Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: 9109 nowych przypadków w społeczności, zgłoszono 20 kolejnych zgonów

Jest 9109 nowych społeczności COVID-19 przypadków, w których urzędnicy zgłosili 20 kolejnych zgonów w ciągu ostatnich ośmiu dni.

W szpitalach w całej Aotearoa przebywa 481 osób zarażonych wirusem, z których 10 znajduje się na oddziale intensywnej terapii lub na oddziale intensywnej opieki medycznej, Ministerstwo Zdrowia Powiedział w oświadczeniu we wtorek po południu.

Siedmiodniowa średnia krocząca numerów spraw we wspólnocie wyniosła 7943 we wtorek, a w ostatni wtorek było to 8085.

Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualizację we wtorek w południe.

Ricky Wilson/Personel

Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualizację we wtorek w południe.

Ministerstwo powiedziało, że było to w odpowiednim czasie przypomnienie, gdy zaczyna się nowy semestr, aby ludzie nadal przestrzegali porad zdrowia publicznego, aby pozostać w domu i trzymać się z dala od szkoły lub pracy, jeśli źle się poczujesz.

Czytaj więcej:
* Laboratoria medyczne stoją w obliczu „tsunami” odchodzących pracowników
* Rodzice opiekujący się dziećmi z COVID twierdzą, że czasami jedynym objawem są wymioty
* Szczegóły: Co się stanie, jeśli masz długi Covid i nie możesz pracować?
* Nowy podwariant Omicron udowadnia, że ​​mutacje wirusów nie spowalniają

Innym sposobem ochrony i ochrony jest otrzymanie szczepienia, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś – powiedziała.

Podnosi całkowitą liczbę zgonów zgłoszonych we wtorek do 20 Zgony zgłoszone publicznie z powodu Covid-19 w Aotearoa do 777. Siedmiodniowy wskaźnik kroczący dla zgłoszonych zgonów wynosi 13.

Spośród osób, które we wtorek zginęły, jedna była po pięćdziesiątce. Trzy z nich są po sześćdziesiątce. Trzech z nich było w wieku 70 lat; Ośmiu z nich jest po osiemdziesiątce, a pięciu po dziewięćdziesiątce.

W całym kraju w szpitalach z Covid-19 przebywa 481 osób.

Kristel Yardley/Personel

W całym kraju w szpitalach z Covid-19 przebywa 481 osób.

Jeden ze zmarłych pochodził z Northland, drugi z Auckland; Dwa z Waikato. Dwa z Zatoki Obfitości. Cztery z nich to Pyrophytic; cztery pochodziły z aglomeracji Wellington; Pięć pochodziło z Canterbury, a jeden z południa.

Było dwanaście kobiet i .

W aktualizacjach o godzinie 13:00 Ministerstwo Zdrowia podaje całkowitą liczbę osób, które mają Zmarł z covid w określonym czasie. Niekoniecznie oznacza to, że wirus zabił te osoby, oznacza to po prostu, że wynik testu był pozytywny w ciągu 28 dni od śmierci lub bezpośrednio po tym.

Ministerstwo poda później więcej informacji o przyczynach tych zgonów na swojej stronie internetowej stronie internetowej. Możesz przeczytać wyjaśnienie, jak to działa tutaj.

W szpitalu byli ludzie z Covid-19 w 19 rad z 20 powiatowych rad zdrowia w kraju Z tira jedyny wyjątek.

W regionie północnym (Auckland i Northland) średni wiek hospitalizowanych z powodu Covid-19 wynosił 59 lat.

Spośród pacjentów przebywających w szpitalach Okręgu Północnego (których stan szczepień jest znany i którzy nie znajdują się na oddziałach ratunkowych), 40 pacjentów było Nie zaszczepiony lub nie kwalifikuje się. Pięciu było częściowo zaszczepionych, 77 otrzymało dwie dawki szczepionki, a 128 otrzymało dawkę przypominającą.

Ministerstwo podało, że stan szczepień pięciu innych pacjentów jest nieznany.

Oczekuje się, że większość osób zarażonych wirusem Covid-19 zostanie zaszczepiona w szpitalu. Dzieje się tak, ponieważ ponad 95% kwalifikującej się populacji w wieku 12 lat lub starszych otrzymało dwie dawki. Może to prowadzić do nadreprezentacji osób zaszczepionych w danych dotyczących hospitalizacji.

Zgłoszono nowe przypadki społeczności W: Northland (266), Auckland (2678), Waikato (547), Bay of Plenty (280), Lakes (167), Hawke’s Bay (283), MidCentral (365), Whanganui (121), Taranaki (249), Tairāwhiti (88), Wairarapa (89), Capital and Coast (437), Hutt Valley (433), Nelson Marlborough (332), Canterbury (1586), South Canterbury (161), South (947), West Coast (78) , I dwa w nieznanych lokalizacjach.

Dziewiąty dzień z rzędu średnia siedmiodniowa liczba przypadków krążących w Auckland jest wyższa niż w tym samym dniu w poprzednim tygodniu – 2244 w porównaniu do 1700 w zeszłym tygodniu.

Średni handel we wtorek dla Auckland jest najwyższy od 4 kwietnia, kiedy wynosił 2294.

Urzędnicy zgłosili również 128 nowych przypadków na granicy, po tym, jak Nowa Zelandia otworzyła swoje drzwi dla gości z niektórych Zniesienie wiz w 60 krajach w poniedziałek.

We wtorek było 55 588 aktywnych przypadków Covid-19 w całym kraju.

READ  Peng Shuai przemawia do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego