Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: 9241 nowych przypadków społeczności, 29 więcej zgłoszonych zgonów

Istnieje 9241 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, a urzędnicy zgłaszają kolejne 29 zgonów osób zarażonych wirusem.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze COVID-19 Dane, w tym liczba nowych przypadków, hospitalizacji i zgonów w sobotę po południu.

W szpitalu było 761 osób z wirusem, z których 15 znajduje się na oddziale intensywnej terapii lub na oddziałach intensywnej terapii.

Wszystkie 29 odnotowanych zgonów miało miejsce w ciągu ostatnich 29 dni.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Oznaki, że Aotearoa może zbliżyć się do szczytu Omicron, jeśli przypadki będą się utrzymywać
* Covid-19: 10 470 nowych infekcji środowiskowych, 16 więcej zgonów
* Covid-19: Czy kwalifikujesz się do drugiej dawki przypominającej?

W aktualizacji o godzinie 13:00 Ministerstwo Zdrowia podaje całkowitą liczbę osób, które zmarły z powodu „wirusa Covid” w danym okresie. Niekoniecznie oznacza to, że wirus zabił te osoby, oznacza to po prostu, że wynik testu był pozytywny w ciągu 28 dni od śmierci lub bezpośrednio po tym.

Ministerstwo poda później więcej informacji o przyczynach tych zgonów na swojej stronie internetowej stronie internetowej. Możesz przeczytać wyjaśnienie, jak to działa tutaj.

Rośnie liczba przypadków Covid i hospitalizacji.  (obraz pliku)

Ella Bates Hermanns/Personel

Rośnie liczba przypadków Covid i hospitalizacji. (obraz pliku)

Z 29 zgonów trzy pochodziły z Auckland, cztery z Waikato, dwa z Bay of Plenty, trzy z Lakes, dwa z Hawke’s Bay, dwa z Central Central, dwa z Wellington, trzy z Nelsona Marlborough, cztery z Canterbury/West Coast i cztery . Od południa.

Dwóch miało 60 lat, trzech 70 lat, 16 80 lat, a 8 ponad 90 lat.

Wśród zabitych było 19 kobiet i 10 mężczyzn.

Zgony zgłoszone w sobotę zwiększają całkowitą liczbę publicznie zgłoszonych zgonów z powodu wirusa Covid-19 do 1805. Średnia siedmiodniowa zgonów wynosi 20.

Spośród 9241 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, 308 osób niedawno wyjechało za granicę.

Obecnie w społeczności zidentyfikowano 69 842 aktywnych przypadków w ciągu ostatnich siedmiu dni, które nie zostały jeszcze sklasyfikowane jako odzyskane.

Dzięki temu łączna liczba przypadków Covid-19 w Nowej Zelandii do tej pory wyniosła 1 484227.

Spośród zarażonych wirusem 25 było w Northland, 130 w Waitamata, 54 w hrabstwach Manukau, a 102 w Auckland.

Było 56 w Waikato, 38 w Bay of Plenty, 17 w Lakes, 28 w Hawke’s Bay i 30 w Mid Central.

W Wanganui było 20 hospitalizowanych przypadków, 16 w Taranaki, 4 w Tairawete, 9 w Wairarapa, 57 w Capital & Coast/Haut, 8 w Nelson Marlborough, 116 w Canterbury/West Coast, 11 w South Canterbury i 38 w South Canterbury. południe.

Średnia krążąca osób w szpitalu z Covid-19 w sobotę (727) była o ponad 200 wyższa niż w tym samym dniu w poprzednim tygodniu (520).

Ministerstwo zdrowia stwierdziło, że wzrost liczby przypadków i hospitalizacji „podkreśla znaczenie tego, by wszyscy dobrze wykonywali podstawowe czynności, aby zapobiegać infekcjom i poważnym chorobom”.

Ludzie powinni zostać w domu, jeśli czują się dobrze, Wykonaj szybki test antygenowy (RAT) i prześlij wyniki do Mój rekord CovidWedług ministerstwa.

Jeśli przypadki pozostaną stabilne do początku przyszłego tygodnia, powiedział Michael Blank, modelarz i profesor Te Pūnaha Matatini na Uniwersytecie Canterbury, będzie to „wyraźny znak”, że Nowa Zelandia Zbliża się do szczytu fali omikronów-drugiej.

Chociaż liczba przypadków rośnie, wydaje się, że nieco zwolniła, co powiedział Planck „dobre wieści”.

Powiedział, że jeśli Aotearoa zbliżał się do drugiego szczytu, może to również oznaczać, że szczyt był na niższym poziomie, niż się obawiano.

Jednak ten tydzień mógł być również „migawką”, ponieważ wakacje szkolne prawdopodobnie wpłyną na liczbę wykonanych i uzyskanych punktów, powiedział.

READ  Covid-19: wybuch epidemii Covid w Australii rośnie wraz z osłabieniem rozprzestrzeniania się szczepionek