Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19: 13 milionów Australijczyków zostaje zablokowanych, gdy Delta się rozprzestrzenia

Wiktoriański premier Daniel Andrews ujawnia, kiedy blokada zostanie przedłużona do… Wideo / Sky News Australia

Trzy z sześciu stanów Australii są obecnie zablokowane po wariancie delta Covid-19 – co oznacza, że ​​około 13 milionów Australijczyków może opuścić swoje domy tylko z ważnych powodów.

W pozostałych trzech stanach Covid obowiązują różne ograniczenia.

Victoria przedłużyła dziś swoją blokadę, podczas gdy Australia Południowa ogłosiła, że ​​dziś wieczorem wejdzie w tygodniową blokadę od 18:00 (czasu lokalnego), co skłoniło Nową Zelandię do Przerwa w podróży bez kwarantanny Ze stanem od północy dzisiaj.

Tymczasem nie ma końca dla stanu Nowa Południowa Walia, który zgłosił dziś 78 nowych wspólnotowych przypadków Covid-19.

Południowa Australia

Południowa Australia wejdzie w nagłe siedmiodniowe zamknięcie od godziny 18:00 tego wieczoru, ponieważ skupisko Covid-19 w stanie nadal rośnie.

Przeprowadzka nastąpiła po tym, jak piąta osoba została powiązana z rosnącym klastrem – kolacją w greckiej restauracji w Halifax, która została nazwana miejscem ekspozycji „super-spreadu”.

Zamknięcie dotyczy całego stanu i obejmuje szkoły oraz branżę budowlaną. Nauczyciele w środę będą musieli przygotować się do rozpoczęcia nauki w domu w czwartek.

Wiktoria

Premier Daniel Andrews powiedział, że dziewięć nowych lokalnie nabytych przypadków ogłoszonych dzisiaj pokazuje, że Victoria „szła ręka w rękę” z wirusem.

„Musimy wstać i potrzebujemy więcej czasu, aby to zrobić”, powiedział Andrews, podkreślając, że środki blokujące zostaną przedłużone co najmniej do północy 27 lipca.

„Znamy i rozumiemy ból. Ale sprowadzam wszystkich do sedna sprawy. To kwestia dni, alternatywą są miesiące. Nie chcemy tego”.

READ  Dochodzenie ATSB wykazało, że australijski pilot spał w punktach kontrolnych przez 40 minut

– Byliśmy tam, zrobiliśmy to i wiemy, jak trudne może być. Sydney właśnie przez to przechodzi, wysyłamy im nasze najlepsze życzenia i walczymy.

Nowa Południowa Walia

Nowa Południowa Walia odnotowała dziś 78 nowych lokalnie nabytych przypadków Covid-19. Źródło infekcji w 29 z tych przypadków jest badane, a co najmniej 21 było zaraźliwych w społeczności.

Wcześniej szef australijskiego organu medycznego ostrzegł, że Sydney może stanąć w obliczu „nieokreślonej” blokady – z jedną wyraźną ścieżką wyjścia.

Prezydent Australijskiego Towarzystwa Medycznego (AMA), dr Omar Khurshid, powiedział, że miasto patrzy na życie z ograniczeniami „w dającej się przewidzieć przyszłości, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni” i wezwał mieszkańców Sydney do przestrzegania zaleceń zdrowotnych.

„Oczywiście nie mamy wystarczającej ilości szczepionek, aby zaszczepić całe społeczności Sydney, więc jedyną opcją jest na razie pokonanie tego wirusa” – powiedział Khorshid.

Marie-Louise McLaws, doradca WHO ds. reagowania na Covid-19 i epidemiolog z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii, wydała podobne ponure ostrzeżenie o długości blokady w Sydney – obecnie powiązanej z końcem w następny piątek, 30 lipca.

„Potrzebujemy jeszcze trzech do czterech tygodni, ponieważ musimy uzyskać ten procent [of cases in people who haven’t been in full lockdown] do zera” – powiedział profesor McLaws zeszłej nocy w ramach projektu.

