Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19: 11 nowych przypadków wspólnotowych zgłoszonych w Wiktorii

Naukowiec

Rząd Nowej Zelandii ogłosił, że przerwa w podróży bez kwarantanny z Victorią zostanie przedłużona o kolejne sześć dni. Mieszkańcy Nowej Zelandii będą mogli wrócić do domu od godziny 23.59 w dniu 8 czerwca, powiedział minister ds. reakcji na Covid-19 Chris Hepkins.

Victoria odnotowała 11 nowych przypadków Covid-19 w społeczności.

Władze zdrowia potwierdziły nowe przypadki po 11 rano (czasu nowozelandzkiego). W zarządzanej izolacji nie zidentyfikowano żadnych nowych przypadków.

To zwiększa liczbę aktywnych spraw w Wiktorii do 94.

Minęły dwa tygodnie od pojawienia się pierwszych przypadków Covid-19 w stanie. Liczba spraw w weekend była niska, a władze wiktoriańskie dają nadzieję, że epidemia w stanie jest pod kontrolą.

Jednym z problemów, który irytuje władze zajmujące się zdrowiem, jest fakt, że nowa partia z Zachodniego Melbourne, która zawiera najbardziej zaraźliwy wariant delta, pozostaje nieznany.

Wybuch epidemii w zachodnim Melbourne rozrósł się do 10 przypadków wariantu delta u nauczyciela szkoły podstawowej, który ostatnio uzyskał wynik pozytywny.

Obecnie w stanie są trzy epidemie o nieznanych źródłach: wybuch Whittlesea, który rozpoczął się od człowieka Wollerta, który opuścił hotelową kwarantannę na początku maja; Wybuch opieki hospicyjnej Arcare; Wybuch zmiennej delty w zachodnim Melbourne.

Zastępca dyrektora ds. zdrowia Wiktorii, Allen Cheng, powiedział, że zagrożenia „pod prąd” z oddzielnego skupiska w zachodnim Melbourne są teraz głównym problemem uniemożliwiającym złagodzenie ograniczeń.

„Można powiedzieć, że z biegiem czasu czujemy się bardziej komfortowo z nieznanymi źródłami przypadków, jeśli nie ma trwałej transmisji po jednym do trzech tygodni” – powiedział Cheng.

READ  Zaćmienie Słońca widoczne w całej Europie z najlepszymi widokami na Syberię

„Zawsze mamy podstawowy poziom niepokoju, kiedy nie wiemy, gdzie jest stan… ale myślę, że w tym momencie bardziej martwi nas pochodzenie zmiennej delta”.

Pełniący obowiązki premiera wiktoriańskiego Jamesa Merlino.  Zdjęcia/Getty Images
Pełniący obowiązki premiera wiktoriańskiego Jamesa Merlino. Zdjęcia/Getty Images

Pełniący obowiązki wiktoriańskiego premiera James Merlino powiedział, że blokada prawdopodobnie potrwa do północy w czwartek, zgodnie z planem.

Jednak Merlino ostrzegł, że państwo żyje w „innym środowisku” z nową alternatywą w porównaniu z jego zamknięciem w zeszłym roku.

„Istnieje powód, dla którego zdrowie publiczne jest tak zaniepokojone wariantem delta” – powiedział. „To znacznie bardziej zaraźliwe, niż mieliśmy do czynienia w zeszłym roku”.

Merlino powiedział, że „spodziewał się”, że blokada zakończy się w czwartek, ale decyzja ostatecznie będzie oparta na poradach dotyczących zdrowia publicznego.

„Musimy po prostu sprowadzić to na ziemię.

„Nie mamy luksusu wybierania porad dotyczących zdrowia publicznego, które otrzymujemy”.