Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: 2706 nowych przypadków społeczności, 432 osoby hospitalizowane z wirusem

Jest 2706 nowych społeczności COVID-19 Sprawy w całej Nowej Zelandii, mówią urzędnicy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałkowym oświadczeniu, że w szpitalu są 432 osoby zarażone wirusem, z których dziewięć znajduje się na oddziale intensywnej terapii lub na oddziale intensywnej opieki medycznej.

chodź tak, jak było W niedzielę zgłoszono 2100 nowych przypadków środowiskowych Najmniejsza liczba dziennych przypadków zgłoszonych od połowy lutego.

Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualizację w poniedziałek w południe.

Katarzyna George/Personel

Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualizację w poniedziałek w południe.

Siedmiodniowa średnia krocząca dzisiejszych stanów wspólnoty wynosi 3655 — w zeszły poniedziałek było to 4230.

Czytaj więcej:
* Jesteśmy w okresie miesiąca miodowego. Ale nie wyprzedzaj siebie
* To już ponad połowa sezonu grypowego, ale jeszcze nie wyszliśmy z lasu
* Covid-19 NZ: Mrożące krew w żyłach okrucieństwo 1700 zgonów, o których tak mało wiemy

Tygodniowa średnia hospitalizacji również jest niższa niż w poprzednim tygodniu: w poniedziałek wyniosła 472, w porównaniu z 570 o tej porze w zeszłym tygodniu.

Obecnie odnotowano łącznie 1824 potwierdzonych zgonów, które można przypisać Covid-19, albo jako przyczyna zgonu, albo jako czynnik przyczyniający się.

W ciągu ostatnich siedmiu dni każdego dnia odnotowano średnio 10 potwierdzonych zgonów, które można przypisać Covid-19.

W większości okręgów służby zdrowia w kraju przebywają ludzie z Covid-19, z wyjątkiem Tairāwhiti.

Średni wiek osób zarażonych wirusem w szpitalu to 64 lata.

Spośród nowych przyjęć w ciągu siedmiu dni przed niedzielą – do szpitali w Auckland, Canterbury/West Coast, South, Manukau, Waikato, Capital & Coast/Haut, Waitemata i Northland – 44 było nieszczepionych lub nie spełniało kryteriów.

Trzech z nich zostało częściowo zaszczepionych, 54 otrzymało dwie dawki szczepionki Covid-19, a 231 otrzymało dawkę przypominającą.

Oczekuje się, że większość osób zarażonych wirusem Covid-19 zostanie zaszczepiona w szpitalu.

Dzieje się tak, ponieważ ponad 90% kwalifikującej się populacji w wieku 12 lat lub starszych otrzymało dwie dawki. Mogłoby to prowadzić do nadreprezentacji osób zaszczepionych w danych dotyczących hospitalizacji.

W ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono 234 nowe przypadki ponownego zakażenia. Spośród nich 65 osób miało Covid-19 w ciągu ostatnich 90 dni.

W Waitamacie (West i North Auckland) odnotowano największą liczbę nowych przypadków zgłoszonych w ciągu ostatnich 24 godzin (434), a następnie 373 przypadki w hrabstwach Manukau.

Waitemata miał również najwyższą całkowitą liczbę aktywnych przypadków od poniedziałku (3871), a następnie 3215 w dystryktach Manukau.

Oświadczenie Ministerstwa Zdrowia wykazało, że nowe przypadki przynoszą całkowitą liczbę potwierdzonych przypadków Covid-19 od początku pandemii do ponad 1,7 miliona.

Od poniedziałku w całym kraju było 25 580 aktywnych przypadków (zidentyfikowanych w ciągu ostatnich siedmiu dni, które nie zostały jeszcze uznane za „wyzdrowione”).

Urzędnicy zgłosili również kolejne 140 nowych przypadków na granicy.

READ  Fala upałów w Kanadzie: piorun uderza w pożary lasów w Kolumbii Brytyjskiej