„Kiedy osiągniemy zero, musimy utrzymać to przez 14 dni, aby upewnić się, że wszystko złagodziliśmy.

„Teraz możesz znieść kilka drobnych ograniczeń, ale nie będziesz w stanie znieść ich wszystkich do 28 dni po tym pierwszym zera dla każdego w społeczności, który nie był w pełni zablokowany”.

READ  Bańka podróżnicza w Nowej Zelandii została zatrzymana przez Victorię na 72 godziny po tym, jak Melbourne zachorowało na COVID-19 | 1 aktualności

Ostatnia blokada Sydney rozpoczęła się 25 czerwca.

Koronawirus choroba

Queensland

Queensland odnotowało dziś jeden nowy lokalnie nabyty przypadek Covid-19, niezwiązany z żadną obecną epidemią.

Pełniący obowiązki premiera Stephen Miles powiedział, że 20-letnia kobieta była zaraźliwa w społeczności ze zmienną deltą przez trzy dni po powrocie do domu z Melbourne.

Queensland ma ograniczenia Covid w Brisbane i innych obszarach na południowym wschodzie. Obejmuje to obowiązkowe stosowanie masek na twarz w miejscach publicznych, ograniczenia dotyczące zgromadzeń oraz ograniczenia dotyczące odwiedzania obiektów dla osób zagrożonych (szpitale, usługi opieki nad osobami starszymi i osoby niepełnosprawne)

Status bańki Transtasman

Podróże bez kwarantanny z Australii Południowej do Nowej Zelandii zostaną tymczasowo wstrzymane od północy w odpowiedzi na wybuch epidemii w stanie.

Jednak minister odpowiedzi na Covid-19, Hepkins, powiedział, że osoby przebywające obecnie w stanie, które normalnie mieszkają w Nowej Zelandii, będą mogły wrócić „zarządzanymi lotami powrotnymi”, począwszy od następnego dostępnego lotu, i są do tego zachęcane.

Negatywny test przed odlotem musi zostać wykonany w ciągu 72 godzin od lotu dla uprawnionych pasażerów. Będą również musieli wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia potwierdzające, że nie byli w ważnym miejscu oraz oświadczenie podróżne Nau Mai Rā.

Nie będzie potrzeby pozostawania w MIQ.

Hepkins powiedział, że przerwa potrwa siedem dni, do 27 lipca, co zbiegnie się z terminem zamknięcia. Zostanie on przejrzany tego dnia.

Zeszłej nocy Ministerstwo Zdrowia przedłużyło zawieszenie podróży bez kwarantanny z Victorią o dwa dni.

Zamrożenie bańki podróżniczej zostanie ponownie sprawdzone 21 lipca.

READ  Coronavirus Covid 19: Sydney, nastolatek NSW wysłany na oddział intensywnej terapii, wiele przypadków obejmuje młodsze osoby

Departament powiedział, że decyzja o kontynuacji zatrzymania z Victorią była „środkiem zapobiegawczym, ale koniecznym”, podczas gdy śledztwo było kontynuowane.

Nowozelandzkie władze ds. zdrowia również zamroziły podróże bez kwarantanny z Nowej Południowej Walii – a umowa została tymczasowo zawieszona od 22 czerwca.

Ministerstwo poinformowało wczoraj, że przerwa zostanie ponownie rozpatrzona 21 lipca.

Podróże bez kwarantanny pozostały w stanie Queensland, a władze ds. zdrowia uznały, że sytuacja ta stanowi niewielkie zagrożenie dla zdrowia publicznego Nowej Zelandii.

Ministerstwo stwierdziło jednak, że sytuacja nie podlega dalszym znaczącym zmianom.

Każdy, kto był w Queensland od 28 czerwca, powinien sprawdzić witrynę Queensland Health, aby znaleźć interesujące miejsca.