Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: 1296 nowych infekcji, 4 zgony; Wskaźniki przypadków w Nowej Zelandii mogą jeszcze spaść – objaw

Jeden z projektantów twierdzi, że liczba przypadków Covid-19 w Nowej Zelandii może nadal spadać, nawet gdy dzienne spisy ludności spadają do poziomów niespotykanych od początku pierwszej fali Omicron. Zdjęcie/Brett Phipps

Jeden z projektantów twierdzi, że liczba przypadków Covid-19 w Nowej Zelandii może nadal spadać, nawet gdy dzienne spisy ludności spadają do poziomów niespotykanych od początku pierwszej fali Omicron.

Po osiągnięciu prawie 12 000 przypadków pośród fali zimowej napędzanej przez BA.5, dzienna liczba przypadków wyniosła zaledwie 1296 dzisiaj i 1103 wczoraj.

W szpitalu jest 257 osób, a na oddziale intensywnej terapii cztery osoby.

W dniu dzisiejszym zgłoszono cztery zgony związane z wirusem.

Siedmiodniowa średnia krocząca dla hospitalizacji również spadła do 273 w porównaniu do 351 w tym czasie w zeszłym tygodniu.

Dzisiaj krążąca średnia tygodniowa nowych infekcji wynosi 1778, co oznacza spadek z 2425 przypadków w zeszły poniedziałek i kontynuuje tendencję spadkową poniżej 2000.

Największy spadek miał miejsce w sierpniu, kiedy dzienne liczby spadły z ponad 7000 do mniej niż 2300 pod koniec miesiąca.

„W tej chwili nadal mają tendencję spadkową, w tempie 20-30 procent tygodniowo – więc tak naprawdę nie ma jeszcze oznak, że ustabilizują się jeszcze na płaskowyżu” – powiedział profesor Michael Planck z Covid-19. Modelowanie Aotearoa.

Największym czynnikiem spadku było to, że wirus znalazł teraz mniej osób do zarażenia.

W zeszłym miesiącu , Deska powiedziała Co najmniej połowa populacji została zarażona – i prawdopodobnie osoby, które jeszcze nie zaraziły się wirusem, należały do ​​mniejszości.

„Odsetek zgłoszonych infekcji wynosi prawdopodobnie od 40 do 65 procent” – powiedział wtedy Planck.

„Prawdopodobnie nie będzie to znacznie mniej niż 40 procent, ponieważ co najmniej 40 procent wszystkich osób w wieku 20-25 lat zgłosiło już przypadek”.

READ  Wirus koronowy: najnowsze informacje z całego świata – środa 20 października

Z drugiej strony, powiedział, zgłoszony wskaźnik infekcji wynosił zwykle mniej niż 65 procent wskaźnika infekcji w rutynowo testowanych grupach, takich jak pracownicy przygraniczni.

„Oznacza to, że jest prawdopodobne, że co najmniej połowa Nowozelandczyków będzie miała Covid-19, chociaż ci, którzy prawdopodobnie nie stanowili znaczącej mniejszości”.

W rozmowie z Today’s Herald Planck powiedział, że potencjalny spadek liczby osób poddawanych testom może również przyczynić się do niższych liczb.

„Prawdopodobnie do pewnego stopnia tak się stanie” – powiedział.

„Ale fakt, że hospitalizacja również ma tendencję spadkową i spadkową w podobnym tempie, myślę, że możemy powiedzieć, że ten spadek liczby przypadków jest prawdziwym efektem, a nie tylko testem ręcznym”.

Z czterech zgłoszonych dzisiaj zgonów jeden pochodził z regionu Auckland, dwa z Waikato, a jeden z południa.

Jeden z nich był po siedemdziesiątce, a trzy po osiemdziesiątce. Wśród nich były dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

Ministerstwo podało, że obecnie istnieje łącznie 1915 potwierdzonych zgonów, które można przypisać Covid-19, albo jako pierwotną przyczynę śmierci, albo jako czynnik przyczyniający się.

Mediana stopniowanego siedmiodniowego wzrostu całkowitej liczby zgonów przypisywanych Covid-19 wynosi teraz sześć.

Dzieje się tak, gdy premier Jacinda Ardern ogłosiła, że ​​po prawie rocznym życiu z sygnalizacją świetlną nadszedł czas, aby zastanowić się, czy obecne ustawienia są nadal „odpowiednie do celu”.

Oczekiwano, że wynik ostatniego przeglądu zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu.

Pomimo małych liter, ponaglanie ekspertów Aby rząd utrzymywał podstawowe środki, takie jak ukrywanie się w miejscach wysokiego ryzyka i obowiązkowe okresy izolacji dla osób zakażonych.