Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: 6910 nowych przypadków pozaszpitalnych, 836 hospitalizacji i 16 kolejnych zgonów

Niedawny spadek liczby wskazuje, że druga fala osiągnęła swój punkt kulminacyjny.

sungmi kim / rzeczy

Niedawny spadek liczby wskazuje, że druga fala osiągnęła swój punkt kulminacyjny.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 6910 nowych pozaszpitalnych przypadków Covid-19 i 836 jest obecnie hospitalizowanych, w tym 27 przypadków na oddziałach intensywnej opieki medycznej lub na oddziałach intensywnej opieki.

Kolejne 16 osób zmarło z powodu wirusa. Wszystkie te zgony miały miejsce w ciągu ostatnich trzech dni.

Siedmiodniowa średnia krocząca poniedziałkowych numerów spraw wspólnotowych wynosi 8498.

on tam był Ostatni spadek w liczbach Wskazuje to, że druga fala osiągnęła swój punkt kulminacyjny.

Czytaj więcej:
* Covid-19: 5535 nowych infekcji środowiskowych i 14 kolejnych zgonów
* Covid-19: Sąd rodzinny odrzuca próbę matki, aby zapobiec szczepieniu córki
* Agencja zdrowia ONZ ogłasza ospę małp jako globalny kryzys

W niedzielę ministerstwo zgłosiło 5535 nowych przypadków COVID-19 w społeczności i kolejnych 14 zgonów od osób zarażonych wirusem.

W szpitalu z wirusem przebywało 720 osób, w tym 21 na oddziale intensywnej opieki medycznej lub na oddziałach intensywnej terapii.

Przypadki w szpitalu obejmują: Northland: 21; Waitemata: 108; okręgi Manukau: 77; Auckland: 98; Waikato: 86; Zatoka Obfitości: 44; jeziora: 11; Zatoka Jastrzębia: 30; środkowa część środkowa: 46; Whanganui: 14; Taranaki: 17; tiara: 3; Wairarapa: 7; stolica i wybrzeże/h: 60; Nelson Marlborough: 18; Canterbury/zachodnie wybrzeże: 148; Południowe Canterbury: 7; Południe: 41.

16 zgonów w poniedziałek daje całkowitą liczbę publicznie zgłoszonych zgonów od Covid-19 do 2006 r., a średnia siedmiodniowa zgonów wynosi 24.

W poniedziałek zginęła jedna osoba z Auckland, jedna z Waikato, dwie z Lakes, jedna z Tairawete, jedna z Hawke’s Bay, cztery z Taranaki, jedna z Wanganui, dwie z Wellington i trzy z Południa.

zeszły tydzień Ministerstwo ogłosiło zmiany w sposobie zgłaszania zgonów z powodu Covid-19.

Zamiast zgłaszać wszystkie osoby, które zmarły w ciągu 28 dni od zarażenia Covid-19, te, które zmarły z powodu wirusa lub dla których Covid-19 był czynnikiem przyczyniającym się, zostaną oficjalnie zgłoszone.

READ  Syryjscy bojownicy są gotowi do przyłączenia się do kolejnego etapu wojny na Ukrainie

Podczas gdy urzędnicy będą nadal zgłaszać dodatkowe zgony z powodu Covid-19 w codziennych aktualizacjach, nacisk na zgłaszanie całkowitej liczby zgonów z powodu Covid-19 przeniesie się na przypadki, w których zgony można w całości lub częściowo przypisać wirusowi.

Nowa Zelandia była w w środku drugiej faliNakarm to podwariant BA.5.

Szpitale były w całym kraju Ograniczenie odwiedzających z powodu transmisji wirusai tam był Rekordowa liczba osób zarażonych Covid-19 W szpitalu w Canterbury, gdzie w czwartek hospitalizowano 155 pacjentów.

Rząd ogłosił niedawno nowe środki mające na celu rozszerzenie dostępu do Bezpłatne szybkie testy antygenowe (RAT) i maski i leki przeciwwirusowe Covid-19.