu.  Zdjęcia / Getty Images
Lider opozycji Victoria ostrzega, że ​​ograniczenia stanowe nie zostaną złagodzone w tym tygodniu. Zdjęcia / Getty Images

READ  „Jestem optymistą”: 18-letni Jerome Foster pomaga kształtować politykę klimatyczną Stanów Zjednoczonych

Merlino powiedział, że epidemia „może się pogorszyć, zanim się poprawi”.

Główny specjalista ds. Zdrowia, profesor Brett Sutton, powiedział, że Victoria została „zarażona tym wirusem”, opisując ją jako „absolutnego potwora”.

Powiedział, że władze dyskutują o środkach zamknięcia dzień po dniu, ale ostatnie wydarzenia są „naprawdę niepokojące”.

„Z jednej sprawy na początku miesiąca przeszliśmy do 4200 bliskich kontaktów” – powiedział.

„To był szybko rozprzestrzeniający się wirus, a transmisja, która miała miejsce w tych niezwykle niebezpiecznych miejscach, była bardzo duża.

„Dlatego musimy sobie z tym radzić dzień po dniu. Wobec coraz większej liczby rosnących liczb i miejsc, które są naprawdę niepokojące, zwłaszcza w opiece hospicyjnej, cierpimy na tego wirusa i jest to absolutna bestia”.

Powiedział, że Victoria powinna „przygotować się na wszystko” w najbliższych dniach.

„Nie wiemy, co wydarzy się w najbliższych dniach” – powiedział. „Mówiliśmy to przez całą drogę.

Główny urzędnik zdrowia Wiktorii, profesor Brett Sutton i pełniący obowiązki premiera Wiktorii James Merlino rozmawiali z reporterami w związku z niedawną epidemią Covid-19 w stanie FOTO / AP
Główny urzędnik zdrowia Wiktorii, profesor Brett Sutton i pełniący obowiązki premiera Wiktorii James Merlino rozmawiali z reporterami w związku z niedawną epidemią Covid-19 w stanie FOTO / AP

Miejsca narażenia pękają, infekcja rozprzestrzenia się w hospicjum

Obecnie jest ich ponad 329 Miejsca ekspozycji Rozrzucone po całej Wiktorii, wysyłające narzędzia do śledzenia kontaktów, próbujące zlokalizować bliskie kontakty.

Epidemia koronawirusa w Melbourne rozprzestrzeniła się na cztery domy opieki – w Arcare Aged Care Home na zachodnich przedmieściach Melbourne w Maidstone, gdzie są teraz z nią związane trzy przypadki.

Dom został zamknięty w weekend po tym, jak 50-letni pracownik uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa późną sobotnią nocą.

Dzisiaj firma Arcare potwierdziła, że ​​drugi członek zespołu i mieszkaniec uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Mieszkaniec otrzymał jedną dawkę szczepionki Pfizer, ale drugi członek zespołu nie otrzymał żadnych szczepień.

Ośrodek testowy Covid-19 na Melbourne Expo 25 maja.  Zdjęcie / Getty Images
Ośrodek testowy Covid-19 na Melbourne Expo 25 maja. Zdjęcie / Getty Images

Jednym z wczorajszych przypadków był pracownik domu opieki BlueCross Western Gardens w Sunshine, na przedmieściach niedaleko Maidstone w Melbourne.

Pracownik uzyskał pozytywny wynik ostatniej nocy i jest w bliskim kontakcie z opiekunem, który uzyskał pozytywny wynik testu na Arcare.

READ  Internetowa armia fanów duchów wzmacnia globalne przesłanie do Chin

Dwa inne domy, Coppin Centre Royal Freemasons Nursing Home i Royal Freemasons Footscray Nursing Home, zostały zamknięte po tym, jak jego pracownicy pracowali w domu z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa.

Kerry Rivett, dyrektor generalny Aged Care Foundation, powiedział, że oba domy podjęły „całkowite środki zaradcze”.

„Właśnie otrzymaliśmy informację, że w zeszłym tygodniu personel medyczny w Cobain Centre i Footscray Homes pracował u innego dostawcy opieki nad osobami starszymi, gdzie jeden z pracowników uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19” – powiedziała.

„Do potencjalnego narażenia doszło podczas pracy u innego usługodawcy, a wszyscy pracownicy nosili maski. W naszych domach pracownicy również przez cały czas nosili maski”.